„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Klaidos, kurias dažnas daro skrendant: kodėl nepakuoti dovanų ir ko išvis negalima imti

Iki laukiamiausių žiemos švenčių likus mažiau nei mėnesiui, dalis žmonių jau dėlioja planus kelionėms ar apsilankymams pas užsienyje gyvenančius artimuosius. Vienas aktualių klausimų šiuo metu – kaip sėkmingai ir be trikdžių nugabenti kruopščiai išrinktas dovanas? Lietuvos oro uostų atstovai primena, į ką vertėtų atkreipti dėmesį, kad dovanos sėkmingai pasiektų kelionės tikslą.
Oro uostas
Oro uostas / 123rf.com nuotr.

Svarbiausia – saugumas

Visada, o tai reiškia, kad ir šventiniu laikotarpiu – oro uostuose aviacijos saugumas išlieka svarbiausiu prioritetu, todėl visiems keleiviams reikia pasikartoti saugumo reikalavimus tiek rankiniam, tiek registruotam bagažui. Dar pasitaiko atvejų, kai norėdami pradžiuginti savo artimuosius, pamirštame, kokius daiktus galime gabenti lėktuvu, o kokius reikėtų palikti namuose.

Pavyzdžiui, žaislinis pistoletas ar kitokia pavojingo daikto imitacija gali atrodyti smagi dovana vaikams, tačiau ginklus, kad ir netikrus, draudžiama gabenti lėktuvais. Todėl apsvarstykite alternatyvią dovanos idėją, nes bet kokį įtarimą keliančių dovanų negalėsite pasiimti su savimi į skrydį ar gabenti registruotu bagažu.

Taip pat įsitikinkite, kad gabenami daiktai neviršija leistino geležtės ilgio, įvertinkite, ar gabenami daiktai negali sukelti pavojaus ar tiesiog pagrįstų įtarimų aviacijos saugumo darbuotojams. Tokių daiktų sąraše paprastai atsiduria ne tik smailūs ar aštrūs ginklai, bet ir buki įrankiai įskaitant teniso raketes, beisbolo ir mažojo beisbolo lazdas. Jeigu kyla abejonių dėl to, ar galima gabenti tam tikrus daiktus, prieš pakuodami juos į lagaminą pasitikrinkite informaciją oro uostų ar oro bendrovių tinklalapiuose.

Prieš kelerius metus Vilniaus oro uostas net buvo pasistatęs Kalėdų eglę iš draudžiamų gabenti daiktų:

Nepamirškite skysčių ribojimo – rankiniame bagaže jie turi būti supakuoti į ne didesnės kaip 100 ml talpos buteliukus ir tilpti į 1 l maišelį. Jei gabenamos dovanos šių reikalavimų neatitinka, jos yra paimamos iš keleivio. Siekiant išvengti nemalonios situacijos, atsakingai įsivertinkite minėtus aspektus dar pakuojant lagaminą.

Skirkite laiko pakavimui

Siekiant artimuosius nudžiuginti laukiama, tačiau lengvai dūžtančia dovana, verta pasirūpinti tinkama jos apsauga kelionės metu. Vienas iš būdų, kaip tai padaryti, yra burbulinė plėvelė, kuria apvyniojus gabenamą daiktą, gerokai padidinama jos apsauga.

Jeigu jos neturite, panaudokite drabužius, kuriuos vežatės su savimi – taip ne vien išsaugosite pradinę dovanų būklę, bet ir sutaupysite vietos lagamine. Nepamirškite, kad dovanos turi būti supakuotos lagamine taip, kad negalėtų jos judėti, kai lagaminas yra apverstas.

Galiausiai, venkite daiktų pakavimo į dovanų popierių – oro uosto patikroje galite sulaukti prašymo išpakuoti, o ir tikimybė, kad kelionės metu jos išvaizda bus bent minimaliai pažeista, egzistuoja.

Vertingas dovanas laikykite šalia

Dauguma oro bendrovių be registruojamo bagažo su savimi leidžia į lėktuvo saloną pasiimti vieną asmeninį daiktą. Kaip žinia, dauguma žmonių gabenasi papildomą kuprinę ar krepšį, kuriuose laiko svarbius daiktus, kurių gali prireikti kelionėje, pavyzdžiui, piniginę, ausinukus, planšetę ir kt.

Jei dovana, kuria žadate nudžiuginti artimąjį ar kitą brangų žmogų, yra vertinga bei lengviau pažeidžiama paliekant registruojamame bagaže, ją patariama pasiimti su savimi į orlaivio saloną. Taip būsite užtikrinti, kad dovanos kelionės tikslą pasieks nepriekaištingos estetinės išvaizdos.

Patikrinkite bagažo svorį

Nors ne visi į kelionę išsiruošę žmonės prieš išvykdami į oro uostą matuoja bagažo svorį, jei planuojate gabenti dovanas lagamine, tai padaryti yra labai rekomenduojama.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad tai yra nereikalingas veiksmas, tačiau į vieną lagaminą bandant sudėti drabužius savaitei bei kitus kasdienio naudojimo daiktus, net, regis, nedaug sverianti dovana gali lemti leistino svorio viršijimą.

123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.
123RF.com nuotr./Asociatyvi nuotr.

Lietuvos oro uostų atstovai primena, kad registruojamo bagažo matmenys, svoris ir kaina skiriasi, priklausomai nuo oro linijų bendrovės, tačiau maksimalus leistinas bagažo svoris negali viršyti 32 kg.

Nestandartiniam bagažui – papildomas dėmesys

Nors šventiniu laikotarpiu brangiausia dovana yra laikas su artimaisiais, kartu juos norime nudžiuginti netikėta arba ilgai laukta dovana. Jei jūsų paruošta dovana yra nestandartinių matmenų (pavyzdžiui, dviratis, slidinėjimo inventorius ir kt.), tam, kad ją sėkmingai nugabentumėte į vietą, ruoškitės iš anksto.

Dėl nestandartinio matmenų bagažo gabenimo galimybių, reikalavimų ir kainų susisiekite su oro bendrovės, su kuria skrendate, atstovais, kad jie pateiktų visą reikalingą informaciją ir atvykus į oro uostą galėtumėte patikrą pereiti be didesnių nesklandumų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų