Ko nedaryti Londone: 5 dažniausios turistų klaidos

Londonas – vienas didžiausių ir labiausiai turistų lankomų miestų pasaulyje. Kasmet jame apsilanko apie 16 milijonų turistų iš užsienio šalių. Daugelis jų kelionės į Londoną metu lankosi populiariausiose lankytinose vietose ir kartoja tas pačias klaidas. Kokios jos?
Londonas
Londonas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

1. Nevaikščiokite, nevažiuokite, nestovėkite neteisingoje kelio pusėje

Tai, kad Londone automobiliai važiuoja kairiąja kelio puse, žino net tie, kurie niekada nėra buvę Didžiojoje Britanijoje. Specialiai atvykėliams prie pėsčiųjų perėjų užrašais primenama „LOOK LEFT“ (pažiūrėk į kairę) arba „LOOK RIGHT“ (pažiūrėk į dešinę).

Tačiau eismo kairiąja puse taisyklė nėra absoliuti. Pavyzdžiui, šaligatviais pėsčiųjų srautas teka dešiniąja puse.

Vienas labiausiai Londono gyventojus erzinančių turistų įpročių – staiga sustoti šaligatvio viduryje. Jei norite fotografuoti, pasitikrinti žemėlapį, pasikalbėti su sutiktu draugu, ženkite į šoną link artimiausio pastato ir stoviniuokite ten. Londono šaligatviuose visada pilna žmonių, nestabdykite judėjimo.

Beje, kylant ar leidžiantis eskalatoriumi, stovima jo dešinėje pusėje, o skubantys aplenkia stovinčiuosius iš kairės.

123rf.com nuotr./Tipiškas žymėjimas sankryžose Londone
123rf.com nuotr./Tipiškas žymėjimas sankryžose Londone

2. Neapsipirkinėkite Oksfordo gatvėje 

Londono centre esančioje maždaug 2,5 kilometro ilgio Oksfordo gatvėje įsikūrę daugiau nei 300 įvairiausių parduotuvių – tiek didžiųjų ir žinomiausių prekybos tinklų atstovybės, tiek ir mažos parduotuvėlės. Dauguma jų atidarytos net sekmadieniais, kai visas Londonas būna lyg apmiręs po savaitgalio linksmybių.

123rf.com nuotr./Marškinėliai su Anglijos vėliava
123rf.com nuotr./Marškinėliai su Anglijos vėliava

Skelbiama, kad tai daugiausiai pirkėjų sulaukianti gatvė Europoje. Paradoksalu, tačiau iš viso pasaulio atvykę turistai naršo tų pačių tinklų parduotuvėse, kokios dažniausiai yra ir jų šalyse ir randa tokias pat prekes.

Jei būtinai norite apsipirkti Londone, patartume neapsiriboti Oksfordo gatve. Londone yra apie 70 prekybos gatvių (pvz., Kensingtono gatvė), kuriose rasite tokias pat ir dar gražesnes, tik mažiau pirkėjų apgultas parduotuves.

Beje, apdairūs keliautojai pataria Londone nevilkėti iš suvenyrų pardavėjų įsigytų marškinėlių su užrašu „Mind the Gap“ ar Didžiosios Britanijos vėliava („Union Jack“). Kišenvagių akyse jie prilygsta užrašui „Aš esu sutrikęs turistas“, todėl rizikuojate tapti jų taikiniu.

123rf.com nuotr./Londono akis
123rf.com nuotr./Londono akis

3. Negaiškite laiko eilėje prie Londono Akies

Apžvalgos ratas, vadinamas Londono Akimi (London Eye), išties įspūdingas. Atidarytas 2000-aisiais, jis buvo skirtas paminėti naujo tūkstantmečio pradžią. Pakilus apžvalgos ratu į viršų galima pasigrožėti miesto ir apylinkių panorama.

Tačiau yra ir minusų – norinčiųjų pasidairyti iš 135 m aukščio visada būna labai daug, todėl tenka ilgai laukti eilėje. Tiesa, bilietus galima užsisakyti iš anksto, tačiau tuomet ir taip nemaža bilieto kaina padidėja daugiau nei dvigubai.

Vis dėlto Londone yra ir alternatyvų. Galbūt jus labiau sudomins 2013 m. atvertos dvi apžvalgos aikštelės 87 aukštų dangoraižyje „The Shard“, kurio aukštis siekia 306 m. Tai yra aukščiausias pastatas Europos Sąjungoje (neskaičiuojant TV ir kitų bokštų). Apžvalgos aikštelės yra 244,3 m aukštyje.

Pasigrožėti Londono panorama žvalgantis iš viršaus nemokamai galima ir nuo 98 m aukščio Parlamento kalvos (Parliament Hill), esančios Hampsted Hito parke, arba 78 m aukščio Regento parke esančios Primrauzo kalvos.

„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Bekingemo rūmai
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Bekingemo rūmai

4. Nebudėkite prie Bekingemo rūmų, tikėdamiesi pamatyti karalienę

Bekingemo rūmai – tai karališkosios šeimos rezidencija Londone. Tačiau vien dėl to, kad virš jų plevėsuoja Didžiosios Britanijos vėliava, nereiškia, kad visa karališkoji šeima rūmuose sėdi prie langų ir geria arbatą, laukdami, kol juos pastebėsite.

Bekingemo rūmuose karališkoji šeima nesėdi prie langų ir negeria arbatos, laukdami, kol turistai juos pastebės.

Rūmuose yra apie 700 kambarių. Kai kuriuose jų galima apsilankyti ir apžiūrėti prabangius karališkus apartamentus, išskyrus privačius karališkosios šeimos kambarius, tačiau tik tuomet, kai karalienės rūmuose nėra.

Geriausia planuoti apsilankymą Bekingemo rūmuose rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais, kuomet karalienė ilsisi Škotijoje. Tačiau kad ir kada atvyktumėte, vieną reginį tikrai išvysite: kasdien vidiniame kiemelyje galima stebėti sargybos pasikeitimą.

Visitlondon.com nuotr./Šerloko Holmso muziejus
Visitlondon.com nuotr./Šerloko Holmso muziejus

5. Neišlaidaukite lankydamiesi muziejuose

Londone yra daug nemokamų muziejų, tarp jų ir patys didžiausi bei turtingiausi: Britų muziejus, Londono muziejus, Viktorijos ir Alberto – didžiausias pasaulyje dekoratyvinio meno ir dizaino muziejus, Mokslo muziejus su daugybe interaktyvių eksponatų, Nacionalinė galerija, kurioje eksponuojama virš 2300 žymiausių Vakarų Europos tapytojų darbų, Nacionalinė portretų galerija, Gamtos istorijos muziejus, Anglijos banko muziejus, Karo muziejus, Karališkųjų oro pajėgų muziejus.

Kai kurie jų – milžiniški, tad jų lankymuisi reikia paskirti bent pusdienį. Net jei ir labai mėgstate lankytis muziejuose, kol apibėgsite nemokamus, greičiausiai pasotinsite žinių troškulį ir gerokai pavargsite. Todėl gerai pagalvokite, ar verta mokėti 22 svarus už apsilankymą Londono Taueryje, kuriame saugomos karališkosios brangenybės ir regalijos.

Informaciją parengė keliones į Londoną organizuojantis „Magelano kelionės“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis