Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?

Žiemišką nuovargį kasmet pajunta tūkstančiai žmonių. Vienus išvargina metų pabaigoje sukritę darbai, kitus išsekina švenčių maratonas. Gera naujiena ta, kad atgauti fizines ir dvasines jėgas galima paprastai ir maloniai. Kelios dienos SPA centre padės kiekvienam.
Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?
Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA? / „Keliauk Lietuvoje“ nuotr.

„Žiemos nuovargis – labai dažnas fenomenas. Jį sukelia daugybė įvairių veiksnių. Metų pabaigoje paprastai pasiveja dar nenuveikti darbai, o tuo pačiu vis garsiau apie save primena ir artėjančios didžiosios metų šventės. Dar pridėkite ilgesnes tamsos valandas ir išsiderinusį cirkadinį ritmą… Nieko nuostabaus, kad metų pabaigoje pasijaučiame visai nebeturį energijos. Belieka jos įsikrauti iš naujo. Laimei, Lietuvoje gausu vietų, kuriose dirbantys profesionalai padės jums tai padaryti“, – sako Všį „Keliauk Lietuvoje“ vietinio turizmo ekspertė Neringa Sutkaitytė.

Kaip atsiranda sezoninis nuovargis?

Tūkstančius žmonių kasmet kamuoja vadinamasis žiemos nuovargis, kai jaučiamės lyg iš mūsų būtų išsunktos tiek visos fizinės, tiek dvasinės jėgos, ir norisi tiesiog gulėti lovoje. Jokios mistikos čia nėra. Tokia būsena visai natūrali – į tokį režimą mus perjungia ilgesnės tamsos valandos ir šaltesnis oras.

„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?
„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?

Prie tamsos ir oro dar galime pridėti ir stresą. Metų pabaiga paprastai būna gana įtemptas laikas darbine prasme. Tiesą sakant, net keturi iš penkių žmonių sako, kad būtent darbas yra pagrindinis jų streso šaltinis. Maža to, beveik pusė (43 proc.) visų dirbančiųjų teigia, kad darbinį stresą patiria praktiškai nuolatos. Tai, beje, yra visų laikų rekordas – tokie išsekinti streso mes dar niekada nebuvome.

Didžiosios žiemos šventės taip pat nėra vien tik malonumų laikas. Didelei daliai žmonių šis laikotarpis tampa tikru emociniu išbandymu. Apklausos rodo, kad net apie 38 proc. žmonių jaučia, kad šventiniu laikotarpiu jų patiriamas stresas dar labiau suintensyvėja. Pagrindinės to priežastys: nuolatinis skubėjimas, nerimas dėl įsipareigojimų, baimė neišpildyti kieno nors lūkesčių.

„Viską sudėjus, taip jau išeina, kad žiemą mums tenka tikras neigiamų emocijų kokteilis. Ir pats metų laikas savaime čia net nelabai kuo ir dėtas. Tiesą sakant, žiemą galima išnaudoti ne stresavimui, o atvirkščiai – atsipalaidavimui. Juk jos ramybė ir tyla tam tiesiog tobulai tinka. Viskas priklauso nuo mūsų požiūrio ir pasirinkimų“, – sako N.Sutkaitytė.

„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?
„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?

Kodėl žiema yra idealus metas skirti laiko sau

Taip vadinamas sveikatinimo turizmas populiarėja ir aktualėja visame pasaulyje. Ir žodis „sveikatinimas“ čia naudojamas apibūdinti tiek fizinę, tiek psichologinę sveikatą. Kodėl čia stebime tokį bumą? Visų pirma, dėl šiuolaikinio gyvenimo tendencijų. Skaičiuojama, kad maždaug pusė visų dirbančių žmonių patiria vienokio ar kitokio intensyvumo perdegimą.

Jis paprastai pasireiškia nuolatiniais galvos ir skrandžio skausmais, susilpnėjusia imunine sistema, mieguistumu ir tuo pačiu metu – labai suprastėjusia miego kokybe. Specialistai atkreipia dėmesį, kad numoti ranka į perdegimo ženklus labai pavojinga. Užleisti jo simptomai tik stiprėja ir gali labai lengvai peraugti į gerokai rimtesnius fizinius ar psichologinius negalavimus.

SPA ir sveikatinimo centrai siūlo puikią galimybę problemą neutralizuoti dar tik jai prasidedant. Čia teikiamos paslaugos ir dirbantys specialistai pasirūpins, kad jūsų kūnas ir protas gaus progą atsipalaiduoti. Daugelis SPA centrų netgi siūlo specialias programas, skirtas būtent kenčiantiems nuo perdegimo ar išsekimo.

„Be to, žiema tokioms programoms yra tiesiog idealus laikas. Mūsų organizmai šaltuoju laikotarpiu būna labiausiai nusilpę, dažnu atveju dėl darbe ir namuose patiriamo streso ima trūkti energijos. Atsipalaidavimas masažuose, įvairiose gydomosiose terapijose, ir tiesiog pabuvimas ramioje aplinkoje padės iš naujo įkrauti savo vidines baterijas. Be to, Lietuvoje turime ne vieną aukščiausio lygio centrą, kur tai galima padaryti“, – teigia N.Sutkaitytė.

„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?
„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?

Gamtos dovanos Lietuvai

Všį „Keliauk Lietuvoje“ ekspertė primena, kad tikrasis sveikatingumas prasideda nuo ryšio su gamta. O gamta čia mus labai gausiai apdovanojusi. Mūsų šalies teritoriją išvagoję vertingi šaltiniai, nešantys gydomąjį vandenį. Lietuvoje aptinkamos ir kitos natūralios gydymo priemonės – gydomasis purvas, gintaras, vaistažolės. Visa tai meistriškai derinant su naujausiais medicinos pasiekimais galima pasiekti labai gerų rezultatų.

„Birštonas ir Druskininkai tokiais populiariais kurortais tapo neatsitiktinai. Pati gamta čia sukūrė idealias sąlygas sveikatinimo paslaugoms teikti. Pradedant švariu pušynų oru, ir baigiant gydomųjų savybių turinčiais šaltinių vandenimis. Šiuolaikiniai mokslo pasiekimai leidžia šias gamtos dovanas panaudoti dar efektyviau, o šiuose kurortuose veikiantys SPA centrai teikia pasaulinio lygio paslaugas“, – sako Všį „Keliauk Lietuvoje“ ekspertė.

Nesvarbu ko siekiate – trumpai atsikvėpti nuo įtempto darbų grafiko ar iš pagrindų atgaivinti pavargusį kūną bei sielą – galite net neabejoti, kad tiek pačios kurortuose teikiamos SPA, masažo paslaugos, tiek pasivaikščiojimai šiaurietiško ėjimo takais ir tradicinės pirties ritualai padės iš naujo atrasti ryšį su gamta ir savimi.

„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?
„Keliauk Lietuvoje“ nuotr./Kodėl lietuviška žiema – idealus metas apsilankyti SPA?

„Šią žiemą labai rekomenduočiau išbandyti ir vadinamąsias miško maudynes. Japonijoje šis ritualas dar vadinamas Shinrin-yoku, o jo efektyvumas patvirtintas ir moksliniais tyrimais. Jis susideda iš kvėpavimo praktikų, jausmų sužadinimo pratimų ir, žinoma, ypatingos aplinkos. Dzūkijos ar Aukštaitijos miškai tiesiog tobulai tinka Shinrin-yoku. Nustebsite, kiek daug ramybės ir atramos galima rasti lietuviškoje žiemoje“, – teigia N.Sutkaitytė.

Daugiau idėjų neištirpdomiems įspūdžiams ieškokite: www.keliauklietuvoje.lt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų