Kodėl pilotai vengia skristi virš Ramiojo vandenyno? Ne tik dėl saugumo

Ar kada žiūrėjote į skrydžių maršrutų žemėlapius ir pastebėjote, kad, pavyzdžiui, iš Japonijos į vakarinę JAV pakrantę lėktuvai skrenda ne tiesia linija, o lanku – pasiekia kone Aliaską? Kodėl maršrutai vyksta būtent taip?
Skrydis iš Los Andželo į Tokijų
Skrydis iš Los Andželo į Tokijų / flightradar24.com iliustr.

Dažnai skraidantys keleiviai žino, kad lėktuvų skrydžių kelius stengiamasi sudaryti taip, kad nereikėtų skristi virš Ramiojo vandenyno. Gali atrodyti, kad taip daroma dėl saugumo priežasčių, bet tai tik iš dalies tiesa. Galima suprasti, kodėl vyrauja tokia nuomonė – juk Ramusis yra didžiausias ir giliausias pasaulio vandenynas.

Kai planuojamas kelias, lakūnai verčiau renkasi tokį, kuriame pakeliui yra daugiau oro uostų – taip tiesiog būtų saugiau, jeigu staiga prireiktų skubiai leistis. Visgi tai ne pagrindinė priežastis, kodėl vengiama skristi virš Ramiojo vandenyno.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos
Reklama
6 Juodkalnijos perlai – kurį kurortą rinksitės jūs?
Reklama
Geras regėjimas be akinių ir kontaktinių lęšių – tik 699 Eur abiems akims, operaciją atliekant Vilniaus klinikoje „Naujas regėjimas“
Reklama
Gyvenimas ant upės kranto – Nemuno vingyje iškilo 38 sklypų kvartalas „Druskininkų slėnis“