Kokia aplinką tausojančio turizmo ateitis?

Apgyvendinimo vietų užsakymų tinklas Booking.com paskelbė Aplinką tausojančio turizmo ataskaitą. Tyrimas rodo augantį susidomėjimą ekologiškomis viešnagės vietomis – keliautojai pasaulyje yra vis labiau linkę jas užsakyti ir netgi mokėti daugiau už aplinkai draugiškas išvykas, rašoma pranešime spaudai.
Šiukšlės vandenyne
Šiukšlės vandenyne / „Scanpix“/„Caters News Agency“ nuotr.

Ataskaitoje nurodoma, kad tendencija rinktis aplinką tausojančias keliones vis stiprėja – didžioji dalis pasaulio keliautojų (87 proc.) nori keliauti atsižvelgdami į ekologiškumą ir beveik keturi iš dešimties (39 proc.) teigia, kad jiems tai pavyksta visada arba dažnai. Kita vertus, 48 proc. apklaustųjų niekada, retai ar tik kartais pavyksta keliauti tausojant aplinką. Tai parodo, kad nepaisant teigiamų pokyčių, vis dar yra daug tobulintinų sričių.

Aplinkos tausojimas renkantis viešnagės vietą

Aplinką tausojantis turizmas – plati sąvoka, skirtingiems žmonėms reiškianti skirtingus dalykus, tačiau didžiausia dalis, beveik pusė keliautojų (46 proc.), sutinka, kad šis terminas asocijuojasi su viešnagėmis ekologiškumą puoselėjančiose apgyvendinimo vietose. Pagrindinės keliautojų nurodomos priežastys, kodėl jie renkasi tokias vietas poilsiui ir nakvynei, yra siekis prisidėti prie aplinkai daromo poveikio mažinimo (40 proc.), galimybė geriau pažinti vietinių gyvenimo būdą (34 proc.) ir noras jaustis gerai dėl pasirinktos viešnagės vietos (33 proc.).

2018 m. daugiau nei du trečdaliai (68 proc.) keliautojų ketina viešėti aplinkai draugiškose apgyvendinimo vietose, 2017 m. tokių planų turėjo 65 proc. keliautojų, o 2016 m. – 62 proc.

Apie aplinką tausojančias viešnagės vietas nežinančių, todėl tokios galimybės nesvarstančių keliautojų skaičius ir toliau mažėja, šiemet jie sudarė 31 proc., 2017 m. tokių buvo 39 proc., o 2016 m. – 38 proc.

Kas trukdo rūpintis ekologiškumu?

Nors pagrindinė kliūtis keliauti tausojant aplinką išlieka didesnės išlaidos, tačiau du trečdaliai (67 proc.) keliautojų būtų linkę savo išvykoms išleisti bent 5 proc. daugiau, jei tai padėtų užtikrinti kuo mažesnį poveikį aplinkai. Didžiausia dalis tokių keliautojų yra iš Indijos – beveik trečdalis indų (32 proc.) teigia, kad sutiktų papildomai mokėti 15 proc. ar daugiau, antroje vietoje brazilai (21 proc.), trečioje – kinai (18 proc.).

Remiantis tyrimo rezultatais, informacijos ir patikimo sertifikavimo trūkumas taip pat yra svari kliūtis aplinkai draugiškoms kelionėms (32 proc.), ypač Indijoje, Kinijoje ir Japonijoje – keliautojai iš šių šalių, tai nurodė didesne kliūtimi nei papildomos išlaidos.

Augant susidomėjimui aplinką tausojančiomis kelionėmis, keliautojai vis dar ieško lengvesnių būdų, kaip tai įgyvendinti. 40 proc. apklaustųjų nurodė, kad jiems padėtų galimybė internetinėse užsakymo svetainėse filtruoti rezultatus pagal aplinkai draugiškas viešnagės vietas. 32 proc. žmonių teigia, kad reikalingas tarptautinis standartas ekologiškoms apgyvendinimo vietoms nustatyti.

Booking.com bendradarbiauja su įvairiomis organizacijomis, viena iš jų – tarptautinė ekologinė Žaliojo rakto programa, kurioje įvertinamos griežtus aplinkosauginius standartus atitinkančios apgyvendinimo įstaigos. Siekiant padėti Booking.com platformoje užsiregistravusioms apgyvendinimo įstaigomis tausoti aplinką, Žaliojo rakto sertifikatą gavusios viešnagės vietos svetainėje bus pažymėtos kaip tausojančios aplinką.

Booking.com apklausa
Booking.com apklausa

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų