Atranda naujas pramogas
Tendencija, kad ne tik didieji ar kurortiniai miestai masina užsienio turistus, bet ir visus Lietuvos regionus tarsi iš naujo atranda ir tautiečiai, ryškėja.
„Akivaizdu, kad išaugus pigių lėktuvo bilietų pasiūlai, lietuvių kelionių į užsienį skaičius auga, tačiau tai tikrai netrukdo pažinti ir gimtąjį kraštą. Analizuojant klientų, besirenkančių apgyvendinimo paslaugas, profilį pastebime, kad tautiečiai vis dažniau renkasi keliones po Lietuvą ir šaltuoju metų laiku, – sako trumpalaikių apgyvendinimo paslaugų portalo „Nakvok.lt“ idėjos autorė ir įkūrėja Česlova Mikelė. – Tarp labiausiai lietuvių turistų pamėgtų tradicinių miestų ir lankytinų vietų savo pozicijas atranda ir naujos pramogos. Pavyzdžiui, be įprastinių laisvalaikio žiemą leidimo būdų, tokių kaip pirtys, maudynės kubiluose ar eketėse, atsiranda ir kelionės šunų kinkiniais ar keliavimas neįprastais pažintiniais takais, kurie dabar ypač populiarėja.“
Populiariausi žiemą – Druskininkai, Trakai, Nida
Nida, Juodkrantė ar Druskininkai traukia vietos turistus net ir atvėsus orams. Viena iš priežasčių – ne sezono metu sumažėjusios nuomos kainos. Pavyzdžiui, Druskininkuose nakvynę galima rasti nuo 40 iki 200 litų“, – sako Č. Mikelė.
Lietuvos statistikos departamento duomenimis, pirmą šių metų ketvirtį Lietuvoje turistavo ir nakvojo 14,1 proc. daugiau lietuvių nei tuo pačiu laiku pernai. Tai kelis kartus viršijo praėjusių metų rezultatus, kai vietos turistų augimas siekė 5 proc. Pasak Č. Mikelės, atsižvelgus į apgyvendinimo paslaugų pasiūlą bei vietinių turistų aktyvumą rezervuojant nakvynę „Nakvok.lt“ platformoje, šaltuoju metų laiku dažniausiai ieškoma nakvynės didžiuosiuose miestuose, pajūryje bei kurortiniame Druskininkų mieste. „Nida, Juodkrantė ar Druskininkai traukia vietos turistus net ir atvėsus orams. Viena iš priežasčių – ne sezono metu sumažėjusios nuomos kainos. Pavyzdžiui, Druskininkuose nakvynę galima rasti nuo 40 iki 200 litų“, – sako specialistė.
Kitas žiemos poilsiautojų pamėgtas miestas – Trakai. Be tradicinių pramogų, turistams pritaikytos infrastruktūros, istorinių kompleksų, karaimų virtuvės, Lietuvos turizmo simboliu tapę Trakai turistus traukia ir naujovėmis – žiemos safari visureigiais, aplankant ir nutolusias miesto vietas, pasijodinėjimus žirgais apsnigtame miške ar šeimynines keliones rogėmis, traukiamomis arkliu, po regioninį parką.
Renkasi ir sostinę, ir kaimiškas sodybasLietuviai neaplenkia ir sostinės.
„Savaitgalio išvykos į Vilnių populiarėja ir tarp mažesnių miestų gyventojų. Žinoma, vietos poilsiautojai dažniausiai apsistoja pas draugus ar giminaičius, o svečių namais ar viešbučiais dažniau naudojasi užsieniečiai“, – sako Č. Mikelė. Visgi didžiuosiuose miestuose svarbia turizmo dalimi išlieka kultūros renginiai, teatrai, koncertai, kurių kalėdiniu laikotarpiu itin padaugėja.
Kiti Lietuvos miestai taip pat stengiasi neatsilikti ir siūlo vis įvairesnių bei įdomesnių pramogų. Pasak „Nakvok.lt“ vadovės, šiuo metu populiarėja ekoturizmas – pramogos „neskriaudžiant“ gamtos, kurias sudaro poilsis kaimo turizmo sodybose bei pažintinis turizmas saugomose teritorijos.
Šiuo metu populiarėja ekoturizmas – pramogos „neskriaudžiant“ gamtos, kurias sudaro poilsis kaimo turizmo sodybose bei pažintinis turizmas saugomose teritorijos.
„Šis poilsiavimo būdas itin populiarus Anykščiuose, kadangi nemažai keliaujančių čia atvyksta būtent pažintiniais tikslais, siekdami atrasti tiek gamtos, tiek kultūros paveldą, – sako Č. Mikelė. – Kulinarinis turizmas taip pat populiarėja – lietuviai aktyviai dalyvauja edukacinėse programose, pavyzdžiui, miltų malimo, duonos kepimo ar „Alaus kelio“ pažintinėse ekskursijose visais metų laikais“.
Pasiilgusieji romantikos ar įprasto poilsio gamtoje kiekviename Lietuvos regione vis dažniau atranda daugybę jaukių sodybų, kurios tampa puikiu prieglobsčiu bėgantiems nuo miesto triukšmo tiek vasarą, tiek žiemą.