15 diena važiuoja! Metinė prenumerata vos 7,99 Eur+DOVANA
Išbandyti

Kokie lankytojai sulaužė tiltelį Pajūrio regioninio parko rezervate?

Kas sulaužė natūralų gyvūnų tiltelį Plocio rezervate? Juo naudojęsi keturkojai ar be leidimo į rezervatą įsiveržę dvikojai? Tikriausiai aišku ir be vaizdo įrašo, bet pažvelkite ir į jį – išvysite perėją naudojusius gyvūnus ir kaip dabar jie elgiasi netekę savo tiltelio.
Kokie lankytojai sulaužė tiltelį Pajūrio regioninio parko rezervate?
Kokie lankytojai sulaužė tiltelį Pajūrio regioninio parko rezervate? / Stop kadras

Prieš kurį laiką Pajūrio regioninio parkas pasidalijo trumpu vaizdo įrašu, kuriame vaizdo kameros užfiksavusios, kaip įlūžta po Plocio (Plazės) rezervatą vaikščiojantis neteisėtas lankytojas. Dabar paskelbtas ir ilgesnis įrašas, kuriame – daugybė gyvūnų, kurie neteko perėjos.

Klaipėdos universiteto mokslininkai iš tyrimų medžiagos sudėliojo visą filmuką apie Plocio rezervato gyventojus. Mokslininkų teigimu, per dvi savaites jie užfiksavo apie 50 gyvūnų.

„Norime pasidalinti trumpa video istorija apie sulaužytą laukinių gyvūnų perėją ir parodyti, kokių gyvūnų ramybę trikdo žmonės rezervate“, – rašė jie.

VIDEO: Kokie rezervato lankytojai sulaužė tiltelį Pajūrio regioninio parko rezervate?

15min jau rašė, jog karantino metu į parką plūstelėjo žmonės, norintys praskaidrinti sėdėjimą namuose pabuvimu gamtoje. Padidėjęs lankytojų skaičius gamtinėje aplinkoje sukuria ir problemų.

„Dabar pastebime, kad padaugėjo lankytojų skaičius šiaurinėje Karklės dalyje. Čia eina dviračių takas Palangos link. Problema ta, kad tame ruože nuo šiaurinės dalies Palangos link, maždaug keturių kilometrų ruože, yra Plazės gamtinis rezervatas. Rezervatuose žmonės negali lankytis, tik išimtiniais atvejais su gidu, leidimais vykdant mokslinius tyrimus ir pan.

Viena iš problemų – kad padaugėję neteisėto lankymosi rezervate atvejų. Natūralu, kad ne visi nori pastebėti ženklus, informaciją, kad negalima lankytis. Yra prie dviračių tako informacija, ties patekimu į rezervatą pastatyti riboženkliai, kad draudžiama lankytis. Tai ne pirmas ir ne antras atvejis, žmonės dažnai ieško nuošalių, ramesnių vietų, ir natūralu, kad tuo pačiu būdami gamtoje teoriškai padaro ir pažeidimus“, – anksčiau 15min pasakojo Pajūrio regioninio parko vadovas Darius Nicius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais