Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

10 pasaulio renginių, kuriuos verta aplankyti 2013-aisiais

Planuodami keliones, įsivaizduojame tam tikrą miestą, šalį ar regioną. Tačiau aplankyti galima ne tik egzotines šalis ar vietoves, garsėjančias istoriniais ir architektūriniais paminklais. Aistringi keliautojai vis dažniau renkasi ir visame pasaulyje garsius renginius, kuriuose privalu pabūti bent kartą gyvenime. Kelionių agentūra „BPC Travel“ sudarė svarbiausių šių metų renginių sąrašą.
Smėlio skulptūros
Smėlio skulptūros / „Scanpix“ nuotr.

„Pirmasis kelionių alkis, atgavus nepriklausomybę, jau numalšintas. Dabar mūsų žmonės vis drąsiau renkasi netradicinius keliavimo variantus, siekdami patenkinti poreikį „žvelgti giliau“ ir tapti globaliais piliečiais“, – sako kelionių agentūros „BPC Travel“ generalinis direktorius Gvidas Aukštuolis.

 

Taigi, ką verta aplankyti šiais, kinų skelbiamais Juodosios Gyvatės metais:

 

​► Smėlio skulptūrų festivalis, Port Aransas, JAV.

Kasmet balandžio mėnesį Teksaso valstijoje (JAV) vyksta smėlio skulptūrų festivalis, kurį aplanko daugiau nei 100 tūkst. lankytojų. Menininkai sunaudoja tūkstančius tonų smėlio efektingoms ir įspūdingoms skulptūroms bei meno kūriniams. Pamatyti milžiniško dydžio skulptūras gali kiekvienas panorėjęs, mat įėjimas į smėlio skulptūrų šventę kainuoja vos kelis JAV dolerius.

 

► Kanų kino festivalis, Kanai, Prancūzija.

Kanų kino festivalio uždarymo ceremonija
Kanų kino festivalio uždarymo ceremonija

Kanų kino festivalis, rengiamas nuo 1939-ųjų, kasmet vyksta Prancūzijoje ir laikomas vienu prestižiškiausių kino festivalių pasaulyje. Jame rodomi pilnametražiai ir trumpi meniniai bei dokumentiniai filmai iš viso pasaulio. Oficialią festivalio programą sudaro įvairios dalys: „Konkursinė programa“, „Ypatingojo žvilgsnio programa“, „Trumpųjų filmų“, „Nekonkursinių filmų“, „Ypatingųjų peržiūrų“, „Vidurnakčio peržiūrų“, Kanų klasikos ir kino mokykloms skirta Cinéfondation programa. Kanų kino festivalyje galima išvysti šimtus pasaulinio garso žvaigždžių. Šiemet festivalis vyks gegužės 15–26 dienomis.

 

Glastonbury festivalis, Pietvakarių Anglija, Worthy ferma.

sxc.hu nuotr./Glastonbury festivalyje kas met koncertuoja žymiausi pasaulio atlikėjai
sxc.hu nuotr. / Glastonbury festivalyje kasmet koncertuoja žymiausi pasaulio atlikėjai

Kiekvienų metų birželį Jungtinėje Karalystėje vyksta Glastonbury šiuolaikinių scenos menų festivalis – vienas populiariausių ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Šis festivalis – tai penkias dienas trunkantis renginys, kuriame galima išvysti gausybę pasaulinio garso žvaigždžių, beveik tūkstantį meninių pasirodymų. 23 kv. km plote lankytojai ras ir teatrą, ir cirką, ir kabareto šokėjus, ir komedijos trupes, taip pat įvairių amatų mugę ir dar daugiau renginių.

 

► Baltųjų naktų festivalis „Skaisčiai raudonos burės“, Sankt Peterburgas, Rusija.

Baltosios naktys Sankt Peterburge
Baltosios naktys Sankt Peterburge

„Skaisčiai raudonos burės“ yra tik viena kasmet Sankt Peterburge, birželio pabaigoje vykstančio Baltųjų naktų festivalio dalis. Tai įspūdingų fejerverkų, koncertų, operos, netikrų piratų mūšių festivalis, pritraukiantis minias turistų.

 

La Tomatina, Bunjolis, Ispanija

Pomidorų mūaio dalyviai
Pomidorų mūšio dalyviai

Paskutinį rugpjūčio trečiadienį dešimtys tūkstančių turistų ir vietos gyventojų susirenka į Ispanijoje įsikūrusį Bunjolio miestelį (Valensijos regionas), kad galėtų dalyvauti pomidorų mūšyje. Šios šventės metu sunaudojama šimtai tonų pernokusių pomidorų ir vos per valandą visa gatvė bei dalyviai nuo galvos iki kojų lieka išsiteplioję pomidorų padažu. Visą savaitę miestelyje vyksta įvairūs pasirodymai, varžybos, koncertai. Pats festivalis, skirtas šv. Luiso Bertrano ir Vargšų Dievo Motinos garbei, vyksta jau daugiau nei 70 metų.

 

► Europos vyrų krepšinio čempionatas, Liubliana, Slovėnija.

Lietuvos krepaininkų triumfas iakovojus bronzą 2010 metų pasaulio čempionate
Lietuvos krepšininkų triumfas iškovojus bronzą 2010 m. Pasaulio čempionate

Be abejonės, laukiamiausias lietuvių šių metų įvykis – rugsėjo 4–24 dienomis vyksiantis Europos vyrų krepšinio čempionatas. Atjaunėjusiai Lietuvos krepšinio rinktinei keliami nemenki reikalavimai – pirmasis penketukas. Tačiau su tokiu sirgalių palaikymu, koks buvo Lietuvoje, Venesueloje, Londone – tai įveikiama užduotis. Nedidelė Pietų Europos valstybė – Slovėnija – nepatenka į populiariausių kelionės maršrutų žemėlapį. Vis dėlto čia, tarp krepšinio rungtynių, keliautojai galės gėrėtis Adrijos pakrantėmis, snieguotomis Alpių viršukalnėmis, barokiniu sostinės senamiesčiu ir beribiais vynuogynais.

► Alaus festivalis Octoberfest, Miunchenas, Vokietija.

`ventės akimirka
Šventės akimirka
 

Octoberfest – didžiausias festivalis pasaulyje, kurį aplanko daugiau nei 6 mln. svečių iš įvairių pasaulio šalių. Rugsėjo pabaigoje prasidedanti šventė, lydima bavariškų dešrelių valgymo ir skirtingų alaus rūšių ragavimo, tęsiasi 16 dienų ir naktų. Pirmą kartą ši šventė įvyko 1810 m., kai vokiečių karalius Liudvikas I vedė princesę Teresą. Šių metų festivalis bus švenčiamas jau 203-iąjį kartą.

 

Diwali šviesos festivalis, Indija.

Diwali aventė
Diwali šventė

Penkias dienas trunkanti Diwali šviesos šventė dažniausiai švenčiama spalio arba lapkričio mėnesiais. Šiemet ji prasidės lapkričio 1-ąją. Tai viena svarbiausių induizmo išpažinėjų kalendorinių švenčių, kuri taip pat yra ir nacionalinė, švenčiama visoje Indijoje.

► „Mirusiųjų dienos“ (Dia de Muertos) festivalis, Oksaka ir Guanajuato, Meksika.

vivelohoy.com nuotr./Dia De Muertos aventė Meksikoje
vivelohoy.com nuotr. / Dia De Muertos šventė Meksikoje

Meksikiečių Dia de Muertos – lietuviškųjų Vėlinių ir amerikietiškojo Helovino mišinys. Nuolat šurmuliuojantis ir niekada nemiegantis Guanajuato miestas lapkričio 1–2 dienomis tampa ypač linksmas, margas ir triukšmingas. Festivalio metu gatvėse pilna gitaromis grojančių skrybėlėtų giltinių ir mirusių giminaičių portretų, Vėlinių žvakučių ir išskaptuotų moliūgų. Festivalis atspindi vietos kultūras, tokias kaip zapotekai ar actekai, gyvavusias prieš tūkstantmečius.

 

► Karalienės diena (Queens day), Amsterdamas, Olandija.

AD VERUM archyvo nuotr. /Karalienes gimtadienis Amsterdame
AD VERUM archyvo nuotr. /Karalienes gimtadienis Amsterdame

Karalienės diena (Koninginnedag) – nacionalinė šventė Olandijoje. Nors karalienė gimusi 1938 m. sausio 31 dieną, oficialiai švenčiama balandžio 30-ąją, karalienės motinos gimimo dieną. Šią dieną mini visa šalis: rengiami gėlių paradai, linksminamasi kanalų krantinėse, oranžiniais papuošimais dekoruotose valtyse. Kanalų krantinės pagal seną tradiciją virsta didžiuliu sendaikčių turgumi. Šią dieną Frans Hals muziejuje rengiama tulpėms skirtų vazų paroda. Tradiciškai Eftelingo parke pasodinama 250 tūkst. tulpių.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?