15min jau rašė, kad ketvirtadienį dėl pensijų reformos protestavusios įvairios Graikijoje veikiančios profesinės sąjungos, tarp kurių ir – skrydžių valdymo dispečeriai, sukėlė problemų įvairių šalių poilsiautojams, taip pat ir lietuviams.
Dalis jų balandžio 7-ąją negalėjo išvykti į suplanuotas atostogas Kose, kadangi tiesioginį skrydį į šią Graikijos salą organizavusi oro bendrovė „Ryanair“ buvo atšaukusi visus skrydžius Graikijos teritorijoje. Dar didesnių nepatogumų patyrė tie, kurie Kose jau atostogavo ir balandžio 7-ąją su „Ryanair“ turėjo grįžti į Kauną.
Viena jų – Asta (vardas pakeistas – aut. past.) 15min pasakojo, jog jaučiasi tarsi kalinė. „Mūsų (lietuvių – aut. past.) čia nemažai – sakyčiau, apie 100. Vieni turėjo grįžti ketvirtadienį, kiti – sekmadienį. Bet taip išėjo, kad likome įkalinti visi“, – sakė Kose esanti moteris.
Nakvynės kaina padidėjo 6 kartus
Kelionę ji organizavo savarankiškai. „Apsistojome 4 žvaigždučių viešbutyje. Su skrydžiu, pervežimu ir apgyvendinimu sumokėjome apie 400 eurų. Kaina buvo tikrai nedidelė. Kai paaiškėjo, kad „Ryanair“ skrydis atšauktas, suskubome ieškotis nakvynėms likusioms dienoms.
Iki pietų buvo galima rasti trijų naktų apgyvendinimą dviems žmonėms 4 žvaigždučių viešbutyje už 150 eurų. Tačiau vėliau visi viešbučiai ėmė masiškai skelbti, kad nebeturi vietų. Todėl nakvynės kaina šoktelėjo iki 900 eurų tam pačiam laikotarpiui“, – prisiminė lietuvė.
Pasak jos, akivaizdu, kad graikai pasinaudojo keliautojų padėtimi ir nusprendė pasipelnyti. Išvykti iš salos poilsiautojai negalėjo net ir norėdami.
Iki pietų buvo galima rasti trijų naktų apgyvendinimą dviems žmonėms 4 žvaigždučių viešbutyje už 150 eurų. Tačiau vėliau visi viešbučiai ėmė masiškai skelbti, kad nebeturi vietų. Todėl nakvynės kaina šoktelėjo iki 900 eurų tam pačiam laikotarpiui
„Tą patį vakarą keli lietuviai nuvyko į oro uostą, prašydami suteikti nakvynę viešbutyje. Tačiau jame buvo likęs vos vienas laisvas kambarys. Lietuviams buvo pasiūlyta keliauti per Didžiąją Britaniją į Vilnių savo lėšomis. Tiesa, ir šiam skrydžiui tegalėjo pasiūlyti dvi laisvas vietas...“, – apie bandymus išvažiuoti iš Koso anksčiau pasakojo moteris.
Šiuo metu ji kartu su dar 7 lietuviais yra įsikūrusi „Olimpia“ viešbutyje. „Su nerimu laukiame sekmadienio. Nežinome, ar pavyks grįžti į Lietuvą. Labai tikiuosi, kad taip – nes jau reikia į darbus“, – kalbėjo ji.
Moteris skaičiavo, jog dėl to, jog iš Koso negalėjo grįžti suplanuotu laiku, t.y. ketvirtadienį, ji patirs apie 300 eurų papildomų išlaidų: „Tai suma, kuri beveik lygi tai, kurią išleidome suplanuotoms atostogoms...“
Poilsiautoja negailėjo priekaištų Lietuvos ambasados Graikijoje darbuotojams, į kuriuos kreipėsi vos sulaukusi žinios apie atšauktą „Ryanair“ skrydį. „Papasakojau jiems, kad neturime pinigų sumokėti už papildomas dienas viešbutyje. Tačiau jie tik pasijuokė ir apkaltino neapdairumu. Pasak jų, turime visada vežiotis pinigų nenumatytiems atvejams.
Sakė, kad turėjome pasidomėti naujienomis (apie streiką – aut. past.) prieš atvažiuodami. O juk graikai apie streiką pranešė tik prieš porą dienų... „Ryanair“ skrydžius atšaukė iki numatyto reiso į Kauną likus mažiau nei parai...“ – nuoskaudą liejo keliautoja.
Kauno oro uosto informacija skelbia, jog kol kas į Kosą balandžio 10 d. ir iš jo numatytas vienas reisas. Kauną orlaivis pasiekė sekmadienį vakare.
Pasak "Ryanair" pardavimų ir rinkodaros atstovės Arūnės Jaraitės, visi keleiviai, kurie dėl streiko negalėjo grįžti į Lietuvą ketvirtadienį, parskrido sekmadienį, balandžio 10-ąją. Papildomi skrydžiai nenumatyti.
Pastaruoju metu dėl įvairiose šalyse streikuojančių oro uosto darbuotojų atšaukti skrydžius „Ryanair“ tenka beveik kasdien. Štai balandžio 9-ąją atšaukti visi kompanijos skrydžiai Italijos teritorijoje.