Prancūzijos valstybinės geležinkelių operatorės SNCF, valdančios dalį „Eurostar“, vadovybės narys Christophe'as Fanichetas penktadienį pareiškė, kad Londone įsikūrusi bendrovė atsidūrė „itin kritinėje padėtyje“, kai žlugo kelionių tarp Didžiosios Britanijos ir Europos žemyno paklausa.
Didžiosios Britanijos verslo atstovai penktadienį taip pat paraginimo JK vyriausybę padėti vežėjai.
„Atsižvelgdami į tai, kad vyriausybė suteikė paskolas oro linijų bendrovėms, dar kartą prašome išplėsti šią paramą ją taikant ir tarptautiniam greitųjų geležinkelių transportui, kurį labai paveikė pandemija“, – sakoma „Eurostar“ pranešime.
„Be papildomo vyriausybės finansavimo kyla reali rizika „Eurostar“ – žaliųjų vartų į Europą – išlikimui, nes dabartinė padėtis yra labai rimta“, – priduriama pareiškime.
Atskirai JK Transporto departamentas pažymėjo pripažįstantis „reikšmingus finansinius iššūkius, su kuriais susiduria „Eurostar“ dėl COVID-19, ir beprecedentes aplinkybes, su kuriomis šiuo metu susiduria tarptautinė kelionių pramonė“.
Nors jis nepaminėjo prašymo skirti paskolų, departamentas teigė, kad ir toliau glaudžiai bendradarbiaus su „Eurostar“ siekiant „saugaus tarptautinių kelionių atsigavimo“.
55 proc. „Eurostar“ akcijų priklauso SNCF, 30 proc. – Kanados fondų valdytojai CDPQ, 10 proc. – Didžiosios Britanijos fondui „Hermes Infrastructure“, o 5 proc. – Belgijos geležinkelių operatorei SNCB.