„Šis renginys yra įdomus ne tik ornitologams. Tai – tarsi edukacija, kurios metu žmonės turi galimybę išmokti pažinti paukščius, juos atskirti. Taip pat tai yra puiki proga tiesiog praleisti dieną gryname ore ir pabūti kartu su bendraminčiais“, – sakė KU Jūros tyrimų instituto mokslo darbuotoja dr. Rasa Morkūnė.
Praėjusiais metais per penkias valandas tradicinėje KU palydų stebėjimo vietoje prie Klaipėdos šiaurinio molo buvo suskaičiuota daugiau nei 110 tūkstančių migruojančių paukščių. Aktyviausiai skrido paprastieji kikiliai, kurių pastebėta apie 76 tūkstančiai, didžiųjų zylių – 12 tūkstančių, o paprastųjų varnėnų – 6 tūkstančiai. Išlydėtuvių metu per 5 valandas pastebėtos net 53 skirtingos paukščių rūšys.
„Rezultatai dažniausiai priklauso nuo oro sąlygų. Pavyzdžiui, jeigu nuo jūros pučia stiprus vėjas, tai mes, stovėdami pajūryje, užfiksuojame ir suskaičiuojame mažiau paukščių, nei žemyninėje dalyje, bet jeigu vėjas ramesnis, paukščių srautas yra tikrai didelis. Išlydėtuvių metu galima stebėti ir išmokti pažinti ir mūsų kraštuose retesnių paukščių, kurie peri šiauriau, bet praskrenda migracijos metu – ilgauodegės zylės, įvairių rūšių žąsys, gulbės giesmininkės ir mažosios gulbės. Palydint paukščius pajūryje, gausiau stebimi smulkieji paukščiai, tačiau tuo pačiu metu turime unikalią galimybę stebėti pirmuosius migruojančius jūros paukščius, kurie žiemoja Baltijos jūroje“, - įspūdžiais iš ankstesnių palydėtuvių dalinosi dr. R. Morkūnė ir Viktorija Šiaulytytė.
Šiais metais paukščių išlydėtuvės ir skaičiavimas vyks 43 pasaulio šalyse, pats renginys organizuojamas jau 26 kartą.
Klaipėdiečiai, norintys stebėti rudeninę paukščių migraciją ir išmokti pažinti paukščius, jau šį šeštadienį, spalio 5 dieną, nuo septintos valandos ryto iki vidurdienio laukiami Melnragėje, prie šiaurinio molo.