Pranešime žiniasklaidai „Skrendu.lt“ skrydžių ekspertė Greta Bartuševičiūtė apžvelgia įdomiausius pasaulio oro uostus: kodėl vienas iš Amerikos oro uostų veikia tik savaitę per metus, koks yra pats pavojingiausias nusileidimo takas pasaulyje ir į kokius oro uostus verta skristi vien dėl asmeninio malonumo.
Oro uostas, kuriame keliautojai nori praleisti kuo daugiau laiko
Daugiau nei 5 metus iš eilės geriausiu pasaulyje išrenkamas Singapūro Čangio oro uostas. Čia atvykę keliautojai gali rinktis daugiau nei iš 20 poilsio zonų, apsilankyti kino teatre, kuriame rodomi naujausi filmai, vaikščioti po atviru dangumi, grožėtis botanikos augalais ar net atsigaivinti baseine ant stogo. „Be visų jau aptartų Singapūro oro uosto inovacijų, naujausias 2019-ųjų metų pasiekimas – čia pastatytas aukščiausias pasaulyje uždaroje patalpoje esantis krioklys“, – pasakoja Greta.
Iššūkis net ir drąsiausiems pilotams
Žmonės, pasiryžę įkopti į Everesto kalną, pirma turi įveikti dar vieną svarbų žingsnį – išgyventi lėktuvo nusileidimą Nepalo Luklos oro uoste. Ne be priežasties šis nusileidimo takas yra tituluojamas pavojingiausiu pasaulyje, o G.Bartuševičiūtė pasakoja, kad kalnų apsuptyje įrengtame oro uoste leistis pasiryžta tik drąsiausi pilotai, nes nusileidimo sąlygos itin sudėtingos.
Nevados oro uostas, į kurį patekti reikės dviejų bilietų
„Nevados oro uostas yra turbūt pats laimingiausias pasaulyje, juk visi čia atvykstantys žmonės susirenka dėl vieno tikslo – gerai praleisti laiką“, – šypsosi G.Bartuševičiūtė.
Nevadoje esantis „Black Rock City“ oro uostas veikia tik vieną savaitę per metus, o privataus skrydžio kaina yra apie 15 000 dolerių į vieną pusę. Oro uostas kartą per metus yra atidaromas specialiai prestižiniam festivaliui „Burning Man“ sukurtame mieste, esančiame dykumoje.
Pasitikėjimo konstrukcijomis išbandymas
„Kalbant apie oro uostų įdomybes, privalau paminėti ir Madeiros oro uostą. Vandens apsuptoje saloje sąlygų įrengti tinkamą oro uostą apskritai nebuvo, tačiau buvo atrastas, mano nuomone, labai geras, gal šiek tiek gąsdinantis sprendimo būdas“, – pasakoja skrydžių ekspertė.
Portugalijoje esančiame Madeiros oro uoste net ir po rekonstrukcijos buvo siekiama plėstis dar daugiau, todėl dabar oro uosto kelias yra pusiau tiltas, pusiau nusileidimo takas, paremtas kolonomis ir pastatytas virš vandens.
Viena patogiausių pasaulio vietų lėktuvų stebėjimui
„Nors išskirtinių oro uostų pasaulyje yra daugybė, viena iš man įdomiausių naujienų – Niujorko JFK oro uosto atnaujinimas. Čia esančiame viešbutyje įrengtas baseinas be pabaigos (infinity pool red. past.), kuriame laukiantys keleiviai galės mėgautis gaivinančio gėrimo taure ir stebėti lėktuvų judėjimą. Man, kaip aviacijos mėgėjai, tai jau savaime yra priežastis vėl apsilankyti Niujorke“, – dalinasi G.Bartusevičiūtė.
Kiekviename pasaulio žemyne būtų galima rasti bent po keletą įdomiausių ar pavojingiausių oro uostų. Keliautojai kai kuriuos iš jų lanko su baime, o kai kuriuos – smalsumo vedami. G.Bartusevičiūtė tikra, jog sparčiai besiplečianti oro susisiekimo sistema nepalieka pasirinkimo ir skatina oro uostus plėstis, tobulėti ir savo skrydžio laukiančių keliautojų laiką padaryti kuo malonesniu.