Gamtos terapija Kuršių nerijoje
Didžiąją Kuršių nerijos dalį dengia miškai, tad jų teikiama ramybe galima mėgautis tiek vaikštant pėsčiomis, tiek keliaujant dviračių taku iš Klaipėdos į Nidą. Takas vingiuoja pušynais ir yra vienas gražiausių visoje Lietuvoje, o kelios valandos, praleistos gamtoje, padeda sumažinti stresą ir stiprina imunitetą.
Viena iš unikaliausių ir įspūdingiausių Kuršių nerijos vietų – Naglių gamtinis rezervatas. Rezervato peizažas primena tikrą dykumą – toli driekiasi aukštos pilkosios kopos ir užburia nuo jų atsiveriančiais vaizdais. Atmosferai mistikos prideda ir tai, kad čia smėliu buvo užpustyti keli kaimai. Ši vieta tokia ypatinga, kad ne kartą virto ir filmavimo aikštele. Per kopas nutiestas pažintinis takas, kuriuo žingsniuojant galima mėgautis aplinka.
Kuršių neriją renkasi ir ornitologinio turizmo entuziastai, nes per šią teritoriją eina paukščių migracijos kelias iš šiaurinių kraštų. Kuršių nerijos nacionalinio parko teritorijoje aptiktos net 262 paukščių rūšys, 102 rūšys čia ir peri – tai tikras lobis paukščių stebėtojams.
Nidos įdomybės
Viena iš įspūdingiausių šalia Nidos esančių vietų – Parnidžio kopa su Saulės laikrodžiu ir kvapą gniaužiančia panorama. Nuo Saulės laikrodžio matyti Didžioji kopa, kurios viduryje stovi Lietuvos bei Kaliningrado srities sieną žymintis pasienio ženklas. Parnidžio kopa unikali ir tuo, kad nuo jos galima stebėti iš vandens kylančią ir į vandenį nusileidžiančią saulę. Aplink ją veda 1,8 km pažintinis takas.
O štai prie Nidos švyturio poilsiautojai mėgo užsukti nuo seno, tačiau dabar Urbo kalnas ir ant jo stovintis švyturys tapo dar patrauklesni – lankytojai nuo šių metų gali užkopti į švyturį ir į Nidos apylinkes pasidairyti iš aukščiau. Kiek toliau nuo Nidos centro yra rašytojo Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno namelis ir memorialinis muziejus, kuriame jau kelerius metus veikia nauja ir moderni ekspozicija.
Festivalis „Benai, plaukiam į Nidą“
Nidoje stovi ir maestro Vytauto Kernagio skulptūra, skirta įamžinti režisieriaus A.Aramino filmo „Maža išpažintis“ herojui Benui, kurį ir suvaidino V.Kernagis. Natūralaus dydžio skulptūrą sukūrė skulptorius Romas Kvintas. Vieta pasirinkta neatsitiktinai – maestro V.Kernagis daugelį metų buvo glaudžiai susijęs su Nidos vasaros sezono atidarymo festivaliu „Benai, plaukiam į Nidą!“.
Neringos vasaros sezono atidarymo šventė – festivalis „Benai, plaukiam į Nidą!“ paprastai vyksta kiekvienais metais, birželio pradžioje. Jame poilsiautojų laukia įspūdingi koncertai su žymiausiais Lietuvos atlikėjais, atrakcijomis, sporto turnyrais ir kitomis pramogomis. Ir nors šiais metais festivalis atšauktas dėl COVID-19 pandemijos, tačiau Nida poilsiautojų vis tiek laukia!
Juodkrantė ir apylinkės
Apie Kuršių nerijos kaimus ir jų gyventojus galima sužinoti daugybę istorijų. Deja, ne visus juos įmanoma aplankyti – teigiama, kad nuo XVI a. Kuršių nerijoje buvo užpustyti 14 kaimų, o Nida, Juodkrantė ar Smiltynė net kelis kartus keitė savo vietą. Visgi Preilą, Pervalką, Juodkrantę ir Smiltynę galima drąsiai aplankyti per atostogas.
Palei marias nusidriekusi Juodkrantė žavi XIX a. pab.–XX a. pr. vilomis ir pamario žvejų sodybomis. Čia pat yra ir žymusis Raganų kalnas, kuriame stovi daugybė medinių skulptūrų, vaizduojančių pasakų ir legendų personažų. Dar vienas turistų traukos objektas netoli – kormoranų kolonija netoli Juodkrantės, stebima jau daugiau nei 100 metų.
Nuo Juodkrantės neatskiriamas ir gintaras. Netoli gyvenvietės yra Gintaro įlanka, kurioje gintaras kastas nuo 1862 m. Sakoma, kad čia buvo iškasama daugiausiai gintaro visoje Lietuvoje. Apsilankykite, galbūt pasiseks ir jums rasti lietuviško aukso.
Lietuvos kaimo turizmo asociacija vykdo projektą „Tradicinių lietuviškų amatų gidas“. Jo tikslas – didinti tradicinių Lietuvos amatų ir UNESCO kultūros paveldo objektų populiarumą ir žinomumą. Pasakojimų ciklas prasideda nuo vienos ypatingiausių vietų – Kuršių nerijos.
Finansuojama iš Europos regioninės plėtros fondo.
Projekto vykdytojas Lietuvos kaimo turizmo asociacija.