Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kvapą gniaužiantis vaizdas iš ką tik atidaryto Labanoro girios apžvalgos bokšto

Du šimtai keturiolika laiptelių – tiek turėsite įveikti, jei norėsite išvysti tai, ką matote šiame vaizdo siužete, nufilmuotame Labanoro girios apžvalgos bokšte. Nuo jo atsiveriantys apylinkių vaizdai – ežerai, salos, pusiasaliai, piliakalniai, miškai ir pievos – dar kartą patvirtins, kokia nuostabi yra Lietuvos gamta.

„Pirmas kartas buvo baisokas – bokšto viršūnėje tikrai jaučiasi aukštis“, – sako Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko direkcijos direktoriaus pavaduotojas Sigitas Žvinys. Jis buvo vienas pirmųjų, galėjusių užlipti 214 laiptelių ir apžvelgti nuo bokšto atsiveriantį kvapą gniaužiantį kraštovaizdį.

36 m aukščio bokštas oficialiai lankytojams atidarytas rugsėjo 22-ąją. Tačiau ir iki to laiko bokšte buvo galima sutikti žmonių. 

„Tokie objektai žmones traukia“, – neabejoja pašnekovas. Pasak jo, netoli naujo apžvalgos bokšto esantį Mindūnų kempingą vasaros savaitgaliais pravažiuodavo šimtai automobilių.

„Nemaža dalis jais keliaujančių žmonių užsukdavo ir į bokštą. Manau, jog ateityje jų srautas nesumažės. Ateityje planuojame bokšte įmontuoti automatinį lankytojų skaičiuoklį, tad žinosime tikslius skaičius, kiek žmonių apsilankys Labanoro girios apžvalgos bokšte“, – sakė S.Žvinys.

Saugus, tačiau vėjuotą dieną į bokštą geriau nelipti

Šiuo metu Labanoro girios apžvalgos bokštas yra aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Aukščio įspūdį dar sustiprina tai, kad jog jis iškilo ant kalno – vieta pasirinkta neatsitiktinai. Būtent čia galima išvysti Siesarties hidrografinį, Lakajų kraštovaizdžio draustinius. 

Bokštai padeda sudominti žmones. Atvažiavę į parką jie turi galimybę susipažinti su kitais čia esančiais gamtos objektais.

„Vietą rinkome iš dviejų sklypų. Šis pasirinktas ir dėl aukštingumo, ir dėl to, jog jau buvo paruoštas statyboms.

Tai sutaupė laiko – Labanoro girios apžvalgos bokštas pastatytas per 4 mėnesius“, – pasakojo Labanoro regioninio parko direkcijos direktoriaus pavaduotojas.

Statant tokio aukščio bokštą didžiausias dėmesys buvo skiriamas jo stabilumui: metalo konstrukcijos sveria 50 tonų, o pamatas su konstrukcijomis – 400 tonų, grunto – taip pat 400 tonų. Taigi, pamate iš viso yra apie 1000 tonų.

„Paskaičiuota, kad bokštas gali „vaikščioti“ nedaugiau nei 5–8 cm. Jis visiškai saugus, tačiau tokiomis dienomis, kai vėjo gūsiai siekia daugiau nei 15 m/s, ant jo patartina nelipti“, – sakė pašnekovas.

Bokšto statyba kainavo apie 400 tūkst. eurų. Techninis projektas – dar 20 tūkst. Didžioji dalis lėšų gauta iš ES struktūrinių fondų. 15 proc. – iš valstybės.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu yra 17 didžiųjų apžvalgos bokštų – jų aukštis prasideda nuo 15 m.

„Tokie objektai padeda pritraukti daugiau žmonių, kurie susipažįsta su gamtoje esančiais objektais.

Savivaldybėms, kuriose įrengiami bokštai, ir čia dirbantiems verslininkams tai duoda tiesioginės naudos – turistai perka kitas paslaugas (nakvynės, maisto, pramogų ir pan.)“, – sakė S.Žvinys.

Labanoro regioninio parko direkcija planuoja, jog ateityje į čia esantį bokštą bus galima atvažiuoti dviračiais – tam planuojama nutiesti dviračių trasą. 

„Mūsų tikslas, kad žmonės čia praleistų ne 10-15 min, t.y. ne tik užliptų į bokštą ir pasidairę nuliptų ir išvažiuotų“, – sako Labanoro regioninio parko direkcijos atstovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais
Reklama
Žaidimų industrijos profesionalus subūrusiems „Wargaming“ renginiams – prestižiniai tarptautiniai apdovanojimai