Kontrolę įvedė kovo 10 d.
Pirmiausia Lenkija kontrolės ėmėsi pasienyje su Vokietija ir Čekija, apie tai paskelbta pirmadienį. Tuomet taip pat teigta, kad numatoma kontroliuoti važiuojančiuosius ir per sieną su Ukraina, Baltarusija bei Rusija.
Antradienį sąraše atsirado ir Lietuva: „Nuo 2020 m. kovo 10 d. kontrolė įvedama ir Lenkijos bei Lietuvos pasienyje.“
Anot Lenkijos vidaus reikalų ir administracijos ministro Mariuszo Kaminskio, visi asmenys, visi peržengiantys Lenkijos sieną, privalės pereiti sanitarines procedūras. Tokie punktai jau yra ne tik vakariniame šalies pasienyje, bet ir rytiniame – ties sienomis su Ukraina, Baltarusija, Rusija, taip pat ir Lietuva. „Visos Lenkijos sienos yra saugomos“, – užtikrino ministras.
Kaip skelbia Lenkijos pasieniečiai, sanitarinė kontrolė bus vykdoma pirmiausia matuojant važiuojančiųjų temperatūrą, paskui surenkamos anketos tiek keleivių, tiek vairuotojų. Visi duomenys bus suvesti į specialią sistemą.
Prašo pildyti anketas
Todėl prašoma visų keleivių, kurių sveikata ir rūpinamasi tokiais veiksmais, atsakingai pildyti anketas, o vairuotojų ir kelionių organizatorių – kaip įmanoma anksčiau pateikti tas anketas keleiviams užpildyti, kad kontrolė pasienyje vyktų greitai ir paprastai.
Nuo 2020 m. kovo 10 d. kontrolė įvedama ir Lenkijos bei Lietuvos pasienyje.
Visų šitų veiksmų imamasi siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą. Lenkijoje antradienio popietės duomenimis užfiksuotas 20 užsikrėtimo koronaviruso atvejis, dėl kelių pacientų gyvybės kovoja medikai. Šalyje atšaukiami visi masiniai renginiai, dėl galimo viruso pavojaus buvo uždaryta ne viena švietimo įstaiga, raginama ieškoti galimybių kuo daugiau mokytis nuotoliniu būdu.
Ar visiems iš Lietuvos keliaujantiems į Lenkiją bus matuojama temperatūra, kol kas niekur nenurodoma.
Lietuva papildomų priemonių pasienyje nesiima
Lietuvoje apie papildomas priemones pasienyje kol kas neskelbiama, pasieniečiai laikosi tų pačių jau anksčiau paskelbtų rekomendacijų.
Nuo vasario 26 d. Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai budi ir pasienyje su Lenkija – stabdo atvykėlius iš patvirtintų rizikos valstybių bei atsitiktinai pasirinktus automobilius, kurių keleiviams yra suteikiamos rekomendacijos.
Pirmieji COVID-19 ligos atvejai užfiksuoti pernai gruodį Kinijos Uhano mieste, virusas sklinda oro lašeliniu būdu.
Šiuo metu skelbiama, kad COVID-19 visame pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 114 tūkst. žmonių, jis nusinešė per 4 tūkst. gyvybių. Lietuvoje patvirtintas vienas ligos atvejis.