Lietuvę apstulbino Japonijos paradoksai: kodėl slepiasi geišos, o gyvūnai tampa agresyvūs?

Ar žinojote, kad geišos slepiasi nuo turistų, o Japonijos šventovių vartus puošia ne religinės frazės, o įmonių pavadinimai? Kiotas, buvusi Japonijos sostinė, stebina kontrastais tarp tradicijų ir modernumo. Štai 5 faktai apie miestą, kuriuos žino ne kiekvienas turistas.
Kiotas, Japonija
Kiotas, Japonija / Shutterstock nuotr.

1. Tūkstančiai japoniškų torii vartų ir įmonių „reklama“

Fushimi Inari Taisha šventovė – viena populiariausių Kioto vietų, garsėjanti dėl daugiau kaip 10 tūkst. torii vartų nutiesto kelio į kalną. Šie vartai, nors ir simbolizuoja perėjimą į šventą erdvę, yra išpuošti japoniškais rašmenimis.

123rf.com nuotr. / Šventykla Kiote
123rf.com nuotr. / Šventykla Kiote

Įdomu tai, kad rašmenys nėra jokios religinės žinutės. Tai įmonių pavadinimai ar asmenų vardai, kurie paaukojo vartus šventovei kaip padėkos ženklą už savo sėkmę.

2. Geišų pasaulis: kodėl kai kurios gatvės uždarytos turistams?

Kiotas, o ypač garsusis Giono rajonas, yra tikras meno lopšys. Čia dirbančios geišos – profesionalios menininkės, kurios įvaldė tradicinius japonų šokius, muziką arbatos ceremonijas bei kitus menus. Tačiau turistų srautai smarkiai paveikė šį subtilų pasaulį.

123rf.com nuotr. / Būsimos geišos – maiko
123rf.com nuotr. / Būsimos geišos – maiko

Per pastaruosius metus daugelis jų persekiojo geišas, fotografavo be leidimo ar net naudojo agresiją. Dėl šios priežasties kai kurios Giono gatvės uždarytos lankytojams, siekiant apsaugoti geišų privatumą.

3. Geriau nežiūrėti gyvūnams į akis

Beždžionių parkas, dar vadinamas „Iwatayama“ beždžionių kalnu, yra viena iš Kioto gamtos įdomybių. Čia gyvena šimtai laukinių makakų, kurios laisvai juda savo aplinkoje.

Turistai, užkopę į kalną, gali jas stebėti iš arti, tačiau egzistuoja griežta taisyklė: jokiu būdu nežiūrėkite beždžionėms tiesiai į akis. Gyvūnai gali interpretuoti tiesioginį žvilgsnį kaip agresijos ženklą ir nepabijoti pulti turistų. Tai puikus priminimas, kad šios gyvūnų populiacijos yra laukinės, o ne zoologijos sodo eksponatai.

VIDEO: Kelionė į Japoniją: Kioto grožis, geišos ir kodėl budizme naudojama svastika?

4. Svastikos simbolis – vakariečius gluminanti tradicija

Kioto gatvėse ir žemėlapiuose dažnai matomas svastikos simbolis, vadinamas „manji“. Ir nors jis sukasi ne į dešinę, o į kairę pusę, vakariečiai dažnai simbolį klaidingai sieja su nacių ideologija. Visgi, Japonijoje jis ne tik žymi budistų šventyklas, bet ir simbolizuoja gėrį, laimę bei amžinąją gyvybę.

5. Atradimai aplenkus populiariausius objektus

Be žymiausių Kioto šventyklų, tokių kaip Fushimi Inari Taisha su savo tūkstančiais torii vartų, mieste yra ir mažiau žinomų, bet itin unikalių vietų. Jei turistai skiria laiko detalesnei paieškai, jie gali rasti ir tokių įdomių lankytinų objektų kaip Mikami Jinja šventovė. Ji ypatinga tuo, kad yra skirta plaukų dievyvei. Ši šventovė pritraukia lankytojus, kurie ieško apsaugos ir grožio ritualų savo plaukams.

123RF.com nuotr. / Kiotas
123RF.com nuotr. / Kiotas

Kiotas – tai miestas, kuriame tradicijos ir modernumas egzistuoja greta. Nuo geišų subtilaus meno iki laukinių beždžionių kalnų, kiekvienas kampelis atskleidžia vis kitą Japonijos pusę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai