„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Lietuviai Palangą iškeičia į Turkiją: mitas apie „visą savaitę prie baseino“ nyksta

Kelių pastarųjų metų ekonominės situacijos paveikti lietuviai atidžiau planuoja kelionių biudžetą ir vis dažniau iškeičia Baltijos jūrą į poilsį Pietų Europoje. Kelionių rinkos ekspertė atskleidžia, kad Turkija tarp lietuvių išlieka populiarumo viršūnėje, žmonės daugiau keliauja pavasarį, renkasi trumpesnes atostogas, daugėja pensijinio amžiaus keliautojų, rašoma pranešime spaudai.
Kapadokija, Turkija
Kapadokija, Turkija / Shutterstock nuotr.

Keliautojai atidžiau planuoja biudžetą

Praėjusiais metais atliktas „Swedbank“ banko tyrimas atskleidė, kad ekonominė situacija šalyje turėjo įtakos keliautojų elgesiui – 7 iš 10 gyventojų pakoregavo atostogų planus, o beveik trečdalis teigė, jog keliaudami mėgina išleisti mažiau.

Kelionių agentūros „Kelionių panorama“ vadovės Kristinos Graužinienės teigimu, panašios tendencijos tarp lietuvių vyrauja ir šiemet. Sutaupyti siekiantys keliautojai šiais metais dar aktyviau renkasi Pietų Europos kurortus, kas potencialiai mažina lietuvių atostogavimą Lietuvoje.

Asmeninio archyvo nuotr. / Kristina Graužinienė Turkijoje
Asmeninio archyvo nuotr. / Kristina Graužinienė Turkijoje

„Lietuviai mėgsta mūsų pajūrį, jis daugeliui asocijuojasi su vaikyste, prisiminimais, mėgstamomis vietomis, taip pat turime puikų smėlio paplūdimį. Visgi jau ne pirmus metus pastebime, kad žmonės pradėjo skaičiuoti, žiūrėti racionaliai ir mato, ką užsienyje gauna už tuos pačius pinigus ar net pigiau, todėl vien meilės Lietuvos pajūriui neužtenka“, – teigia K.Graužinienė.

Žmonės svetur gauna garantuotą gerą orą, išvystytą infrastruktūrą ir kitus patogumus.

„Manau, kad vienos priežasties iškeisti atostogas Palangoje į, pavyzdžiui, Turkiją ar Graikiją, nėra. Tai kompleksinis sprendimas. Žmonės svetur gauna garantuotą gerą orą, išvystytą infrastruktūrą ir kitus patogumus, kaip „viskas įskaičiuota“, o visa tai, dažnu atveju, atsieina pigiau ir kelionė lėktuvu trunka tiek, kiek automobiliu iš Vilniaus į pajūrį“, – priduria kelionių ekspertė.

Turkija toliau dominuoja

Kelionių agentūros duomenimis, Turkijos turizmo rinkos plėtros strategija duoda vaisių – tarp lietuvių kelionių į šią valstybę tik daugėja, o keliautojai čia vyksta vis ankstesniu metų laiku, pavyzdžiui, per Velykų atostogas.

Shutterstock nuotr. / Turkija, Antalija
Shutterstock nuotr. / Turkija, Antalija

„Turkija išlieka populiariausia kryptimi, keliais kartais lenkianti antroje vietoje esančią Graikiją ir jos salas. Likusį vasaros atostogų rinkos „pyragą“ panašiomis, bet ženkliai mažesnėmis dalimis išsidalina Ispanija, Italija, Albanija, Bulgarija ir kitos šalys. Žiemos metu taip pat populiarus Egiptas, kur lietuviai pabėga nuo šaltų orų“, – atskleidžia agentūros vadovė.

Turkija išlieka populiariausia kryptimi, keliais kartais lenkianti antroje vietoje esančią Graikiją ir jos salas.

„Įdomu tai, jog nemažai žmonių, kurie jau atostogavo Turkijoje, išbando ir kitas kryptis, bet kitąmet ir vėl grįžta prie Turkijos. Ne tik grįžta, bet vėliau netgi nustoja bandyti. Šiais metais taip pat pastebime ankstyvesnes keliones, žmonės nebelaukia vasaros“, – sako K.Graužinienė.

Shutterstock nuotr. / Bodrumas, Turkija
Shutterstock nuotr. / Bodrumas, Turkija

Ekspertės teigimu, geriausio laiko rezervuoti kelionę nėra, tačiau pabrėžia, kad rasti aukštos kokybės viešbutį už gerą kainą rezervuojant vasaros metu – labai sudėtinga.

„Tiksliai žinantiems norimą viešbutį ir atostogų datą, taip pat prabangesnių viešbučių mylėtojams rekomenduočiau rezervuoti kuo anksčiau, nes brangesni viešbučiai stengiasi išsiparduoti kuo greičiau. Norintiems sutaupyti, manau, geriausia sekti „paskutinės minutės“ pasiūlymus, bet tokiu atveju išlikti lankstiems, nes nebūtinai rasite ten, kur norite“, – priduria agentūros atstovė.

Kintantys keliautojų įpročiai griauna mitus

Pasak K.Graužinienės, Turkiją ir Graikiją atranda vis įvairesnių grupių keliautojai, todėl šių šalių populiarumo augimui įtakos turi ir pamažu nykstantys mitai. Negana to, jau ne vienerius metus populiarėja trumpesnės kelionės.

123RF.com nuotr. / Bodrumas, Turkija
123RF.com nuotr. / Bodrumas, Turkija

„Jei prieš 5–7 metus Turkiją rinkosi daugiausia šeimos, dabar matome ir daug keliaujančių porų, pensijinio amžiaus žmonių, netgi pavienių keliautojų. Kadaise susiformavęs mitas apie „visą savaitę prie baseino Turkijoje“ nyksta, nes keičiasi patys keliautojai – jie imasi daugiau aktyvaus laisvalaikio ir pramogauja. Pastaruoju metu labai išpopuliarėjo keturių-penkių nakvynių kelionės, ypač aplink ilguosius savaitgalius“, – paaiškina pašnekovė.

Kadaise susiformavęs mitas apie „visą savaitę prie baseino Turkijoje“ nyksta.

Populiariausiais Turkijos kurortais išlieka Antalijos ir Alanijos regionai, tačiau pastaruoju metu sparčiai populiarėja ir Bodrumo miestas, kuris save pozicionuoja, kaip šiek tiek prabangesnę, daugiau naktinio gyvenimo ir pramogų turinčią, atostogų kryptį.

123rf.com nuotr. / Alanija, Turkija
123rf.com nuotr. / Alanija, Turkija

„Bodrumas šiemet populiarus tiek tarp lietuvių, tiek tarp didesnes pajamas gaunančių užsieniečių, bet, jei žvelgsime į vidutinius keliautojus, geriausią kainos ir kokybės santykį jie turbūt gaus Antalijos regione. Čia puikiai išvystyta infrastruktūra, ekskursijų pasiūla ir galybė pramogų tiek viešbučiuose, tiek už jų ribų“, – priduria K.Graužinienė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs