Galvojant apie tai, į atmintį grįžta 2008 metai, kai ta pati rusų driskių armija buvo įsiveržusi į suverenią valstybę Gruziją (dabar populiaru sakyti Sakartvelą, tačiau, kiek žinau, Gruzijos pavadinimas dar nėra oficialiai uždraustas, tad, jei leisite, aš šitame tekste naudosiu būtent jį).
Tada Gruzijos vadovai visam pasauliui klykė, kad, jei nesustabdysite Putino dabar, kita jo auka bus Ukraina, o tada ateis ir Baltijos šalių eilė. Pirmoji jų spėjimo dalis pasitvirtino šimtu procentų. Tikiuosi, dėl antrosios jie suklydo. Tuomet karas truko kelias dienas ir nebuvo toks brutalus, tačiau jo priežastys buvo panašios.
Į Vakarus pasisukusi Gruzija supykdė Putiną, kuris, išprovokavęs konfliktą separatistinėje Pietų Osetijoje, įsakė savo armijai užpulti Gruziją. Gruzinai priešinosi, bet jėgos buvo nelygios. Tik užsienio šalių diplomatinis spaudimas lėmė, kad rusai sustojo nepasiekę sostinės Tbilisio ir galiausiai išsinešdino iš šalies pasilikę sau Pietų Osetijos teritoriją.
Suprantu, kad dabar visų mintys yra su Ukraina, bet gal būtų įdomu sužinoti, kaip gyvena jau minėta Gruzija? Prieš kelias dienas iš jos premjero išgirdome nemaloniai nuteikiančią žinutę, kurioje jis sakė, jog neprisidės prie sankcijų Rusijai, nes nenori su ja sugadinti santykių. Tai buvo bjauriai keista.