Ką veikti gamtoje jei neketi visą dieną praleisti prie kepsininės?
Skaidrus ežeras, sausos malkos, kvapni žuvienė ir paukščių balsai — visa tai gali rasti Lietuvoje nemokamai. Įlipkite į aukščiausią medį ir mėgaukitės nuostabiu vaizdu iš aukščiausios viršūnės, irstykitės gumine valtele ežeru, meškeriokite ir uogaukite.
Vakare suorganizuokite daug įspūdžių žadantį naktinį žygį. Penktą valandą ryte nepamirškite mėgautis miško gyvūnų ir paukščių balsais.
Kokį maistą gaminti?
Prieš kelionė nebūtina pirkti pilnus maišus maisto prekybos centruose — šviežias kaimiškas pienas kaime Tau kainuos 0,5 Eur, naminė juodųjų serbentų uogienė apie 2 Eur, švieži kiaušiniai — euras, o gardžiai kvepiančios žemuogės — miške nemokamai.
Vienas paprasčiausių valgių, kuriuos paprasta paruošti gamtoje – žarijose keptos bulvės. Lauže kepamų bulvių kvapas vilioja ir žadina apetitą. Jas galima paruošti įvairiai: su prieskoniais, sūriu, lašinukais, ar tiesiog kepti vienas.
Laužo dūmų ir medžio anglių aromatas bulvėms suteiks ypatingą ir su niekuo nesulyginamą skonį. Bulves patogu kepti folijoje, tačiau jos iškeps ir tiesiog įmestos į žarijas.
Kaip įsirengti laužavietę?
Teritoriją aplink laužavietę apvalykite nuo sausų šakų, žolių ir spyglių. Netoli laužavietės turėkime kibirą vandens, kad prireikus galėtume greitai užgesinti žarijas.
Laužą geriausia kurti specialiai tam skirtose laužavietėse, kiek atokiau nuo palapinių ir sausų spygliuočių, kad kylančios žarijos neuždegtų palapinės ir nesukeltų miško gaisro.
Teritoriją aplink laužavietę apvalykite nuo sausų šakų, žolių ir spyglių.
Netoli laužavietės turėkime kibirą vandens, kad prireikus galėtume greitai užgesinti žarijas. Einant miegoti ar išvažiuojant, laužą visiškai užgesinkime dideliu kiekiu vandens ar žemių.
Ką verta žinoti apie palapinę?
Užuot pirkę naują palapinę išlylai (kuria greičiausiai pasinaudosite tik keletą kartų), palapinę pasiskolinkime iš keliauti mėgstančio draugo.
Statant palapinę svarbu ne tik tinkamai parinkti lygią vietą, bet įvertinti, kurioje pusėje kyla saulė kad netektų pabusti nuo per aukštos temperatūros). Aplink palapinę iškaskite vandens nubėgimo griovelius.
Paukščių koncertas prieš patekant saulei
Triukšmas gamtoje ne tik trikdo mus pačius, bet kenkia ir pačiai gamtai. Nereikėtų stebėtis, kad grojant garsiai muzikai aplink stovyklavietes nepamatysime daug gyvūnų ir paukščių. Į gamtą vykstame pailsėti ir atitrūkti nuo miesto triukšmo. Tačiau nutinka ir taip, kad miesto triukšmą atsivežame ir į gamtą.
Mažesnė blogybė, kai triukšmaujama įprastose stovyklavietėse (kuriose žmonės lankosi kasmet), jų gyvūnai pradeda vengti jau vasaros pradžioje.
Daug blogiau, kai triukšmaujama neįprastose vietose, pavyzdžiui sumanoma aktyviai stovyklauti viduryje miško, plaukiant baidarėmis. Be to, aplink triukšmo šaltinį, gamtinė įvairovė visada bus mažesnė.
Gamtoje sąmoningai rinkimės klausyti gyvą gamtos koncertą (nemokamai), kurio pradžia paprastai būna prieš patekant saulei.
Šie nedideli elgsenos pokyčiai neturės didelio poveikio jūsų gyvenimo kokybei, bet poveikis aplinkai bus milžiniškas.