Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos oro uostuose per pirmą birželio savaitę atnaujinti 24 maršrutai

Kalendorinė vasara Lietuvos oro uostuose prasidėjo itin aktyviai. Jau per pirmąją birželio savaitę visuose Lietuvos oro uostuose startavo net 24 tiesioginių skrydžių maršrutai, o iki mėnesio pabaigos planuojama, jog vyks apie 80 maršrutų. Anot aviacijos ekspertų, vasaros pradžia rodo, kad aviacijos atsigavimo laikotarpis prasidėjo, o žmonių noras ir galimybės keliauti – toliau auga.
Vilniaus oro uoste grįžo Irkluotojos
Vilniaus oro uoste grįžo Irkluotojos / Arno Strumilos / 15min nuotr.

„Kelionių procesas paprastėja ir dėl intensyvėjančių vakcinavimo tempų turistams atsiveria vis daugiau Europos Sąjungos (ES) šalių. Aviacijos rinkoje nemažai vilčių dedama ir į dalyje Europos šalių šiandien jau veikiantį vieningą skaitmeninį COVID-19 pažymėjimą arba kitaip tariant – žaliąjį pasą. Atrodo, kad dabartinės sąlygos leidžia prognozuoti, kad birželis taps lūžio tašku aviacijos atsigavimui, nes su žaliuoju pasu daugelyje ES šalių keliauti bus galima be jokios izoliacijos“, – sako Lietuvos oro uostų Aviacinių paslaugų skyriaus vadovas Aurimas Stikliūnas.

Jis primena, kad visas esamas ir artimiausiu metu planuojamas skrydžių kryptis iš Vilniaus, Kauno ir Palangos oro uostų, taip pat reikalavimus keliautojams galima rasti specialiame polapyje www.vilnius-airport.lt/kryptys.

Lietuvos oro uostų skaičiavimais, šių metų birželio mėnesį atnaujintų krypčių bendras skaičius gali priartėti (sudaryti apie 80 proc.) prie to krypčių skaičiaus, kuris keliautojams buvo siūlomas dar 2019 metų birželį.

Kas startavo Vilniaus oro uoste?

Iš didžiausių šalies oro vartų nuo birželio pirmos savaitės atnaujinti skrydžiai populiariomis atostoginėmis kryptimis. Nuo pirmosios mėnesio dienos, naudojantis avialinijų bendrovės „Ryanair“ paslaugomis, galima pasiekti Italijos miestus Milaną bei Romą, nuo trečiadienio – Korfu salą ir Chanijos miestą turistų mėgstamoje Graikijoje bei emigrantams aktualų Londoną Lutono oro uostą. Nuo birželio 3 d. atnaujinta kelionių kryptis į Maltą („Ryanair“).

Nuo penktadienio iš Vilniaus oro uosto atnaujinti maršrutai į Jungtinės Karalystės miestus Donkasterį („Wizz Air“) ir Liverpulį („Ryanair“), turistų mėgstamą Larnaką Kipre („Wizz Air“) ir Dubrovniką („airBaltic“).

Šeštadienį startavo tiesioginis maršrutas į Danijos miestą Bilundą, skrydžius į jį siūlo oro linijų bendrovė „Wizz Air“.

Kauno oro uoste net 11 atnaujintų maršrutų

Kaip ir sostinės oro uostas, praeitą savaitę Kauno oro vartai keleiviams pasiūlė 11 atnaujintų maršrutų. Nuo birželio 1 d. naudojantis „Ryanair“ paslaugomis galima nuskristi į tris Jungtinės Karalystės miestus – Bristolį, Edinburgą, Londono Stanstedo oro uostą. Tą pačią dieną atnaujinti skrydžiai į Milaną bei Maljorkos salą Ispanijoje („Ryanair“).

Nuo birželio 2 d. pasiūlytas tiesioginis maršrutas į Kopenhagą („Ryanair“), o nuo ketvirtadienio – į Šanono miestą Airijoje („Ryanair“) ir Neapolį Italijoje („Ryanair“).

Iš Kauno oro uosto nuo praeitos savaitės palengvintas susisiekimas su Norvegija. Į šios šalies miestus Bergeną ir Alesundą skrydžius siūlo aviakompanija „Wizz Air“, atnaujintas maršrutas į Italijos miestą Rimini („Ryanair“).

Iš Palangos – dvi naujos kryptys

Palangos oro uostas nuo praeitos savaitės keleiviams siūlo du atnaujintus maršrutus. Nuo pirmosios mėnesio dienos keleiviai turi galimybę nuskristi į Londono Stanstedo oro uostą ir Dubliną – skrydžius siūlo bendrovė „Ryanair“.

Iš Palangos oro vartų jau kurį laiką vykdomi tiesioginiai skrydžiai į Kopenhagą (SAS) ir Rygą („airBaltic“).

Ką žinoti prieš skrydį?

Lietuvos oro uostai primena, kad taikant papildomų dokumentų ir sveikatos pažymų patikros tvarkas prieš skrydį, procesai oro uostuose gali trukti ilgau nei prieš pandemiją.

Keleiviai prašomi įsivertinti laiko testui atlikti bei rezultatui gauti poreikį ir atitinkamai pridėti planuojamą tyrimo trukmę prie įprastų rekomendacijų dėl atvykimo laiko. Rekomenduojama į oro uostą atvykti likus daugiau nei 2 valandoms iki skrydžio.

Taip pat visiems keleiviams rekomenduojama pasidomėti naujausiais šalių reikalavimais atvykstantiems. Patariama patikrinti oficialių kitos šalies institucijų informacijos šaltinius, jei yra poreikis – pasikalbėti su oro bendrovės, iš kurios pirktas bilietas, atstovais.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų