Penktadienio vakarą iš Vokietijos ir Olandijos zoologijos sodų į Lietuvą atvyko miškinės katės, dar žinomos kaip vilpišiai, skunkų albinosų pora, palšasis grifas ir keturios vandeninės agamos.
Pasak Lietuvos zoologijos sodo Komunikacijos ir edukacijos skyriaus vedėjos Neringos Kirijenkaitės, šiuo metu gyvūnai dar stebimi veterinarų ir gyvūnų prižiūrėtojų, tačiau iš esmės jaučiasi puikiai savo naujuose namuose.
Vienintėlis paukštis – palšasis grifas – dar tebėra karantino patalpose, siekiant išvengti paukščių gripo pavojaus.
Vienas įdomiausių naujųjų gyventojų – miškinė katė, kuri savo išvaizda ir dydžiu panaši į rainą naminę katę. Lietuvos miškuose miškiniai katinai, arba kaip juos pavadino profesorius Tadas Ivanauskas, vilpišiai išnyko XIX a.
Kitose, net labiau urbanizuotose šalyse nei Lietuva (pavyzdžiui: Vokietijoje, Slovakijoje, Lenkijoje), šie plėšrūnai tebegyvena laisvėje. Kad vilpišių populiacija išliktų vientisa ir gyvybinga, jiems įrengiami tūkstančius kilometrų besitęsiantys žalieji migracijos koridoriai.
Vilpišiai natūrali mūsų ekosistemos dalis, todėl jie galėtų gyventi ir Lietuvos miškuose. Pirmosios miškinės katės Kauno zoologijos sode buvo pradėtos laikyti dar 1990 metais. Tačiau pastaruosius metus lankytojai neturėjo galimybės susipažinti su šiuo gražiu gyvūnu. Tad naujasis sodo gyventojas vilpišius – ilgai lauktas.
Naujokais galima pavadinti ir prieš porą savaičių į Kauną iš Latvijos atgabentą kamerūno avį bei įspūdingas rudas antis iš Varšuvos.
Priminsime, kad tuo pačiu iš Lietuvos zoologijos sodo į Amsterdamo zoologijos sodą išvyko trys rausvųjų pelikanų jaunikliai ir devyni fazanai.
Lankytojams jau atvira ir vandeninių augalų ekspozicija, kurioje apsigyveno nauji ropliai, pavyzdžiui, vandeninė agama.
Lietuvos zoologijos sodo atidarymo šventė įvyks sekmadienį, balandžio 26-ąją. Detalią renginio programą rasite čia.