„Wizz Air“ ir „Ryanair“ jau anksčiau pareiškė, kad sumažins skrydžių į Šiaurės Italiją.
„Lufthansa“ nutupdys beveik penktadalį orlaivių
Vokietijos oro milžinė „Lufthansa“, prieš kelias dienas paskelbusi dėl koronaviruso poveikio ketvirtadaliu mažinanti skrydžių skaičių, nusprendė laikinai nenaudoti 150 iš daugiau nei 750 visame pasaulyje eksploatuojamų lėktuvų.
„25 tolimųjų skrydžių orlaiviai ir 125 mažo bei vidutinio nuotolio skrydžių orlaiviai“ nebevykdys skrydžių, naujienų agentūrai AFP pareiškė oro grupės, kuriai taip pat priklauso oro vežėjai „Eurowings“, „Austrian“ ir „Swiss“, atstovas spaudai.
Pirmadienį „Lufthansa“ paskelbė 25 proc. sumažinsianti planuotų skrydžių skaičių, visų pirma mažo bei vidutinio nuotolio maršrutais, įskaitant maršrutus į Italijos regionus, kuriuose buvo nustatytas koronavirusas, taip pat Vokietijos vidaus maršrutus.
Be to, grupė iki balandžio pabaigos sustabdė skrydžius į kitus koronaviruso protrūkio židinius, įskaitant Kiniją ir Iraną.
„Lufthansa“ taip pat įšaldė naujų darbuotojų samdymą ir ėmėsi kitų priemonių, kad kuo labiau sušvelnintų koronaviruso poveikį, kurio, kaip ji pripažino pirmadienį, „dar neįmanoma įvertinti“.
Tuo tarpu Tarptautinė civilinės aviacijos organizacija (ICAO) skaičiuoja, jog pasaulio oro vežėjai dėl koronaviruso protrūkio gali negauti 4–5 mlrd. JAV dolerių pajamų.
„Air Baltic“ sumažins skrydžių iš Rygos į Milaną
Latvijos nacionalinė aviakompanija „Air Baltic“ pranešė nusprendusi nuo kovo 23-osios iki gegužės 31 dienos sumažinti skrydžių iš Rygos į Milaną skaičių, kritus šio maršruto paklausai.
Anot „Air Baltic“ vykdomojo direktoriaus Martino Gausso, pastarosiomis dienomis labai sumažėjo trumpalaikių rezervacijų skrydžiams į šį Šiaurės Italijos miestą, todėl buvo nuspręsta sumažinti skrydžių skaičių.
„Air Baltic“ šiuo laikotarpiu į Milaną skraidins du kartus per savaitę, o rezervacijos į atšaukiamus skrydžius bus pakeistos į išliekančius, arba keleiviams bus pasiūlyti skrydžiai į artimiausius Milanui oro uostus – Ciuricho, Ženevos, Miuncheno ar Vienos.
Italijoje mirties atvejų nuo naujojo koronaviruso padaugėjo iki 107, ir šis aukų skaičius yra didžiausias už Kinijos ribų. Stipriausiai COVID-19 smogė šiauriniam Italijos regionui.