2020 03 16 /23:02

Lutono oro uoste įstrigusių lietuvių nelaimės baigėsi: lėktuvas pakilo

Keliasdešimt lietuvių antrą parą Londono Lutono oro uoste ieškojo galimybių grįžti į Lietuvą. Nors lėktuvai dar kyla ir tuščių vietų juose yra, avialinijos negalėjo parduoti bilietų, kol jų neatsisakė neatvykusieji. Todėl oro uoste įstrigę lietuviai prašė visų, kurie nutarė nebeskristi: atšaukite savo skrydžio rezervaciją, kad galėtume išskristi mes. Galiausiai jau atrodė, kad istorija baigsis laimingai, tačiau sugedo lėktuvas. Visgi pakilti galiausiai pavyko.
Lietuviai užstrigo Londono Lutono oro uoste
Lietuviai užstrigo Londono Lutono oro uoste

„Mes esame dabar apie 30 žmonių grupė, užstrigę Lutono oro uoste. Kai kurie jau antrą dieną. Esmė, kad nuo vidurnakčio skrydžiai nebevyks. Šiandien jie dar vyksta, tačiau nėra bilietų, nors lėktuvai kyla pustuščiai. Žmonės, nusipirkę bilietus, nesiregistruoja kelionei, nesiruošia skristi, bet jų bilietų mums parduoti avialinijos negali“, – 15min pirmadienį ryte pasakojo vienas iš Londono Lutono oro uoste įstrigusių keleivių Linas Petkevičius.

Pasak jo, naktį „Wizzair“ lėktuvas išskrido pustuštis – jame buvo apie 80 tuščių vietų, tačiau užstrigusieji negalėjo įsigyti bilietų į šį skrydį.

Labai to visų prašau, padarykite, kad bilietas atsilaisvintų ir jį galėtų nusipirkti tie, kam labai labai reikia.

„Su „Ryanair“ mes sudarėme tokį susitarimą, kad mes perkame bilietus į skrydį, kuris išvyks apie 17.30 val. vietos laiku, tačiau šis lėktuvas preliminariai yra pilnas. Bilietai visiškai išparduoti, tačiau mums pardavinėja bilietus į tas vietas, kurios atsilaisvintų, jei anksčiau pirkę bilietus neatvyks“, – pasakojo Linas.

Pasak pašnekovo, iš tiesų bendrovė taip elgtis negalėtų, tačiau pakeitė taisykles, atsižvelgdama į sudėtingas sąlygas.

„Pagal taisykles, jie negali iki paskutinės minutės to bilieto parduoti kitam. O kai ateina paskutinė minutė, jie nebegali pardavinėti, nes lėktuvas jau turi skristi. Toks užburtas ratas išeina“, – aiškino Lutono oro uoste įstrigęs vyras.

L.Petkevičiaus nuotr./Lietuviai užstrigo Londono Lutono oro uoste
L.Petkevičiaus nuotr./Lietuviai užstrigo Londono Lutono oro uoste

Todėl „Ryanair“ skrydis pirmadienį vakare – paskutinė įstrigusių lietuvių viltis.

„Jei žmonės neatvyks, atšauks skrydžius, mus į šį lėktuvą įleis. Mes dabar stovime ir perkame bilietus. Už beveik 300 eurų. Žmonės čia metasi pinigus, skolinasi, skaičiuoja net pensus“, – situaciją apibūdino Linas.

L.Petkevičiaus nuotr./Lietuviai užstrigo Londono Lutono oro uoste
L.Petkevičiaus nuotr./Lietuviai užstrigo Londono Lutono oro uoste

Jis prašė, kad visi, kurie nutarė nepasinaudoti iš anksto nusipirktais bilietais ir niekur neskristi, leistų savo vietas užimti tiems, kam tai paskutinė galimybė pasiekti namus, ir atšauktų savo skrydžio registraciją, informuotų oro vežėją, kad neskris.

„Labai to visų prašau, padarykite, kad bilietas atsilaisvintų ir jį galėtų nusipirkti tie, kam labai labai reikia. Jei jūs to nepadarysite, lėktuvai skraidys tušti, o mes liksime įstrigę“, – į kelionių atsisakančius piliečius kreipėsi Linas.

Vakarop jau atrodė, kad nelaimės baigėsi. Visi lietuviai gavo bilietus į „Ryanair“ skrydį, tačiau galiausiai jis buvo dviem valandoms atidėtas, o galiausiai keleiviai žinios, kad orlaivis sugedo.

„Ką tik pranešė, kad sugedo lėktuvas... Visi jau tik juokiasi“, – lietuvių emocijas apibūdino Linas.

„Turėjom išskrist 17.25 val. Kol kas sėdim, dabar 20.00 val. Laukiam trapo ir autobusų. Kada skrisim, toliau nežinom, pilotas pasakė: spręsim, laukit oro uoste, bet, jei galit, ieškokit autobusų, keltų ar panašių transporto rūšių. Sėdim, laukiam, ieškom“, – pasakojo jis.

Galiausiai skrydis įvyko.

Užsienio reikalų ministerija iki antradienio prašo registruotis visus, kuriems reikia pagalbos sugrįžti namo. Tačiau daliai Lietuvos gyventojų nespėjus grįžti ir kirsti Lietuvos sienos, teks laukti karantino pabaigos užsienyje, sako sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Situacija labai sudėtinga, ir, matyt, dalis gyventojų, kol šalys liks užsidariusios sienas, turės likti ten, nes bus tikrai tokių šalių, į kurias jau nebėra net ir tranzitinių skrydžių. Kai kam teks pasirūpinti, kur apsistoti tose šalyse“, – pirmadienį Lietuvos radijui sakė ministras.

„Šalys labai agresyviai uždarinėja sienas ir, matyt, kad tų įstrigusių, likusių tose šalyse gali būti, kad jų bus, kol šalys neatšauks karantino“, – pridūrė ministras.

Anot jo, Užsienio reikalų ministerija renka užsienyje esančių ir grįžti siekiančių Lietuvos gyventojų kontaktus, registruoja prašymus, ieškoma galimybių organizuoti skrydžius, tačiau situacija išlieka labai sudėtinga.

„Kad ir kaip norėtume, „Spartanas“ skraidina keliasdešimt žmonių, Vokietijoje vien, kiek žinau, yra apie keliasdešimt tūkstančių lietuvių, todėl „Spartanas“, net jei ir skraidytų kiekvieną dieną ir ne po vieną kartą, negalės tokio kiekio žmonių parskraidinti“, – sakė ministras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų