„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Madagaskaras: baobabų alėjos, tropiniai miškai ir ant šakų besikarstantys lemūrai

Pastaraisiais metais keliautojų iš Lietuvos įpročiai kiek pasikeitė. Nemaža dalis egzotinį poilsį mėgstančių žmonių jau aplankė Pietryčių Azijos šalis, todėl dabar svajoja apie kažką naujo, dar nematyto ir nepažinto. Po truputį atrandamos Pietų ir Centrinės Amerikos valstybės, Afrikos šalys.
Lemūrai Madagaskare
Lemūrai Madagaskare / 123rf.com nuotr.

Madagaskaras – tai Afrikos žemynui priklausanti sala, kurią svajoja aplankyti vis daugiau turistų. Kodėl? Šis šalis gali pasigirti be galo kontrastingu kraštovaizdžiu bei didele floros ir faunos įvairove. Aukštikalnių slėniai, liūčių lepinami tropiniai miškai, didingos kalnų grandinės, ilgaamžės baoabų alėjos, savanos – Madagaskare kiekvienas gamtos mylėtojas atras savo kampelį. Skamba patraukliai? „Kelionių akademijos“ egzotinių kelionių specialistai jums sudarė įdomiausių Madagaskaro vietų sąrašą, kurias, viešint šioje šalyje, tikrai verta aplankyti.

Baobabų alėja

Shutterstock.com nuotr./Baobabų alėja
Shutterstock.com nuotr./Baobabų alėja

Baobabų alėja – viena iš didžiausių Madagaskaro įžymybių, kurios neaplankyti, viešint šioje saloje, būtų didelė nuodėmė. Kuo gi ši vieta tokia patraukli? Tai beveik 2633 metrų žvyrkelio atkarpa, kurioje iš abiejų pusių auga didingi baobabų medžiai. Šie gražuoliai mena ne viena šimtą metų (kai kurie medžiai netgi 2 tūkst. metų senumo), jų aukštis maždaug 30 metrų, o kamieno skersmuo siekia net 7–11 metrų. Tikri Madagaskaro milžinai, sukuriantys didybės įspūdį! Beje, baobabai auga ne tik šalikelėje, tačiau ir kiek toliau – laukuose. Kai kurie iš jų gali pasigirti išties unikaliomis formomis. Pavyzdžiui, du medžiai – susipynę kamienais. Vietiniai gyventojai pasakoja legendą, jog kadaise tai buvo du įsimylėjėliai, kuriems šeimos uždraudė būti kartu. Paprašę dievų pagalbos jie pavirto medžiais ir dabar gali ilgus metus praleisti vienas kito glėbyje.

Baobabų alėja pritraukia ne tik daug turistų, tačiau ir galybę fotografų. Jų tikslas – įamžinti unikalų gamtos kampelį, kuris itin gražiai atrodo saulei kylant ir leidžiantis. Dangus nusidažo švelniais rausvais ir oranžiniais atspalviais, medžiai-gigantai palieka ilgus šešėlius – be galo romantiškas vaizdas.

Ranomafanos nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Ranomafanos nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Ranomafanos nacionalinis parkas

Ranomafanos nacionalinis parkas – tai Madagaskaro pietryčiuose esantis saugomas gamtos kampelis, kuris gali pasigirti floros ir faunos įvairove. Drėgnieji tropiniai miškai, kabančios lianos, karštosios versmės, upeliūkščiai, kriokliai – džiunglių kraštovaizdis pakerės net daug po pasaulį keliavusius turistus. Parko teritorijoje skraido daugybė įvairiausių paukščių, čia gyvena chameleonai, didieji drugeliai, skirtingų rūšių lemūrai. Įdomu tai, jog nacionalinis parkas šioje vietovėje buvo įkurtas būtent tada, kai biologams pavyko aptikti čia gyvenančius auksaspalvius lemūrus – itin retą, endeminę lemūrinių šeimos rūšį.

Ranomafanos nacionaliniame parke drėgna ir šilta visus metus. Nuo gruodžio iki gegužės čia iškrenta itin daug kritulių. Keliautojams čia organizuojami turai su gidais, kurių metu rekomenduojama dėvėti patogią aprangą ir žygiams pritaikytus batus – džiunglėse gali būti labai slidu.

Ifatis

Shutterstock.com nuotr./Ifatis
Shutterstock.com nuotr./Ifatis

Pietvakarinėje Madagaskaro pakrantėje įsikūrę du nedideli žvejų kaimeliai. Drauge jie vadinami Ifačio vardu. Klausiate, kodėl verta aplankyti šią vietovę? Pirmiausia dėl to, jog Ifačio pakrantė – nepaprasto grožio. Purus auksinis smėliukas, medžių pavėsiai, dangaus žydrumo vanduo – puiki galimybė pasilepinti poilsiu. Tačiau tai dar ne viskas: Ifačio krantai didžiuojasi įspūdingu koraliniu rifu. Keliautojams čia siūloma nardyti arba atplaukti prie rifo tradicinėmis valtelėmis – pirogomis. Indijos vandenyno vanduo šioje vietoje toks skaidrus, jog įvairiausių formų koralus nesunkiai galima matyti ir iš valties.

Netoli Ifačio įsikūrusi ir dar viena įdomi vieta – Renijalos rezervatas. Vos kelios minutės kelio ir idilišką poilsį paplūdimyje galima išmainyti į didingus baobabus, spygliuočių miškus, taip pat ir į endeminių paukščių ir gyvūnų stebėjimą.

Isalo nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Isalo nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Isalo nacionalinis parkas

Straipsnio įžangoje pasakojome apie tai, jog Madagaskaro gamta labai kontrastinga. Isalo nacionalinis parkas puikiai iliustruoja šį teiginį. Tai saugomas gamtos kampelis, kuris pasižymi labai įvairiu reljefu. Smiltainio uolos, kanjonai ir tarpekliai, tai pat žaliuojančios pievos, miškingos vietovės, alavijų ir tukvių giraitės, upių kaskados ir natūralūs baseinėliai – Isalo nacionaliniame parke galima pasigėrėti kardinaliai skirtingais peizažais.

Šiame nacionaliniame parke keliautojai gali leistis į žygius: paprastesnius – trunkančius kelias valandas, bei sudėtingesnius, kurių maršrutai apima kelias dienas. Ypač patiks aktyvaus laisvalaikio entuziastams!

Antananaryvas

Shutterstock.com nuotr./Antananaryvas
Shutterstock.com nuotr./Antananaryvas

Į Madagaskaro salą dažniausiai vyksta tie keliautojai, kurie nori pažinti neatrastus gamtos turtus. Tačiau ši šalis gali pasigirti ir unikalia kultūra, įdomiais miestais bei kaimeliais. Viešint Madagaskare tikrai vertėtų nuvykti į šios valstybės sostinę – Antananaryvą. Tai maždaug 1300 m aukštyje virš jūros lygio išsidėstęs miestas, kuriame gyvena beveik 2 mln. gyventojų. Didžiąją dalį sudaro merinos etninei grupei priklausantys malaiziečių-indoneziečių kilmės žmonės.

Spalvingos gatvės, lengvas chaosas, šurmuliuojantys turgūs, įdomi kolonijinė architektūra, karališkieji rūmai, muziejai, tradicinio ir šiuolaikinio meno galerijos, vidury miesto esantis ežeras, botanikos sodas – Antananaryve verta praleisti bent pora dienų ir įsilieti į miestiečių gyvenimo būdą.

Cinži de Bemarahos gamtos draustinis

Shutterstock.com nuotr./Cinži de Bemarahos draustinis
Shutterstock.com nuotr./Cinži de Bemarahos draustinis

Dar viena labai įdomi vietovė, kurią rekomenduojame aplankyti viešint Madagaskare, slepiasi netoli vakarinės salos pakrantės. Tai – Cinži de Bemarhos gamtos draustinis. UNESCO saugomas gamtos kampelis gali pasigirti išties unikaliu reljefu: Juros periode šioje vietovėje susidarė nuosėdinių uolienų klodas, kuris, bėgant metams, tirpo ir eižėjo. Rezultatas – karstinės uolos, kurių smailės stiebiasi į dangų sudarydamos savotišką „akmeninį mišką“.

Cinži de Bemarhos gamtos draustinyje saugomos ne tik uolienos, tačiau ir šimtamečiai mangrovių miškai. Juose gyvena daug endeminių gyvūnų rūšių. Keliautojams, norintiems pamatyti išskirtines uolienas bei pasivaikščioti po miškus, leidžiama tą daryti pietinėje draustinio dalyje. Šiaurinė – griežtai saugoma kaip rezervatas.

Bė sala

Shutterstock.com nuotr./Bė sala
Shutterstock.com nuotr./Bė sala

Bė arba Didžioji sala – tai Madagaskarui priklausanti sala, esanti šalia šiaurės vakarinių Madagaskaro salos krantų, Mozambiko sąsiauryje. Ją verta aplankyti tiems keliautojams, kurie svajoja apie ramų poilsį. Vietiniai gyventojai propaguoja gyvenimo būdą, kurį įvardina žodžiais „mora mora“ (liet. lėtai lėtai). Ir iš tiesų, kam skubėti, jei galima mėgautis baltu smėliuku, turkio spalvos vandeniu ir puikiais jūros gėrybių restoranėliais?

Visgi didžioji dalis keliautojų į Bė salą vyksta ne vien dėl to, kad galėtų pasilepinti visus metus šviečiančia saule ir palmių pavėsiais. Juos vilioja povandeninio pasaulio grožis. Nardymas – viena iš populiariausių veiklų saloje, mat nuostabūs koraliniai rifai driekiasi prie pat Bė krantų. Beje, nardant galima išvysti ir išties retų gyvūnų rūšių. Pavyzdžiui, Omuros banginius, kurie gyvena būtent tarp Madagaskaro ir Bė salų. Ši rūšis buvo atrasta tik 2003–iaisiais metais.

Andasibe-Mantadia nacionalinis parkas

Shutterstock.com nuotr./Andasibe Mantadia nacionalinis parkas
Shutterstock.com nuotr./Andasibe Mantadia nacionalinis parkas

Pabuvoję Bė, vėl grįžkime į Madagaskaro salą. O tiksliau, į Andasibe-Mantadia nacionalinį parką, esantį netoli rytinės salos pakrantės. Tai – 155 kvadratinių kilometrų teritorija, apimanti drėgnuosius žmogaus rankų beveik nepaliestus miškus. Ši teritorija skirstoma į dvi dalis: pietuose esantį Analamazoatra rezervatą, kuris garsėja didžiausia Madagaskare trumpauodegių indrių populiacija, ir šiaurėje įkurtą Mantadia nacionalinį parką, žavintį pirmapradžiais miškais ir saulėje blizgančiais ežerais.

Andasibe-Mantadia nacionalinį parką patogu pasiekti iš Antananaryvo miesto. Čia įrengti specialūs žygių maršrutai, kurių metu galima gėrėtis laukinės gamtos prieglobsčiu. Beje, jei lankysitės šiame parke ryte arba vėlai vakare, nenustebkite išgirdę savotišką garsą – tai trumpauodegių indrių ūbavimas.

Kelionių akademija – ieškantiems kelionių į Madagaskarą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų