– Kiek šiais laikais galėtų trukti ir kainuoti kelionė aplink pasaulį?
– Aplink pasaulį apskristi galima ir per tris paras, nuolat lipant iš vieno lėktuvo į kitą. Neseniai pats įkvėptas Žiulio Verno knygos „Aplink žemę per 80 dienų“ ieškojau šiuolaikinio būdo apkeliauti pasaulį. Pasirodo, šiais laikais tai labai lengva! Susidariau maršrutą su sustojimais Singapūre, pakeliavimu po Aziją, toliau skrendant į Tokiją, vėliau aplankant Los Andželą, parskrendant į Niujorką ir grįžtant atgal į Europą. Akcijos metu skrydis nekainavo daugiau nei 2000 litų. Tačiau vos man apie tai prabilus, daugybė žmonių išpirko bilietus ir pats likau be tokios kelionės.
– Kokių patarimų prašo žmonės, nusprendę apkeliauti pasaulį? Kokias tikslais keliaujama šiandien?
– Pasitaiko užklausų, kiek maždaug kainuotų kelionė aplink pasaulį. Skrydžiai sudarytų mažiausią biudžeto dalį. Daug daugiau kainuotų apgyvendinimas, maitinimas, antžeminis transportas, lankytini objektai ir jų lankymas. Bet brangiausia kelionės aplink pasaulį dalis – jūsų asmeninis laikas. Tokiai kelionei ruošiantis, reikia investuoti labai daug savo laiko dėliojant maršrutą, domintis lankytinomis vietomis. Tik nuo jūsų priklausys kelionės kokybė ir grįžtamoji vertė – tai, kokią grąžą gausite (patobulinsite kalbą, išmoksite elgtis įvairiose situacijose, pažinsite skirtingas kultūras, suvoksite, ko norite iš gyvenimo).
– Ar ryžtumėtės pats tokiai kelionei? Kokį maršrutą rinktumėtės?
– Iki šiol mintyse rezgu planą leistis į tokią kelionę. Tiesa, turint savo verslą nėra labai lengva paskirti 80 dienų kelionei. Bet mėnesį, tikiuosi, po kelerių metų rezervuosiu būtent tam reikalui. Maršrutas? Rinkčiausi visų pasaulio žemynų aplankymo maršrutą, kiekvienam galėčiau skirti mažiau nei po savaitę – tai juokingas dienų skaičius, tad pavyktų tik akies krašteliu dirstelėti ir susipažinti su naujomis kultūromis. Vėliau, grįžęs iš kelionės, prisiminčiau, kas mane labiausiai nustebino ir ten grįžčiau dar kartą.
– Kaip pasiruošti tokiai kelionei: gal perskaityti daug kelionių žurnalų ar kokią knygą? Užsiminėte, kad neseniai skaitėte knygą „Aplink Žemę per 80 dienų“. Ar patiko?
– Man knyga labai patiko! Ji labai lengvai skaitoma. Jaučiama, kad rašė ne šių laikų rašytojas. Tarytum skaitytumei seną, kelis šimtus metų dulkėjusią knygą. Džentelmenų klubas, liokajai – visa tai taip įdomu ir nešiuolaikiška. Didžiausią įspūdį padarė niekada nekeliavusio pono Filijo Fogo (pagrindinis knygos herojus – aut. past.) sprendimas susiplanuoti visą kelionę iš anksto, informacijos ieškant laikraščiuose. Nekeliavęs žmogus, turėdamas tik rašytinę informaciją, pasiryžta tokiam žingsniui – ilgai kelionei. Įspūdinga!
Skaitydamas knygą daugelyje vietų tikrai maniau, kad autorius pats viską matė savo akimis. Kaip kitaip taip tikroviškai aprašyti? Kai kuriose vietose nusišypsojau ir negalėjau patikėti, kad pagrindinis veikėjas keliaudamas drambliais išgelbėjo mergaitę nuo paaukojimo ar čiuožė vėjo rogėmis.
Ši knyga – tai didelė intriga. Skaitant vis labiau įsitraukiau, vis mąsčiau, ar veikėjas spės apkeliauti aplink pasaulį ir laimės lažybas?
– Šiais laikais žmonės mažiau skaito knygų. Ar tu pats randi joms laiko?
– Pastaruoju metu mano vienintelė knyga – internetas. Galima sakyti, tai – mano didžiausia kada nors perskaityta kelionių enciklopedija. Kasdien tenka gilintis į naujus kraštus, spręsti įvairias keliautojų problemas ir ieškoti atsakymų, todėl per savaitę perskaitau ne vieną knygą. Iš tiesų knygas skaitau tik atostogų metu. Kai turiu savo verslą, jo pradžioje retai kada gali skirti laiko sau. Dabar knygas skaitau atostogų metu. Dažniausiai jos – apie keliones.
– Kokias knygas mėgai vaikystėje, paauglystėje?
– Vaikystėje buvau cirko artistas. Taip, tikrai! Nuo septynerių lankiau vaikų cirko studiją Vilniuje ir visos knygos, kurias gaudavau dovanų gimtadienio proga, būdavo mano pačios geidžiamiausios – apie cirko paslaptis ir gyvenimą bei darbą jame, taip pat apie magijos triukus, vėliau – apie tikrą magiją.
– Ačiū už pokalbį.