Meno simpoziumo uždarymas paminėtas tradicine ekskursija po paveikslais išmargintas miesto erdves. Jos metu kiekvienas norintis galėjo pamatyti menininkų piešinius ir išgirsti jų istorijas.
Jau antrus metus simpoziumo programoje jauniems menininkams atsirado galimybė pasireikšti kuriant didelio formato paveikslus ant miesto pastatų sienų. Šiemet tokia erdve tapo Rimanto Stankevičiaus pagrindinės mokyklos pastatas. Ši jaunųjų menininkų programa – labai svarbi tiek Marijampolei, tiek jauniesiems kūrėjams, kai kurie nė negalėjo patikėti suteikta galimybe. Viena jų – menininkė Radvilė Krušnauskaitė. „Tiesiog negaliu patikėti, kad manimi pasitikėjo ir suteikė tokią progą. Tai didžiausias mano tapytas darbas ir kartu didelis ir svarbus įvykis mano gyvenime“, – džiugesio neslėpė mergina.
Miestui padovanoti dar 4 nauji piešiniai
Trečiadienio vakarą vykęs darbų pristatymas sulaukė didelio susidomėjimo. Į peržiūrą kartu su menininkais susirinko apie 200 miesto gyventojų.
„Malonny‘6“ konkurso nugalėtojos Radvilės piešinį „IN.side.OUT“ pristatė akordeonistas Vytenis Danielius, kuris specialiai šiam darbui sukūrė kompoziciją.
Pasak jaunosios kūrėjos, jos darbas „kalba apie mokyklą ir kiekvieno ten besimokančiojo kuriamą vidinį paveikslą išorei. Apie tai, kad visų gyvenimas yra sudarytas iš skirtingų detalių, tačiau kiekviena dalis yra reikalinga, o svarbiausia – piešinys kalba apie tai, kad tu esi tas, kuris kuria arba griauna, stato sienas ar apnuogina širdį. Būna IN arba OUT pusėje.“
Antrojo piešinio autorius – Niujorke gyvenantis Ely Elysee. Savo darbą jis pavadino „S-Pill“.
Kūrėjas atskleidė, kad jį įkvėpė lokacija – ant poliklinikos pastato atsiradusia freska siekiama pakviesti susimąstyti apie būtinybę naudoti medikamentus, o kartu ir kalbėtis apie vaistų sukeliamas priklausomybes. Pristatydamas jo kūrinį, susirinkusius grojimu pasveikino Marijampolės pučiamųjų orkestro vadovas Audrius Pučinskas.
„Niekas taip nedemonstruoja žmogaus pažeidžiamumo ir saviraiškos kaip pražiota burna. Išsižiojama valgant, geriant, kvėpuojant, žiovaujant, rėkiant, išreiškiant nusistebėjimą ar paliepus gydytojui. Vaistai ir pražiota burna šiame paveiksle simbolizuoja žmonių pažeidžiamumą ir jų priklausomybę nuo išorinių elementų“, – apie savo darbą pasakojo menininkas.
Marijampolės kultūros centro merginų šokio grupė „Le|Nos“, vadovaujama Martynos Tekoriūtės, pristatė projekto prezidento Ray Bartkaus nutapytą kūrinį „Starway“.
R.Bartkus piešdamas laiptus ir kitus erdvinius architektūrinius elementus šalia tikrų laiptų ir sienų kuria siurrealistinę, išmušančią iš vėžių erdvę, kurioje tampa neaišku, kas yra tikra, o kas – iliuzija. Taip dailininkas kvestionuoja realybės suvokimą. Vaizdiniai keičia mūsų pasaulio suvokimą ir realybės pojūtį. Ant laiptų yra užrašas „HE | AVEN“ – žiūrovas pats gali nuspręsti, kur laiptai veda – ar į „Heaven“ (liet. rojus), ar į „Hell“ (liet. pragaras).
Pasivaikščiojimo „Nuo paveikslo prie paveikslo“ pabaigoje organizatoriai visiems turėjo staigmeną ir netikėtai pristatė ketvirtą, neplanuotą, meno simpoziumo „Malonny‘6“ kūrinį. „Malonny“ įkūrėjas R.Bartkus netikėtoje erdvėje – viešbučio „Mercure Marijampolė“ restorane – savo rankų atspaudais nutapė didelį katiną, pavadintą „P.Š.B – Pranciška Ščiukaitė-Butlerienė“. Toks pavadinimas pasirinktas Marijampolės miesto įkūrėjos P.Ščiukaitės-Butlerienės garbei, mat moteris labai mylėjo kates.
Renginio pabaigoje R. Bartkus pažadėjo sugrįžti kitais metais ir visus maloniai kvietė į „Malonny‘7“.
Meno simpoziumo organizatorių, įmonės „ARVI“, Marijampolės savivaldybės, VšĮ „Sveikatingumo idėjos“, ir projekto prezidento R.Bartkaus iniciatyva šiais metais surengtas „Malonny‘6“ atidarymas buvo išskirtinis. Jis vyko istorinėse – pirmojo šalyje cukraus fabriko „Lietuvos cukrus“ – patalpose ir buvo atviras bei nemokamas visiems. Organizatoriai džiaugiasi, kad iš visos Lietuvos pavyko sukviesti per 900 žiūrovų.
„Malonny“ atidarymas pradėtas įspūdingu Niujorko menininko Tomo Chiu muzikiniu performansu. Specialiai lietuviškai publikai pagerbti kartu su lietuvių ansambliu „Multi Music Circle“ buvo atlikta užburianti muzikinė kompozicija „Metrix“ („Lietuva Re-Mix“).
Pasak organizatorės, „ARVI“ įmonės viešųjų ryšių direktorės Gintarės Urbaitienės, šių metų meno simpoziumas „Malonny‘6“ išties sulaukė išskirtinio dėmesio: „Pastebime, kad šiais metais vis daugiau žmonių norėjo įsitraukti ir prisidėti prie paveikslų kūrimo, savanorystės, sulaukėme itin didelio žiniasklaidos dėmesio, meno organizacijų susidomėjimo. Labai džiaugiamės, kad kiekvienais metais „Malonny“ tampa vis labiau žinomas ir įdomus ne tik žiniasklaidai, bet ir plačiajai visuomenei.“
Meno simpoziumo forume buvo gvildenama dar viena drąsi idėja – meno centro Marijampolėje steigimas.
Apie tai pasikalbėti susirinko šalies šiuolaikinio meno kuratoriai ir globėjai: MO muziejaus įkūrėjas Viktoras Butkus, tarptautinės meno mugės „ArtVilnius“ įkūrėja ir direktorė Diana Stomienė, „ArtVilniaus“ meno vadovė Sonata Baliuckaitė, Šiuolaikinio meno centro (ŠMC) direktorius Kęstutis Kuizinas, Lietuvos išeivijos dailės fondo vykdomoji direktorė Ugnė Bužinskaitė, Stasio Eidrigevičiaus meno centro projekto vadovė Lina Blažytė ir Marijampolės miesto architektas Arvydas Bekeris. Pastarojo teigimu, meno centras Marijampolėje gali atverti duris jau greitai: „Turime beveik nenaudojamų pastatų, kuriuose jis galėtų įsikurti. Teks įtikinti visuomenę, jog mums tokio centro reikia. Ką gi – startas“, – džiaugsmingai paskelbė vyras. Šį pranešimą palydėjo gausios publikos ovacijos.
Per visus 6 „Malonny“ meno simpoziumus Marijampolės sienos jau pasipuošė net 22 meno kūriniais, kuriais pasigrožėti čia atvyksta šimtai miesto ir šalies svečių.