Milijardieriai išplaukia su jachtomis
Dalis turtingųjų nusprendė izoliuotis po nuošalias egzotines vietoves plaukiančiose superjachtose, teigia Londone dirbantys jachtų brokeriai „Burgess“. Anot jų, pasaulio turtingieji COVID-19 epidemiją nori praleisti prabangiose jachtose, toli nuo žmonių.
„Žmonės ieško būdų, kaip pralaukti audrą – o jachta kažkur maloniame klimate nėra pats blogiausias variantas užsidaryti į saviizoliaciją“, – teigė bendrovės vadovas Jonathanas Beckettas.
Jis pridūrė, kad pastaruoju metu stebimas išaugęs susidomėjimas „alternatyviomis“ nuošaliomis vietomis kruizams – pavyzdžiui, turtingieji domisi Aliaska, Pietų Ramiojo vandenyno salomis, Čilės pietinėmis teritorijomis.
„Viena šeima pasiėmė jachtą devynioms savaitėms, taip pat turime du ilgalaikius užsakymus 40 ir 70 metrų jachtoms, – pasakojo J.Beckettas. – Klientai susidėlioja planus taip, kad jų vaikai galėtų mokytis jachtoje, būna net šefo pamokos virtuvėje ir įgulos organizuojamos pamokos apie technologijas.“
Didesnės (virš 30 metrų) jachtos lengvai gali sutalpinti reikmenų net keliems mėnesiams. Tai reiškia, kad net nereikėtų sustoti jokiame uoste, kur visgi būtų tikimybė užsikrėsti koronavirusu.
Superjachtos nuoma tokiam ilgam laikui atsieis tikrai nemažai. Tie, kurie nuo pandemijos nori pasislėpti prabangiame laive, už savaitę gali pakloti mažiausiai 107 tūkst. Eur už jachtą iki 30 metrų, o už pačias didžiausias – net 540 tūkst. Eur. Ir į šią sumą dar net neįskaičiuota išlaidos įgulai.
Jachtų savininkai taip pat atsitraukia nuo planų parduoti savo turtą – jie verčiau patys išplauks jomis. „Vienas savininkas jau buvo sutaręs dėl pardavimo, buvo sumokėtas įnašas, bet jis nutraukė sutartį nusprendęs geriau pats saviizoliuotis jachtoje“, – teigė J.Beckettas.
Išaugo privačių lėktuvų poreikis
Reguliariųjų lėktuvų reisų atšaukimai ir savo sienas uždarančios valstybės lėmė tai, kad išaugo privačių lėktuvų nuomos sektorius. Britų „Elite Jets“ gaunamų užklausų skaičius išaugo daugiau nei dešimtimis kartų. Eilinę savaitę dėl lėktuvų ir sraigtasparnių nuomos kreipiamasi apie 20 kartų, o vien per pusę praėjusios savaitės buvo gauta 260 užklausų.
„Tai panika, ir žmonės persigandę, kad pasigaus virusą. Jie sako – „Išgabenkit mane iš čia, nesvarbu už kokią kainą“, – sakė bendrovės vadovas Christopheris Williamsas-Martonas.
Praėjusią savaitę bendrovė privačiais lėktuvais išskraidino karališkųjų šeimų narius atgal į namus Artimuosiuose rytuose, šeimas – į nuošalias Kanados vietoves. Žmonės taip pat renkasi kuo greičiau išskristi į Skandinavijos salas.
Turtingieji ir išvengia draudimų pasinaudodami keliomis transporto priemonėmis. Pavyzdžiui, iš šalies, kuri jau draudžia išskristi lėktuvu, jie išvyksta sraigtasparniu į kitą valstybę, kuri vis dar yra atvira. Iš ten savo galutinį kelionės tašką pasiekia jau privačiu lėktuvu.
Klientai už skrydį į vieną pusę iš Europos į Kanadą ar Pietų Ameriką vidutinio dydžio privačiu lėktuvu moka bent 165 tūks. Eur, o nedideliu lėktuvu nuskristi į Artimuosius rytus atsieina maždaug 215 tūkst. Eur.
„PrivateFly“, nuomojanti verslo klasės lėktuvus, taip pat teigė, kad paklausa prasidėjus pandemijai išaugo. Jie sulaukia 50-60 proc. daugiau užklausų, ir dauguma jų su prašymu išnuomoti lėktuvą kaip galima greičiau.