„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Miško takas: laikinosios sostinės architektūra, parkai ir vaizdingos apylinkės

Miško takas – tai per Baltijos šalis vinguriuojantis pėsčiųjų maršrutas, apimantis gražiausius šių valstybių kampelius: nuo senųjų girių, upių slėnių, kalvų ir pievų iki jaukių kaimelių ir didelių miestų. Šį kartą norime papasakoti apie Lietuvoje besidriekiančias Miško tako atkarpas, apimančias Kauną ir Kauno rajoną. Vaizdingi žalumos apsupti miesteliai, miškingos teritorijos, parkai, o taip pat dviejų upių santaka ir žavinga Kauno tarpukario architektūra – šios tako atkarpos sužavės tiek gamtos, tiek kultūros gerbėjus.
Kulautuvos varpinė
Kulautuvos varpinė / A.Aleksandravičiaus nuotr.

Kauno marių regioninis parkas

Kauno marių regioninio parko atkarpa – tai Miško tako dalis, kuri išties verta dėmesio. Šis parkas įkurtas 1992 m. Jis apima Nemuno HES užtvindytą ruožą ir pasižymi neeiliniu kraštovaizdžiu, kurį, per ilgus metus, sukūrė žmogaus ir gamtos sąveika. Miškai, aukštapelkės, kadagynas, o taip pat ir istoriniai objektai, tokie kaip piliakalniai, Pažaislio vienuolynas, Kauno V fortas, Rumšiškių buities muziejus – patikėkite, žygiuodami šia Miško tako atkarpa pamatysi daug įdomybių. Beje, vasaros ir rudens sezonų metu regioninio parko miškuose galima rasti daug uogų ir grybų – puikus būdas paįvairinti savo žygį ir paskanauti gamtos gėrybių.

T.Valionio nuotr./Kauno marių regioninis parkas
T.Valionio nuotr./Kauno marių regioninis parkas

Daugiau informacijos apie Kauno marių regioninį parką galite gauti lankytojų centre.

Kauno parkais ir istorinėmis gatvėmis

Ar žinojote, jog maždaug trečdalį Kauno teritorijos užima parkai ir kitos gamtos teritorijos? Išties be galo žalias miestas! Pasirinkę keliauti Miško tako atkarpa Vaišvydava–Kaunas, galėsite pasigrožėti būtent Kauno parkais. Vienas iš jų – Panemunės šilas: pušynai ir lapuočių miškai, asfaltuoti ir miško takeliai, Nemuno šlaitai, o šiltojo sezono metu, ir kauniečių pamėgtas smėlio paplūdimys – puiki vieta ilgiems pasivaikščiojimams ir rekreacijai.

A.Aleksandravičiaus nuotr./Panemunės šilas
A.Aleksandravičiaus nuotr./Panemunės šilas

Kitas Kauno parkas, pro kurį driekiasi Miško takas, – Ąžuolynas. Asfaltuoti takeliai, įvairios sporto ir vaikų žaidimų aikštelės, Kauno simbolis – skulptūra „Stumbras“, o taip pat didingų ąžuolų pavėsiai – šį, didžiausią Europos ąžuolyną, tikrai verta aplankyti.

A.Aleksandravičiaus nuotr./Skulptūra „Stumbras“
A.Aleksandravičiaus nuotr./Skulptūra „Stumbras“

Beje, Miško takas veda ne tik pro parkus ir gamtos teritorijas – dalis maršrutų „užsuka“ ir į urbanizuotas zonas. Atkarpa Kaunas–Lampėdžiai – puikus to pavyzdys. Eidami šiuo keliu susipažinsite su antruoju didžiausiu Lietuvos miestu – Kaunu. Karo muziejus, Laisvės alėja ir jos pažiba – fontanas, buvusio Lietuvos pašto pastatas, istorinė Prezidentūra, senamiestis, įvairios galerijos, muziejai, bažnyčios, Kauno pilis – šis maršrutas veda pro istorines Kauno gatveles.

A.Aleksandravičiaus nuotr./Paštas
A.Aleksandravičiaus nuotr./Paštas

Nemuno pakrantėmis ir užliejamomis pievomis

Apsilankę Kaune centre ir senamiestyje, galite žygiuoti toliau – Miško takas tęsiasi palei Nemuną link Kulautuvos. O pakeliui – žavingasis Raudondvario miestelis, garsėjantis turtinga istorine praeitimi, architektūriniu dvaro ansambliu. Dvaro teritorijoje dažnai vyksta įvairūs renginiai – parodų atidarymai, koncertai. O žiemą visa teritorija pasipuošia įspūdingomis kalėdinėmis dekoracijomis. Ką tai reiškia? Ogi tai, jog čia verta apsilankyti bet kuriuo sezonu – visada bus kuo pasigerėti.

Ši Miško tako atkarpa veda pro Nevėžio upę, užsuka į Netonių kaimą, nuo kurio kalno atsiveria įstabi panorama. Kol galiausiai pasiekia Kulautuvą – kurortinį Kauno rajono miestelį, kuris tiesiog kvepia pušynais. O vasarą – ir žydinčiomis akacijomis.

A.Aleksandravičiaus nuotr./Netonių kalnas
A.Aleksandravičiaus nuotr./Netonių kalnas

Norite apsistoti Kulautuvoje ir geriau pažinti šį kurortą? O galbūt atidžiau patyrinėti kažkurią kitą šio maršruto vietovę? Informaciją apie galimybes apsistoti bet kurioje Miško tako atkarpoje rasite čia.

Na, o pabuvoję Kulautuvoje įveikite dar vieną Miško tako atkarpą, vedančią link Vilkijos – dešiniuoju Nemuno krantu. Šis maršrutas driekiasi pakrantės pievomis, jaukiomis gyvenvietėmis, nuo kurių atsiveria vaizdai į upę. O galutinis taškas – Vilkijos perkėla. Upiniu motoriniu keltu „Vilkija“ persikelkite į kitą Nemuno pusę ir grįžkite atgal – ši unikali transporto priemonė Baltijos šalyse yra išsaugota tik keliose vietose. Atraskite Kauną ir Kauno rajoną keliaudami Miško tako atkarpomis!

A.Aleksandravičiaus nuotr./Vilkijos miestas
A.Aleksandravičiaus nuotr./Vilkijos miestas

Daugiau informacijos apie Miško tako Kauno maršrutą rasite čia.

Straipsnis parengtas įgyvendinant projektą LLI-448 „Miško maršrutų kūrimas Lietuvoje ir Latvijoje. Baltijos pajūrio pėsčiųjų maršruto plėtra Lietuvoje“ (Žygių projektas).

Projektas iš dalies finansuojamas 2014 – 2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Projekto biudžetas – 788 100 Eur. Iš jų – Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 669 900 Eur.

Šis straipsnis parengtas naudojant Europos Sąjungos finansinę paramą. Už šio straipsnio turinį atsako Lietuvos kaimo turizmo asociacija. Jokiomis aplinkybėmis negali būti laikoma, kad jis atspindi Europos Sąjungos nuomonę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų