Iš Kongo Demokratinės Respublikos grįžtantis keleivis pranešė, kad jo bagaže yra džiovintos žuvies, tačiau Bostono Logano oro uoste atlikus patikrinimą buvo aptikti negyvi ir dehidratuoti keturių beždžionių kūnai, pranešė agentai.
Keliautojas teigė, kad beždžiones į JAV atsivežė savo reikmėms, sekmadienį sakė CPB atstovas Ryanas Bissette'as.
JAV draudžiama naudoti žalią arba minimaliai apdorotą laukinių gyvūnų mėsą, kartais vadinamą „krūmynų mėsa“ (angl. „bushmeat“), dėl ligų grėsmės.
Žalia laukinių gyvūnų mėsa kelia ligų pavojų
„Galimas pavojus, kurį kelia į Jungtines Valstijas įvežama žalia laukinių gyvūnų mėsa, yra realus. Ši mėsa gali pernešti mikrobus, kurie gali sukelti ligas, įskaitant Ebolos virusą“, – sakė vietos uosto Muitinės ir sienos apsaugos tarnybos direktorius Julio Caravia.
Incidentas įvyko praėjusį mėnesį, tačiau apie jį viešai paskelbta penktadienį.
Ši mėsa gali pernešti mikrobus, kurie gali sukelti ligas, įskaitant Ebolos virusą.
Sekmadienį R.Bissette'as sakė, kad jokie kaltinimai nebuvo pateikti, tačiau visas bagažas buvo konfiskuotas, o beveik keturi kilogramai mėsos buvo pažymėti sunaikinti JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centre.
Ar Europa turi problemų dėl kontrabandinės mėsos gabenimo?
Prekyba laukiniais gyvūnais ir augalais Europoje yra didelė problema, todėl spalio mėn. buvo surengta didelė teisėsaugos operacija, per kurią konfiskuota daugiau kaip 2000 neteisėtai importuotų nykstančių gyvūnų ir saugomos medienos.
Nors nelegalios prekybos „krūmynų mėsa“ mastą sunku įvertinti, nes mėsos rūšies dažnai neįmanoma nustatyti, o oro uostai neturi pakankamai išteklių importuojamai mėsai tikrinti, Briuselis ir Paryžius yra pagrindiniai kontrabandininkų centrai.
Kiekvieną mėnesį per Briuselio oro uostą kontrabandos būdu pervežama 3,9 tonos tokios mėsos.
Mokslininkai apskaičiavo, kad kiekvieną mėnesį per Briuselio oro uostą kontrabandos būdu pervežama 3,9 tonos tokios mėsos, įskaitant krokodilus, skujuočius ir beždžiones. Manoma, kad didžioji dalis šio kiekio skirta organizuotai prekybai.