Daugiau kelionių istorijų ir fotoreportažų rasite autoriaus tinklaraštyje „Kelionių architektai“
Naujoji Zelandija yra nuolatinė pretendentė į gražiausios pasaulio šalies titulą, o vyriausybė, suvokdama, kiek svarbus ekonomikai yra turizmas, jau spėjo trečdalį šalies ploto paskelbti parkais ir rezervatais. Dalį viso to grožio pavyko užfiksuoti ir man – kviečiu pasižiūrėti.
Kuko nacionalinis parkas pietinėje šalies saloje.
Katedros Įlanka. Šioje Naujosios Zelandijos vietoje pakrantės iš tiesų įspūdingos, ir nors pavasarį vanduo dar šaltas, besimaudančių jau galima pastebėti.
Geotermiškai šalis yra labai aktyvi, o geriausia vieta stebėti besiveržiančius iš gelmių geizerius, burbuliuojančius purvo ežeriukus ir sieros dūmą pučiančius kalnus yra aplink Rotorua miestą.
Samanų barzda apaugę medžiai Tongariro nacionaliniame parke. Beje, Naujoji Zelandija buvo ketvirtoji pasaulio šalis, įkūrusi nacionalinį parką. Tongariro tokį statusą gavo 1887 metais, o dabar šalyje tokį statusą turi jau 14 parkų.
Tongariro nacionalinio parko panoramos. Parke, beje, yra ir didžiausias šiaurinės salos kalnas, ir jauniausias šalies ugnikalnis. Dzyvų dzyvai.
Dar vienas geoterminis šedevras Wai O Tapu parke – kunkuliuojantis Šampano Baseinas. Burbuliukus mato ir karštį jaučia visi, bet niekas nedrįsta šito šampano ragauti ar jame pasimaudyti.
Tipiškas pietinės Naujosios Zelandijos salos vaizdas – Pietinės Alpės horizonte ir begalė avių tų kalnų papėdėse. Juokaujama, kad šalyje yra keliskart daugiau avių nei gyventojų.
Žydintys lubinai Tekapo ežero pakrantėse. Lubinai – invazinė rūšis, ūkininkų nelaimė ir turistų bei fotografų džiaugsmas.
Turkio spalvos ežerai, tankūs miškai ir snieguotos kalnų viršūnės – ko dar reikia keliaujant?
Kuko nacionalinis parkas maorių kalba vadinamas Aoraki. Čia yra 19 viršūnių, aukštesnių nei 3000 m, įskaitant aukščiausią Naujosios Zelandijos kalną – Kuką.
Mėgautis kalnų grožiu galima tiesiog sustojus šalia kelio esančiose aikštelėse.
Milfordo sąsiauris pietinėje Naujosios Zelandijos saloje yra viena iš nedaugelio vietų pasaulyje, kur egzistuoja fiordai.
Gigantiškos sekvojos Kvinstaune.
Daugiau kelionių istorijų ir fotoreportažų rasite autoriaus tinklaraštyje „Kelionių architektai“