Vytauto kalnas, dar vadinamas Birštono piliakalniu, yra vienas žinomiausių piliakalnių Lietuvoje, esantis geroje strateginėje vietoje šalia Nemuno bei garsėjęs savo istorija, rašo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Senovėje stovėjusi pilis, iš kurios medžiodavo Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas, kurioje lankydavosi užsienio šalių didikai. Pirmąkart pilis metraštininkų paminėta 1382 metais. Tačiau jos istorija siekia gerokai senesnius laikus. Pagal archeologinius radinius, rastus kalno papėdėje, nustatyta, kad gyvenvietės čia būta apie I tūkst. vidurį – XV a. pr.
Vytauto kalnas mūsų laikais atsidūręs šiuolaikinio Birštono kurorto širdyje, tad čia nuolatos gausu turistų. Lankytojai mielai kopia į beveik 40 metrų aukščio kalną, kad pasigrožėtų nuostabiu atsiveriančiu kraštovaizdžiu.
Tad Vytauto kalno infrastuktūros atnaujinimo metu buvo svarbu sukurti lankytojams patogius laiptus, tiltelius, apžvalgos aikšteles. Tvarkymo darbai vyko dviem etapais. Buvo sutvirtintos ir užlygintos kalno įgriuvos, nuošliaužos ir šlaitai, padaryti sanitariniai kirtimai. Vėliau suremontuotas vakariniame piliakalnio pakraštyje esantis žvyro dangos takas, į piliakalnį vedantys laiptai, atnaujinta dalies kelių danga, renovuoti du tilteliai bei įrengtas vienas papildomas.
Papėdėje yra automobilių stovėjimo aikštelė, įrengti nauji dviračių stovai. Po rekonstrukcijos šis objektas buvo visapusiškai pritaikytas ir žmonių su negalia judėjimui.
Lankytojus džiugina patogios erdvės poilsiui, puikiai sutvarkytos apžvalgos ir edukacijos aikštelės, informaciniai stendai. Tad ir žiemą atvažiavus į Birštono kurortą verta užlipti į Vytauto kalną bei pasižvalgyti aplinkui, kai panoramos neužgožia lapija ir galima pasigrožėti Nemuno didybe.