Naujos kryptys vasarą – kitokia Turkija Bodrume ir visi Italijos privalumai Neapolyje

Šią vasarą „Novaturas“ kelionių mėgėjams siūlo dvi naujas kryptis poilsinėmis kelionėmis – į Bodrumą, kur galėsite iš naujo atrasti saulėtąją Turkiją, ir Italijos Kampaniją, kur pamatysite dar nematytą Italiją.
Bodrumo uostas ir tolumoje matoma šv. Petro pilis
Bodrumo uostas ir tolumoje matoma šv. Petro pilis / Fotolia nuotr.

Bodrumas – pusiasalyje įsikūręs stebuklas

Kadaise svarbus prekybos taškas, vėliau virtęs ramia ir saugia žvejų buveine, dabar Bodrumas laikomas europietiškiausiu ir vienu svarbiausių Turkijos kurortų. Jei manote, kad jau viską žinote apie Turkiją, apsilankę čia suprasite, kad tikrai ne.

Fotolia nuotr./Turistė Bodrume
Fotolia nuotr./Turistė Bodrume

Pusiasalyje tarp Egėjo ir Viduržemio jūros, kalnuotoje vietovėje įsikūręs kurortas žavi lyg iš senovinių paveikslų perkeltais nedideliais tarp kalnų įsitaisiusiais nameliais, smėlėtais kalnų fone išsidėsčiusiais paplūdimiais bei turkio spalvos jūra.

Poilsiui Bodrumą žmonės renkasi ne tik dėl nuolat švelnaus ir šilto klimato bei įspūdingų paplūdimių, bet ir dėl pačios vietovės siūlomų galimybių. Tai viena puikiausių vietų nardyti, nes skaidriame pakrantės vandenyje knibžda gyvūnija. Dėl geografinės padėties jūra čia nepaprastai rami, be srovių, tad tai ypatingai dėkinga vieta pradedantiesiems nardytojams.

Fotolia nuotr./Paplūdimys Bodrume
Fotolia nuotr./Paplūdimys Bodrume

Taip pat abejingų nepaliks istorinis vietovės palikimas. Pagrindinė įžymybė – vienas iš septynių senovės pasaulio stebuklų – Halikarnaso mauzoliejus. IV a. pr. Kr. Bodrumo regioną valdė persas Mauzolas, o jam mirus žmona įsakė pastatyti masyvų mauzoliejų valdovui atminti.

Būtent šis mauzoliejus paskelbtas vienu iš septynių pasaulio stebuklų. Jis didingai stovėjo jūros pakrantėje daugiau nei 1 700 metų, kol galiausiai buvo sunaikintas žemės drebėjimų, tačiau būtent jo garbei dabar visi asmenims skirti pastatai vadinami mauzoliejais.

Poilsiui Bodrumą žmonės renkasi ne tik dėl nuolat švelnaus ir šilto klimato bei įspūdingų paplūdimių, bet ir dėl pačios vietovės siūlomų galimybių.

Bodrume iš Mauzolo laikų išlikęs ir vienas seniausių Mažosios Azijos amfiteatrų, kiti istoriniai paminklai. Įvairiais laikotarpiais kraštą valdė persai, graikai ir turkai, tad kurorte vis dar galima atrasti skirtingų kultūrų liekanų, kai kuriems išlikusiems pastatams – 2,5 tūkstančių metų.

Fotolia nuotr./Iškilęs Bodrumo amfiteatras
Fotolia nuotr./Iškilęs Bodrumo amfiteatras

Dar vienas įspūdingas statinys – 1402-aisiais metais riterių ordino narių pastatyta Bodrumo (Šv. Petro) pilis. Šioje tvirtovėje įrengtas muziejus, kurio pagrindinė tema – povandeninė archeologija.

Čia eksponuojamos įžymaus „Uluburun“ laivo liekanos, kuris laikomas seniausiu ir turtingiausiu kada nors atrastu nuskendusiu laivu Turkijoje. O kiek atokiau nuo miesto galima aplankyti Apolono šventyklą bei nuplaukti apžiūrėti Balandžių salą.

Mėgstančių kūniškus malonumus Bordume laukia tradicinės turkiškos pirtys bei natūralios purvo vonios. Tikrai turės ką veikti ir naktinio gyvenimo mėgėjai. Viena kurorto įžymybių – 1979 m. atidarytas „Halikarnasas“, pripažintas vienu gražiausių klubų visame pasaulyje, bei vienas pirmųjų Turkijos naktinių klubų.

Fotolia nuotr./Kampanijos regionas
Fotolia nuotr./Kampanijos regionas

Kampanija – istorijos, skonio ir nepakartojamų vaizdų žemė

Ar kada nors pažįstamas po atostogų gyrėsi, kad ilsėjosi neįtikėtinai gražioje pakrantėje, kurią būtina ir jums aplankyti? Tikėtina, kad tai buvo Pietų Italijos Kampanijos regionas.

Dar sakė, kad ten neįtikėtai skaniai paruošia jūros gėrybes, po kurių visur kitur į šiuos patiekalus siūlančius meniu skyrius nė nesinori pažiūrėti? Tikėtina, kad jis buvo Kampanijoje.

Fotolia nuotr./Neapolis
Fotolia nuotr./Neapolis

Būtent šio regiono sostinėje Neapolyje sukurta Margaritos pica, pavadinta karalienės Margaritos Teresės Džiovani garbei

Dar su pasimėgavimu jums siuntė nuotraukas vis iš kito paplūdimio, kurių kiekviena atrodė lyg atvirutėje. Taip, tai greičiausiai buvo Kampanija. Ar sakė ką nors apie vyną? Taip, jis be abejo buvo Kampanijoje, kurią aplankyti dabar turite puikią galimybę ir jūs.

Vertinant šį regioną, kaip vietą praleisti atostogas, būtų sunku surasti sritį, kurioje vietos gyventojai negalėtų pasigirti – jei pas juos tai ne geriausia, tai bent jau viena iš geriausių.

Švelnus klimatas, gražios pakrantės, turtinga istorija, menas ir, žinoma, neblėstanti meilė maistui daro šį regioną įspūdingą. Beje, būtent šio regiono sostinėje Neapolyje sukurta Margaritos pica, pavadinta karalienės Margaritos Teresės Džiovani garbei, Neapolį aplankiusiai 1889-aisiais metais.

Tačiau maistas, toli gražu ne vienintelė stiprioji Kampanijos pusė. Ilgoje pakrantėje sodrių spalvų jūra skalauja jaukias įlankas ir iš vandens išnirusias uolas. Įlankų ir užutėkių čia itin daug: dvi didžiausios – Neapolio ir Salerno įlankos, atskirtos Sorento pusiasalio, pasaulyje garsėja itin aukštomis uolomis, smėlėtais krantais ir trimis pakrantę saugančiomis Iskijos, Pročidos ir Kaprio salomis.

„Tez Tour“ nuotr./Amalfio pakrantė Kaprio saloje
15min nuotr./Amalfio pakrantė Kaprio saloje

Lankantis čia tikrai nuodėmė būtų nepamatyti kvapą gniaužiančios Amalfio pakrantės su vertikaliai pakibusiomis uolomis bei ant jų pabirusiomis vilomis.

Mėgstate istorija alsuojančias vietas? Tik čia galite pasivaikščioti beveik prieš 2000 metų Vezuvijaus vulkano pelenų palaidoto ir dabar atkasti Pompėjos miesto vaizdais. Galingas senovės romėnų miestas puikiai išsilaikė ir yra vienas lankomiausių miestų Italijos pietuose, kasmet pritraukiantis tūkstančius turistų.

Fotolia nuotr./Neapolis
Fotolia nuotr./Neapolis

Tai neįtikėtina proga pavaikščioti senovėje klestėjusio miesto gatvėmis, patiems apžiūrėti architektūrą, šventyklas. Daugybė namų, juose išlikę įrankiai, baldai padeda įsivaizduoti to meto žmonių kasdienybę ir buitį. O kur dar pats šurmuliuojantis Neapolis, regiono sostinė, galintis pasigirti itin gausiais rūmų ir pilių ansambliais.

Fotolia nuotr./Skanėstai Neapolyje
Fotolia nuotr./Skanėstai Neapolyje

Norintiems pasigėrėti gamta rekomenduojama apsilankyti vis dar veikiančiu pripažįstamo Vezuvijaus ugnikalnio parke. Čia keliautojams siūlomi devyni pasivaikščiojimo takai pasakiška gamta, kurios akcentas grėsmingas, bet kol kas ramus bene garsiausias pasaulio ugnikalnis.

Medeinos Čijauskaitės nuotr./Vezuvijus Pompėjos griuvėsių fone
Medeinos Čijauskaitės nuotr./Vezuvijus Pompėjos griuvėsių fone

Nuo jo kraterio atsiveria nuostabi panorama į Neapolio įlanką, dalį Apeninų kalnų bei patį Neapolį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aukščiausios klasės kavos aparatai: ar verta į juos investuoti?
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai