Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Nepavyksta apžiūrėti kultūros paveldo objekto? Gali būti, kad jo valdytojas elgiasi neteisėtai

Dažnai žmonės, mėgstantys keliauti po Lietuvą, renkasi lankyti įvairius valstybei reikšmingus objektus, kurie yra įtraukti ir į Kultūros vertybių registrą. Tai – dvarų sodybos, piliakalniai ir daug kitų. Nors keliautojai ir turi teisę pamatyti tokias vietas, kai kurie jų valdytojai apsitveria tvora ir baugina įspėjimais „privati valda“, „piktas šuo“ ir pan.
Privati valda
Privati valda / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Atsidūrus prie užrakintų nekilnojamojo paveldo objekto vartų ar girdint net ne vieno šuns lojimo garsus, keliautojams belieka grįžti ten, iš kur atvykę. Žinoma, tai negalioja tada, kai prie paveldo vertybės nurodomi savininko kontaktai, lankymo valandos ir kita svarbi informacija.

O ką daryti keliautojams, jei nėra jokios kontaktinės informacijos ir nepavyksta apžiūrėti pageidaujamo objekto? Ar kultūros paveldo objektų savininkai turi teisę neįsileisti lankytojų? Ar yra tai numatantys įstatymai?

Į šiuos ir kitus klausimus sutiko atsakyti Kultūros paveldo departamento (KPD) atstovai: vyriausiasis specialistas Ričardas Dediala ir atstovė ryšiams su visuomene Jūratė Mičiulienė.

Visi turi teisę pažinti nekilnojamąsias kultūros vertybes

KPD atstovė ryšiams su visuomene J.Mičiulienė aiškina, kad Lietuvos Respublikos nekilnojamo kultūros paveldo apsaugos įstatymas nurodo kultūros paveldo objektų valdytojų pareigą sudaryti sąlygas visuomenei lankyti ir pažinti kultūros vertybes.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Televiziniai „Oskarai“ – išdalinti, o šiuos „Emmy“ laimėtojus galite pamatyti per TELIA PLAY
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas