Alkoholis ir sultono kritika – tabu
Nors Brunėjuje egzistuoja ir parlamentas, visa šalies valdžia sutelkta sultono rankose, apie kurio galią primena kiekvieną kampą puošiantys valdovo atvaizdai.
Žiniasklaidoje neretai pasirodo pranešimų apie švaistomą valstybės turtą, tačiau vietiniai, tarp kurių netrūksta ir nepasiturinčių gyventojų, apie monarchą atsiliepia su didžiule pagarba ir susižavėjimu.
2014-aisiais buvo išleistas įstatymas, kuriuo šventą musulmonams mėnesį kitatikiams uždrausta valgyti viešumoje. Ten, kur nėra klubų ar barų, kartais cenzūruojamas net kinas.
To paties tikimasi ir iš šalies svečių – sultono kritika gali būti palaikyta įžeidimu.
Didžioji dauguma gyventojų išpažįstą islamą, tad šalyje galioja griežta šariato teisė.
Čia nepavyks nusipirkti nei alkoholio, nei cigarečių, o Ramadano metu užsidaro dalis kavinių ir restoranų.
2014-aisiais buvo išleistas įstatymas, kuriuo šventą musulmonams mėnesį kitatikiams uždrausta valgyti viešumoje. Ten, kur nėra klubų ar barų, kartais cenzūruojamas net kinas.
Nors įstatymai kitų religijų išpažinėjams čia nėra labai palankūs, Brunėjuje netrūksta užsieniečių, atvykstančių dirbti naftos kompanijose. Be to, sąlygos čia labai palankios – valstybė tokia turtinga, jog nuo atlygio neatskaitomi jokie mokesčiai.
Kadangi kultūrų ir religijų įvairovė čia toleruojama, šalyje gausu ir kitus tikėjimus reprezentuojančių maldos namų.
Svečiuose pas 2000 kambarių turintį sultoną
Brunėjų verta lankyti bet kuriuo metų laiku, kadangi termometro stulpelis retai nukrinta žemiau 20-ies laipsnių. Labiausiai turistus užburia auksu tviskanti sostinė Bandar Seri Begavanas.
Miesto ir visos monarchijos simboliu vietiniai laiko Tikėjimo šviesos rūmus, kuriuose gyvena sultono šeima. Įspūdingame pastate įkurti 1788 kambariai, o viduje esanti mečetė glaudžia iki pusantro tūkstančio maldininkų.
Vietos prekeiviai, priešingai nei daugumoje Afrikos ar Azijos šalių, labai draugiški. Tiesa, pasiruoškite smalsiems žvilgsniams – turistų iš Vakarų čia nedaug.
Tiesa, lankytojai čia įleidžiami tik Ramadano pabaigą žyminčios Ed al-Fitr šventės metu, tačiau vien rūmų išorė palieka neišdildomą įspūdį.
Norint geriau pažinti Brunėjaus gyventojus vertėtų apsilankyti naktiniame Gadong turguje, kuriame gyvenimas užverda tik nusileidus saulei.
Nedidelėje ir tvarkingoje prekyvietėje stebina mažos kainos – dauguma patiekalų atsieina vos po vieną dolerį.
Vietos prekeiviai, priešingai nei daugumoje Afrikos ar Azijos šalių, labai draugiški, tačiau neįkyrūs. Tiesa, pasiruoškite smalsiems žvilgsniams – turistų iš Vakarų čia nedaug.
Brunėjus sužavės savo švara ir ramybe – čia nėra klubų, tad naktinėse gatvėse nesutiksite lėbaujančių ar agresyvių vietinių, o nusikalstamumo lygis neįtikėtinai žemas.
Tad metas krautis daiktus ir pamatyti, kaip gyvena paskutinieji pasaulio sultonai.
Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt