Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Net 8 Lietuvos paplūdimiai įvertinti Mėlynąja vėliava

Mėlynosios vėliavos programos Tarptautinės tarybos posėdyje buvo įvertinti paplūdimiai ir prieplaukos, pretendavę gauti Mėlynosios vėliavos apdovanojimą šių metų vasaros sezonui. Įvertinus Lietuvos paplūdimius, net 8 gavo Mėlynąją vėliavą. Didžioji dalis paplūdimių yra saugomose teritorijose, rašo Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba.
Paplūdimys
Paplūdimys / 123RF.com nuotr.

Kuršių nerijos nacionaliniame parke puikiai įvertinti Neringos savivaldybės Nidos centrinis, Juodkrantės centrinis, Preilos, Klaipėdos m. I-osios Smiltynės paplūdimiai. Verkių regioniniame parke Mėlynąją vėliavą gavo Vilniaus m. Balsio ežero paplūdimys. Taip pat mėlynspalvėmis vėliavomis, žyminčiomis ekologinius standartus, bus pažymėti Klaipėdos m. Melnragės, Palangos Birutės parko, Vilniaus m. Žirmūnų paplūdimiai.

Mėlynoji vėliava – pasaulyje žinomas ir pripažįstamas ekologinis ženklas. Tai reiškia, kad paplūdimys atitinka griežtus aplinkosaugos, švietimo, saugumo ir paslaugų kriterijus.

Mėlynosios vėliavos sertifikatas suteikiamas vienam sezonui. Jei paplūdimių būklė, atlikus patikrinimą, nebeatitinka privalomųjų kriterijų, Mėlynoji vėliava privalo būti nuleidžiama.

Siekiant gauti šį prestižinį apdovanojimą reikia laikytis griežtų aplinkosaugos, švietimo, saugumo ir paslaugų kriterijų.

Vienas iš pagrindinių Mėlynosios vėliavos programos tikslų yra sujungti visuomenę su aplinka ir paskatinti žmones labiau domėtis supančia aplinka. Poilsiautojams teikiama informacija apie lankomą vietą, o tai leidžia žmonėms lengvai pažinti teritoriją ir daugiau sužinoti apie vietos augaliją ir gyvūniją.

Atsakingos vietos organizacijos įgyvendina nustatytus kriterijus ir užtikrina standartų, dėl kurių „Mėlynosios vėliavos“ apdovanojimas laikomas tokiu patikimu ir vertingu, laikymąsi.

Siekiant gauti šį prestižinį apdovanojimą reikia laikytis griežtų aplinkosaugos, švietimo, saugumo ir paslaugų kriterijų.

Mėlynosios vėliavos programą administruoja Aplinkosauginio švietimo fondas (FEE), kurio būstinė yra Kopenhagoje, Danijoje. Mėlynosios vėliavos programos nacionalinis koordinatorius Lietuvoje – Lietuvos žaliųjų judėjimas.

Lietuvoje į Nacionalinę Mėlynosios vėliavos tarybą deleguoti Lietuvos žaliųjų judėjimo, Lietuvos savivaldybių asociacijos, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Sveikatos ir mokymo ligų prevencijos centro, Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Lietuvos vandens gelbėtojų asociacijos, Lietuvos miškininkų sąjungos, Turistinių burlaivių savininkų asociacijos atstovai.

Nacionalinės Mėlynosios vėliavos tarybos patvirtintus kandidatus „Lietuvos žaliųjų judėjimas“ teikia Tarptautinės Mėlynosios vėliavos tarybos įvertinimui, kuri ir priima galutinį sprendimą.

Lietuva Mėlynosios vėliavos programoje pradėjo dalyvauti nuo 2000-ųjų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs