D.Šaudys šiemet baigė vidurinę mokyklą ir jau žino, kur studijuos nuo rudens. Aukštąją mokyklą jis pasirinko Kaune, tad pabėgti nuo šeimos nepavyks. Todėl ši kelionė jam – galimybė ne tik patirti kažką naujo, bet ir tam tikra savarankiškumo mokykla. Juolab, kad iki šiol savarankiškai jis nėra keliavęs, tad tranzavimas per Europą jam „pirmas kartas“ daugeliu prasmių.
Kiek kitokių tikslų turi nuo rudens abiturientu būsiantis A.Bernatonis. Aktyvus vaikinas ir iki šiol daug kur keliavo: tiek kaip turistas, tiek darbo reikalais.
Darbo? Taip, nors bus tik dvyliktokas, A.Bernatonis turi jau rimtos darbinės patirties – yra dirbęs keliose verslo įmonėse, o šiuo metu yra vieno starpup'o vadovas.
Paskutinę vidurinės mokyklos klasę jis įveiks eksternu. Toks sūnaus sprendimas tėvams nebuvo netikėtas. Kur kas daugiau diskusijų namuose kilo po to, kai A.Bernatonis pranešė, kad mėnesį tranzuos po Europą.
„Mama bandė visaip paveikti – ir kalbomis apie plyštančią širdį, ir nuostabia vakariene. Nepadėjo“, – juokėsi vaikinas.
Panašių „išbandymų“ dėl savo noro keliauti patyrė ir D.Šaudys. Jo tėvams išleisti sūnų „nežinia kur“ taip pat buvo sunku. Tačiau galiausiai pavyko įtikinti, kad Europa – pakankamai saugi savarankiškiems keliautojams.
„Kelionėje mes nebūsime vieni. Nors keliaujame tik dviese, pavyzdžiui, Paryžiuje susitiksime su Antano draugais, taip pat keliaujančiais autostopu. Daug kur Antanas turi pažįstamų iš „CouchSurfing“, – kalbėjo D.Šaudys.
Laukia daug ekspromto
Į kelionę vaikinai leisis neturėdami detaliai suplanuoto maršruto, tik jo gaires. Tačiau žino, kad į Lietuvą turi grįžti iki rugpjūčio vidurio – A.Bernatonis negali praleisti savo tetos vestuvių. Tolimiausias taškas, kurį vaikinai tikisi sėkmingai pasiekti – Prancūzija.
„Ispanija liks kitam kartui. Be to, jau turime minčių kitąmet autostopu keliauti po Pietryčių Aziją...“ – pirmosios kelionės sėkme neabejojo A.Bernatonis, jau dėliojantis tolimesnius planus.
Įsivaizduojate, kaip smagu bus jį gauti šiais laikais, kai niekas nebesiunčia laiškų ir atvirukų?
Nors tai – Europa, iššūkių šioje kelionėje jaunuoliams netrūks. Į tolimą kelią jie leidžiasi tik su 100 eurų kišenėje.
„Daugiausia išlaidų greičiausiai bus maistui, nes gyvensime palapinėse – ketiname apsistoti visur, kur tik bus galima. Bandysime ir užsidirbti. Kaip? Pajungsime „Crowdfunding'ą“: už tai, kad žmonės parems mūsų kelionę, mes jiems siūlysime įvairius dalykus. Pavyzdžiui, gauti asmenišką atvirlaiškį. Įsivaizduojate, kaip smagu bus jį gauti šiais laikais, kai niekas nebesiunčia laiškų ir atvirukų?“ – optimistiškai nusiteikęs pasakojo A.Bernatonis.
Sekti jų kelionę bus galima socialiniuose tinkluose. Vaikinai nežada vien tik mėgautis naujomis pažintimis, gamta ir nerti į nuotykius – rašyti mėgstantis A.Bernatonis nusiteikęs beveik kasdien rašyti kelionės dienoraštį, kuriame puikiai matysis, kaip jiems sekasi keliauti. Kartu vykstantis D.Šaudys bendrakeleivio tekstus papildys vaizdo filmukais. Dalį jų bus galima rasti ir „Pasaulis kišenėje“.
Nori įkvėpti drąsiai svajoti kitus
„Šia kelione norime įkvėpti kitus jaunuolius ne tik svajoti, bet ir daryti tai, ko norisi. Mane asmeniškai įkvepia tokie keliautojai kaip Jokūbas Laukaitis (Jacob Laukaitis) ir Šarūnas Savickas (jis apkeliavo pasaulį, išleidęs vos 10 eurų – aut. past.).
Norėčiau, kad paskaitę apie mūsų kelionę kitąmet tranzuoti leistųsi nebe 10, 20, bet 300 lietuvių“, – sakė A.Bernatonis.
Beje, savo kelionės idėją vaikinas... susapnavo. „Tikra tiesa – sapnavau, kad keliauju ir reklamuoju vieną lietuvišką mineralinį. Duodu jo ragauti vietiniams ir fiksuoju jų įspūdį“, – net sapne, kaip tikras verslininkas mąstė būsimas keliautojas. Susapnuotą planą jis įgyvendino tik iš dalies – nuo rytojaus jis jau bus kelyje. Tačiau mineralinio, kurį galėtų reklamuoti, greičiausiai nesiveš.
Sekite Dovydo ir Antano kelionę čia.