Šiame amžinos vasaros salos paplūdimyje susirinkę tie, kurie nusprendę gyvenimą leisti su kuo mažiau daiktų – jiems užtenka paprasčiausių reikmenų, o svarbiausia – darna su gamta.
Dauguma čia gyvena namuose, įkurtuose ant kranto uolų, suręstų iš akmens, šakų, išdžiovintų palmių lapų. Įsikuria namus, juos tvarko, remontuoja, gražina.
Kaletos paplūdimyje apsilankęs Lietuvos fotografas Alfredas Pliadis įamžino šiuolaikinių hipių kasdienybę:
15min jis pasakojo, kad ši vieta pritraukusi žmonių iš įvairių šalių – Šveicarijos, Vokietijos, Norvegijos, Lietuvos, Rusijos. Vyriausias sutiktas gyventas buvo 80-metis, kuris ten gyvena jau 36 metus. Kiti atvyksta keliems mėnesiams, keleriems metams. „Kvietė ir mane, sakė – išnuomos uolą“, – pasakojo A.Pliadis.
Žmonės įsikuria neteisėtai, nes čia – nacionalinio parko teritorija, tad policija reguliariai vis imasi veiksmų. Kas kelerius metus pareigūnai gyventojus čia išvaiko, tačiau netrukus hipiai ir vėl patraukia į šią vietą.
Iš kur hipiai prasimano maisto ir būtiniausių daiktų? Valgo jie neblogai – maistą iš parduotuvių. Tačiau jo neperka, o tiesiog susirenka prie parduotuvių. Maistas turistinėje saloje dažnai atsiduria prie šiukšliadėžių dar net nesibaigus jo galiojimo laikui. „Sako, yra visko. Bet daug jiems nereikia – čia karšta, maisto daug nesinori“, – pasakojo A.Pliadis.
Be to, Tenerifėje yra daug bananų plantacijų, ir kai kurie savininkai Kaletos paplūdimio gyventojams leidžia vaisių pasiskinti.
Vandens problema, anot fotografo, sprendžiama paprastai. Visai netoli, ant kalno, yra vienas geriausių golfo klubų saloje. Naktį hipiai keliauja iki jo su tara ir prisileidžia vandens iš lauke esančių čiaupų. „Sako, golfo klubo savininkai tai toleruoja“, – pasakojo A.Pliadis.
Ką veikti šioje komunoje, daugelis patys prasimano. Daugiau tai – kūrybinė veikla. Daug kas gamina suvenyrus, yra ir tapančių. Sako, tai juos labai ramina, galima atsijungi nuo bet kokių neramių minčių.
Beje, A.Pliadžiui ir vienas lietuvis verslininkas, pradedantis veiklą Tenerifėje, sakė ateinantis į Kaletos paplūdimį tam, kad pagerintų savo dvasinę būseną. „Buvimas ten, bendravimas su šiais žmonėmis, labai gerai veikia, ir atsigauni jau per kelias dienas“, – jis pasakojo fotografui.
Tikriausiai lengva suprasti, kodėl – daugelis namelių turi fantastišką vaizdą į jūrą, oras būna kone visuomet idealus deginimuisi, žaidimams pakrantėje ar pasinėrimui į šiltą vandenį. Ir dar čia yra nemažai šunų.