Tristanas da Kunja yra salų grupė Pietų Atlante, priklauso Jungtinės Karalystės Šv. Elenos kolonijai. Čia gyvena vos 254 žmonės.
Sala laikoma nuošaliausia žmonių gyvenama sala pasaulyje, bet netrukus ji turės dar vieną originalų įvertinimą – taps didžiausiu saugomu jūrų draustiniu Atlanto vandenyne.
Jungtinės Karalystės valdžia paskelbė, kad beveik 700 tūkst. kv km vandenų aplink Tristaną da Kunja taps saugoma teritorija, kurioje nebus galima žvejoti dugniniais tralais, užsiimti kasyba giliai jūroje ar kitaip kenkti gamtai.
Salynas yra tapęs namais daug retų gyvūnų rūšių, įskaitant Eubalaena australis banginius, Tasmanijos snapuotuosius banginius, plokščiagalvius septynžiaunius ryklius, mėlynanosius albatrosus, Atlanto audrapaukščius.
Čia gyvena ir apie 80 proc. planetos subtropinių jūrų lokių ir 90 proc. mūsų planetos šiaurinių kuoduotųjų pingvinų.
„Mūsų gyvenimas Tristane da Kunja visuomet sukosi apie santykį su jūra, taip yra ir dabar, – teigė Jamesas Glassas, salos gyventojų atstovas. – Štai kodėl mes visiškai saugome 90 proc. savo vandenų ir didžiuojamės, kad vaidiname svarbų vaidmenį užtikrinant vandenynų sveikatą.“
Izoliuota teritorija yra maždaug pusiaukelėje tarp Pietų Afrikos ir Argentinos. Salyne yra 4 salos, dauguma pajamų ateina iš tvarios omarų žvejybos.
Salynas neturi oro uosto. Vienintelis būdas į jį patekti – plaukti laivu iš Keiptauno, tik prieš tai dar turi gauti ir Tristano da Kunja tarybos leidimą.