Livonijos ordino mūrinė pilis yra seniausias pastatas Duobelėje, valstybinės reikšmės kultūros paminklas. Žiemgalių piliakalnis ir Livonijos ordino pilies griuvėsiai yra Bėrzės upės dešiniajame krante.
Šioje vietoje dar 1000 m. pr. Kr. buvo seniausių Duobelės gyventojų – žiemgalių stovykla. Senojo miesto lankste buvo pastatyta medinė žiemgalių pilis – vienas iš senovės žiemgalių administracinių centrų. Pilis keletą kartų paminėta Eiliuotoje Livonijos kronikoje, pasakojant apie XIII a. vykusias vietinių gyventojų kovas su vokiečių riteriais. Nuo 1279 iki 1289 m. Duobelės pilis atlaikė šešias priešų apsiaustis.
1289 m. nenugalėti žiemgaliai pilį paliko – ją sudeginę, patraukė į Rakčią Lietuvoje.
1335-1347 m. Livonijos ordinas medinės žiemgalių pilies vietoje pastatė mūrinę pilį. Vėliau prie jos buvo pristatyta bažnyčia, įrengtas parkas.
Iki 1562 m. pilis buvo įgulos viršininko, kuris buvo ir komtūras (krašto valdytojas), būstinė. Kuržemės – Žiemgalos hercogystės laikotarpiu pilį prižiūrėjo keli komendantai, paskutinysis iš jų buvo kapitonas Kristofas Georgas fon Ofenbergas.
Po 1729 m. Livonijos ordino pastatyta pilis buvo apleista ir pamažu sugriuvo. Vietos gyventojai byrančių sienų akmenis naudojo ir savo namų statymui.
2002 m. pradėtas Duobelės pilies griuvėsių konservavimas.
2018 m. pradėtas milžiniškas darbas – griuvėsius paversti multifunkciniu centru, kuris būtų naudojamas kultūros, amatų, turizmo reikmėms. Po dviejų metų buvo pristatytas rezultatas – naujam gyvenimui prikelta Livonijos ordino pilis.
Sienos buvo sutvarkytos, ant stogo įrengta apžvalgos vieta, o rūsyje ir dviejuose aukštuose galima pamatyti meno parodas.
Iš viso projektas kainavo daugiau nei 3,2 mln. Eur, iš jų milijonas gautas iš ES, likusią sumą skyrė nacionalinė ir regioninė valdžios.
Ką dar pamatyti Duobelėje, skaitykite čia: Visai šalia Lietuvos – didžiausias Europoje alyvų sodas ir latviškasis Stounhendžas