Oro uosto „Duty Free“ parduotuvės: ką reikia žinoti skrendant tik su rankiniu bagažu

Griežtos oro linijų bagažo taisyklės keleivius įpareigoja atidžiai pakuoti krepšius. Neretai į orlaivio vidų be papildomų mokesčių leidžiama pasiimti tik vieną bagažo vienetą. Tačiau specialistai atkreipia dėmesį, kad daugeliu atvejų oro linijų bendrovės leidžia su savimi pasiimti vieną „Duty Free“ pirkinių maišelį, rašoma pranešime spaudai
Duty free parduotuvė
Duty free parduotuvė / 123rf.com nuotr.

„Jei įsigijote kelionės bilietą, kuriame nurodoma, kad galite skristi tik su rankiniu bagažu, derėtų atkreipti dėmesį į tokio bilieto aprašą bei informaciją vežėjų puslapiuose. Ten paprastai nurodoma, kad oro uosto neapmuitinamose parduotuvėse po saugumo patikros įsigytos prekės, į rankinį bagažą neįskaičiuojamos, ir vieną rankinę ar pirkinių maišelį leidžiama pasiimti į orlaivį nemokamai“, – sako Lietuvos oro uostų Komercijos departamento vadovas Justinas Stepšys.

Tai reiškia, kad laukdami laipinimo į lėktuvą, jūs tikrai neturėtumėte oro uoste įsigytų prekių slėpti ir jas bandyti sutalpinti į savo jau turimą rankinio bagažo krepšį.

Papildomi asmeniniai daiktai – leidžiami

J.Stepšys atkreipia dėmesį, kad oro linijų bagažo taisyklėse visos išimtys būna įvardytos, tereikia atidžiau jas perskaityti.

„Skrendant tradicinėmis oro linijų bendrovėmis dažniausiai yra nurodoma, kad galima su savimi į orlaivio vidų pasiimti vieną krepšį, atitinkantį nurodytus išmatavimus, ir dar vieną asmeninį daiktą: nešiojamojo kompiuterio krepšį, rankinę, skėtį ar oro uoste įsigytų prekių maišelį, kuris nėra rankinio bagažo dalis.

Skrendant žemų kaštų oro linijų bendrovėmis, galima pasiimti su savimi į orlaivio vidų vieną krepšį, atitinkantį biliete nurodytus išmatavimus, ir oro uosto „Duty Free“ parduotuvėse įsigytų pirkinių maišelį“, – primena Lietuvos oro uostų atstovas.

Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į tai, kad tokiems papildomiems asmeniniams daiktams, už kurių skraidinimą papildomai mokėti nereikia, gali būti taikomas svorio limitas: kartu sudėjus jie negali viršyti tam tikro nurodyto svorio, kurį individualiai nustato oro linijos.

123rf.com nuotr./Lagaminas
123rf.com nuotr./Lagaminas

Svarbu tinkamai gabenti

Skrendantiems tiesiogiai (be persėdimų) rekomenduojama prekes, kurios įsigytos oro uoste, gabenti firminiame parduotuvės maišelyje ir su savimi turėti pirkimo čekį.

„Tuo atveju, jei keliaujate su persėdimu kitame oro uoste ir gabenate oro uoste įsigytus skysčius virš 100 ml talpos (alkoholiniai gėrimai, parfumerijos ir kosmetikos gaminai ir pan.), rekomenduojame oro uosto parduotuvėje prašyti supakuoti pirkinius į specialųjį jungiamiesiems skrydžiams skirtą užklijuojamą maišelį, kurį jums nemokamai suteiks parduotuvių darbuotojai. Taip galėsite būti ramūs, kad kitame ES oro uoste, kur perlipsite į tolesnį skrydį, jūsų įsigyti skysčiai nebus konfiskuoti.

Prekės, kurios nėra skysčiai virš 100 ml talpos, gali būti gabenamos įprastai kaip ir skrendant tiesioginiu reisu“, – akcentuoja Komercijos departamento vadovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų