„Lietuvos turizmas atsigavo – vien per pirmuosius dešimt mėnesių Lietuvos apgyvendinimo įstaigose apsistojo 3,3 mln. turistų. Turime ir toliau sėkmingai pristatyti Lietuvą, vystyti originalias idėjas ir veržlias iniciatyvas, diegti naujas technologijas ir įgyvendinti bendradarbiavimo projektus. Sveikinu konkurso nugalėtojus ir visus turizmo sektoriaus atstovus, kurie prisideda prie Lietuvos ekonomikos augimo“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Rinkimuose – daugiau negu 27 tūkst. balsų
Tradiciniai „Turizmo sėkmingiausiųjų“ rinkimai surengti jau devynioliktą kartą. Dėl apdovanojimų varžėsi 27 nominantai, atrinkti turizmo profesionalų. Į VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ kvietimą balsuoti internetu atsiliepė daugiau kaip 27 tūkst. žmonių, įvertinusių turizmo traukos vietoves, maitinimo, apgyvendinimo, kelionių organizavimo paslaugas ir kt. Kandidatus apdovanojimams šiais metais galėjo pirmą kartą siūlyti ne tik Lietuvos turizmo asociacijos, bet ir visuomenė.
„Didelis visuomenės įsitraukimas į rinkimus rodo, kad Lietuvos turizmo bendruomenės kūrybiškumas sukelia atgarsį žmonių mintyse. Vietinis turizmas atsitiesia po sudėtingo pandemijos laikotarpio ir sėkmingai plečiasi, skatinamas naujų projektų ir iniciatyvų.
Akivaizdu, kad turizmo bendruomenė Lietuvoje yra labai smalsi, imli naujovėms ir spinduliuoja neblėstančią aistrą šalies kultūrai ir istorijai. Turistai visa tai jaučia ir greitai perima norą tyrinėti, pažinti, patirti. Dėkoju už tai, kad Lietuva sužėri vis kitomis įstabiomis spalvomis“, – kalbėjo VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė Olga Gončarova per „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimų ceremoniją Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.
Sėkmingiausias turizmo projektas – apžvalgos bokštas Tauragės rajone
Užburiantis dviejų upių susitikimas Pagramančio regioniniame parke pernai sužavėjo tūkstančius keliautojų. Akmenos ir Jūros upių apžvalgos bokštas, tapęs ryškiu traukos objektu Tauragės rajone, išrinktas „Sėkmingiausiu 2023 metų turizmo projektu Lietuvoje“. Suskaičiuota, kad į bokštą lipo ir po vaizdingas apylinkes žvalgėsi apie 60 tūkst. keliautojų.
Gamtos kerai lėmė ir sėkmingiausio metų turizmo projekto garsinančio Lietuvą užsienyje titulo likimą. Apdovanojimas atiteko Miško takui. Šis takas yra ilgiausias maršrutas Lietuvoje, patekęs į Europos žygeivių asociacijos žemėlapį, pristatytas „Lonely Planet“, „Wanderlust“ kelionių platformose ir kitose tarptautinėse žiniasklaidos priemonėse.
Turizmo ambasadoriaus apdovanojimas įteiktas Linai Vasiliauskienei, šeimos laisvalaikio gido „Nėra blogo oro“ įkūrėjai. Kartu su šeima aktyviai keliaujanti ir savo įspūdžius socialiniuose tinkluose pasakojanti moteris tūkstančius sekėjų įkvepia leistis į nuotykius ir atrasti Lietuvos paslaptis.
Energetikos ir technikos muziejus „Turizmo sėkmingiausiųjų“ apdovanojimuose sulaukė pripažinimo už naujoves. Lankytojams patrauklias ir originalias pramoninio turizmo patirtis siūlantis muziejus Vilniuje triumfavo „Metų turizmo inovacijos“ kategorijoje.
Smagią nuotaiką dovanojusi LRT televizijos laida „Vasara prie piliakalnio“ išrinkta sėkmingiausiu 2023 metų žiniasklaidos projektu, skatinančiu keliones į Lietuvą arba Lietuvoje. Laidos kūrėjų komanda aktyviai populiarino darnųjį turizmą, garsino vietos kultūrą ir mažino regionų atskirtį.
Sėkmingiausiu metų kelionių organizavimo paslaugų teikėju išrinkta UAB „Estravel Vilnius“ – daugiau kaip ketvirtį amžiaus kelionių verslą sėkmingai vystanti bendrovė. Ji šiais metais pristatė keliones su lietuviškos virtuvės ekspertais, o taip pat Lietuvą ir jos gastronomijos istorijas populiarinančias temines vakarones.
Meška įveikė taurą ir geležinį vilką
VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė O.Gončarova pastebi, kad dėl sėkmingiausios 2023 metų turizmo traukos vietovės apdovanojimo vyko itin atkaklios varžybos, kuriose dalyvavo meškos, tauro ir geležinio vilko simboliai arba – Telšiai, Tauragė ir Vilnius.
Pergalė atiteko atkakliems ir užsispyrusiems žemaičiams – apdovanojimą laimėjo Telšiai, su vis gražėjančiu senamiesčiu ir naujomis paveldo ekspozicijomis. Aktyvus Žemaitijos turizmo informacijos centro darbas į miestą pritraukė net 27 proc. daugiau svečių nei pernai.
Rinkimuose Telšiai pranoko Tauragę, kurioje vykusiuose kultūros sostinės renginiuose apsilankė apie 75 tūkst. žmonių, o viešbučių užimtumas sezono metu augo 100 procentų. Už nugaros žemaičiams liko ir istorinę 700 metų sukaktį šventęs Vilnius su gausybe renginių ir NATO viršūnių suvažiavimu, kurio metu pasirodė kaip saugus, šiuolaikiškas ir progresyvus miestas.
Rinkimuose Telšiai pranoko Tauragę, kurioje vykusiuose kultūros sostinės renginiuose apsilankė apie 75 tūkst. žmonių.
Į Žemaitiją iškeliavo ir sėkmingiausio 2023 metų apgyvendinimo paslaugų teikėjo apdovanojimas, kurį pelnė „Oginski Hotel“ viešbutis Plungėje. Šis viešbutis ne tik atskleidžia garsiųjų Oginskių paveldą, bet ir naudoja žaliąją energiją bei yra vienas geriausiai įvertintų Lietuvoje – platformoje Booking.com jo įvertinimas siekia net 9,7 balo.
O sėkmingiausiu metų maitinimo paslaugų teikėju išrinkta sveiko maisto arbatinė „Vajerijono vaistinė“ Šiauliuose, garsėjanti unikaliais vegetariškais ir veganiškais patiekalais.
Gyventojai noriai siūlė, o komisija aktyviai diskutavo
Tradiciškai buvo renkama ir „Vietinių turistų simpatijos vėtrungė“ – keliautojus labiausiai nustebinusi ir stipriausių įspūdžių suteikusi šių metų kelionių po Lietuvą stotelė. Šioje nominacijoje gyventojai patys siūlė savo pretendentus – įdomius turistinius objektus ar išskirtines patirtis. Daugiausia balsų pelnė ir vėtrungę laimėjo Salų dvaras, esantis Rokiškio rajono savivaldybėje, Kamajų seniūnijoje, Dviragio ežero saloje.
Anot O.Gončarovos, „Turizmo sėkmingiausieji 2023“ yra Lietuvos turizmo bendruomenės šventė, kuria gera pradėti metus – pasisemti įkvėpimo ir motyvacijos naujiems projektams.
VšĮ „Keliauk Lietuvoje“ vadovė pastebi, kad šiemet rinkimai atspindėjo kaip niekad plačią turizmo iniciatyvų įvairovę, o turizmo profesionalų komisijai nebuvo lengva nuspręsti, kurie kandidatai yra labiausiai verti varžytis dėl apdovanojimų – nominantai atrinkti tik po aktyvių diskusijų.