Pagramančio regioninis parkas – Akmenos ir Jūros upių slėnių kraštovaizdžio parkas. Išskirtinis slėnių bruožas – kabantys tiltai, jungiantys upių krantus. Stačiuose šlaituose gausu atodangų, skardžių. Didingi miškais apaugusiomis pakrantėmis upeliai: Lylava, Alanga, Vynija, Aušbruva, Šunija, Bremena, Sermas, Dabrupis.
Ekstremalių pojūčių mėgėjams tikrai patiks plaukti baidarėmis srauniąja Akmenos upe, kurioje gausu slenksčių ir akmenų.
Visus, kurie mėgsta unikalius gamtos darinius sužavės rėvų gausa Pagramančio regioninio parko upėse bei didelė įvairovė stambių akmenų, kuriuos kadaise atvilko ledynai. Vienas tokių – Tamošaičių akmuo, vadinamas Milžinu.
Vienas iš gražiausių reginių Pagramančio regioniniame parke yra unikali Akmenos „Didžioji rėva“.
Vienas iš gražiausių reginių Pagramančio regioniniame parke yra unikali Akmenos „Didžioji rėva“. Tai yra akmenuotas upės slenkstis, kur upės nuolydis yra 2-3 m/km, todėl upė su galinga jėga plauna dugne esančias nuogulas ir smulkias smėlio ir molio daleles, plukdydama žemyn.
Taip Akmena, šioje vietoje, sukrovė akmeninį slenkstį, šiandien vadinamą „Didžiąja rėva“.
Šio krašto upių slėnių šlaitai pasidabinę piliakalniais, pilkapiais, senkapiais – praeities liudininkais. Slėnių kraštovaizdį paįvarina aukštapelkės. Daugybė retų rūšių augalų auga Plynosios aukštapelkėje, kurioje įrengtas pažintinis takas.
Pelkė suteikia prieglobstį retiesiems augalams: kupstinei kūlingei, aukštajai gegūnei, paprastajam kardeliui, plunksninei pliusnei. Pelkės, apypelkio miškai, žolių turtingi eglynai sudaro galimybes įvairiausiems augalams ir gyvūnams. Pasigrožėti tikrai yra kuo, o norintiems ne tik pamatyti, bet ir sužinoti patiks gido istorijos ir legendos.
Naujasis Pagramančio regioninio parko lankytojų centras įrengtas pagal projektą „Saugomų teritorijų tvarkymas. III etapas”, kurį vykdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos kartu su parko direkcija. Šis, naujasis lankytojų centras skirtas pristatyti parko vertybes bei teikti informaciją turistams.