Kelionių portalo „Pamatyk Lietuvoje“ įkūrėjas Arvydas Dotas po šalį keliauja su žmona ir dviem vaikais. Jis savo 4-mečio sūnaus ir 10-metės dukros iškamantinėjo, ką gi jie prisimena iš kelionių po Lietuvą ir kas jiems labiausiai patiko.
„Mažajam dar viskas tinka ir patinka, kur yra vaikų, o va didžioji dukra Kotryna jau kiek išrankesnė“, – 15min teigė A.Dotas. Jis pasidalijo savo dukros mėgstamiausių vietų dešimtuku Lietuvoje:
Triušiukų slėnis
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
„Turbūt ir naktį pažadinus iš miegų ir paklausus, kur patiko labiausiai Lietuvoje, gaučiau atsakymą „Triušiukų slėnis“. Su šeima ten svečiavomės tris kartus ir visus kartus užtrukome daug ilgiau, nei planavome. Triušių mielumas, šeimininkų svetingumas, žolės skabymas ir triušių gainiojimas norint juos pamaitinti užtrunka“, – pasakojo A.Dotas.
Šiemet dukra atrado ir dar vieną įdomią panašią vietą – Naisiuose, Šiaulių rajone, esančią Triušių salą (daugiau informacijos čia). Dar Dotų šeima čia nebuvo, bet neabejoja, kad šiemet teks pažiūrėti, kaip tie triušiai toje saloje gyvena.
Vaikų literatūros muziejus Kaune
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
Skaitantiems ir mėgstantiems tai daryti vaikams tai tikrai įdomi vieta. Muziejaus spintoje vaikai (ir tėvai!) rado visokių personažų kostiumų, kuriuos smagu pasimatuoti. Pasirinkus lėlę galima ir savo spektaklį suvaidinti ar įsėdus į ten esančią raketą pakeliauti po fantastikos pasaulį.
„Muziejuje svečiavomės labai lietingą ir pilką rudens dieną, ir tai buvo labai geras pasirinkimas. Apsilankymą dukra atsimena iki šiol“, – patikino A.Dotas.
Anykščių siauruko muziejus
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
„Pirmas dalykas, ką dukra prisimena iš apsilankymo čia, tai pasivažinėjimas bėgiais triračiu ir rankine drezina. Tiesa, pastarosios pavadinimo jau nepavyko prisiminti“, – pasijuokė A.Dotas.
O ir pati kelionė siauruku jau yra nepamirštama atrakcija. Dėl išskirtinių šio geležinkelio savybių važiuodami galėsite grožėtis visai greta esančiais gamtos vaizdais ir akį džiuginančiu kraštovaizdžiu.
Jūrų muziejus ir delfinariumas
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
„Vargu ar yra vaikų, kuriems ši vieta nepatinka. Turtingos, bet nuobodžiai laukiančios dėmesio ekspozicijos vaikų, žinoma, prabėgamos greičiau, tačiau kur yra interaktyvumo, galimybių kažką paspausti, pasukti, sukonstruoti, nupiešti ar pamaigyti ekrane – užtrunkama kur kas ilgiau. Jūrų liūtų, ruonių, delfinų pasirodymai, margaspalviai akvariumai ar, pavyzdžiui, pabandymas smėlyje surasti pasislėpusias plekšnes abejingų nepalieka“, – pasakojo A.Dotas.
Beje, ši pramoga Dotų vaikams visada siejasi su dar dviem dalykais – plaukimu keltu ar laiveliu bei iki Jūrų muziejaus važiavimu arklio pakinkyta karieta.
Namelis ant vištos kojos
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
Ši vieta – tiems, kuriems norisi pamatyti, kaip iš tikrųjų atrodo tik pasakų knygų iliustracijose matytas namelis ant vištos kojelės. Pamatyti galima netoli Merkinės.
„Tiesa, mums pavyko jį apžiūrėti tik iš išorės. Šiuo metu tai gaisrininkų apžvalgos namelis, bet jei jis visas būtų pasakiškas ir dar jei galėtų pasisukti į norimą pusę... būtų oho!“ – svajojo A.Dotas.
Beje, ugniagesys 15min yra pasakojęs, kad šia vieta tėvai mėgsta pagąsdinti vaikus. „Tėvai iš visos Lietuvos atveža čia vaikus, kurie neklauso. Kad raganiais pagąsdintų. Ne, mes tai negąsdinam vaikų. Tėvai tik pagūzdina: „Paliksim, tai žinosi.“ Pernai net vokiečiai buvo su kemperiu atvažiavę. Šalia įsikūrė. Dvi paras prabuvo“, – nusijuokė jis. Daugiau apie šio neįprasto pastato istoriją skaitykite čia: Unikali ugniagesių darbo vieta Lietuvoje: lyg raganiai įsikūrę namelyje ant vištos kojelės.
Ukmergės senamiestis su šuniu Keksu ir balandžiais
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
Kaip dainavo legendinė „Antis“, „Balandžių daug Ukmergėj…“ Jų čia net 13, nutūpusių įvairiuose Ukmergės senamiesčio kampuose. Visų jų vietas galite rasti čia.
Dotų šeimai teko dalyvauti nuotaikingame renginyje – visų 13 balandžių skulptūrų paieškose. „Į azartiškas paieškas buvome atsivežę ne tik savo vaikus, bet ir dukros draugę, visi gerai praleidome laiką“, – patikino A.Dotas.
O kas vaikams labiausiai įstrigo, tai šuns Kekso skulptūra, kuri buvo nuglostyta ir numyluota.
Žaislų muziejus
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
„Vieta, kur užtruko ne tik vaikai, bet ir tėvai, – pasakojo A.Dotas. – Muziejus, kuriame viską arba beveik viską galima liesti, išbandyti.
Vaikams didelį įspūdį paliko ir tėvų pasakojimai, kad štai tokį žaislą, tokią lėlę, tokį kiaušinius gaudantį kompiuteriuką turėjome... Vaikams pasirodė, kad kai kurie daiktai net nėra žaislai.“
Šlyninkos vandens malūnas
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
„Iš šio malūno grįžom ne tik skaniai pavalgę, pasidairę po patį malūną ir iš malūnininko išgirdę įvairių pasakojimų, bet ir miltini iki ausų. Taip mus pakrikštijo malūnininkas, bet ir be to vaikai nepaleido iš rankų girnų ir patys malė miltus bei jais miltavosi“, – šeimos pramogas prisiminė A.Dotas.
Čepkelių mokomasis takas
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
Paprastai į šį taką nepateksi – kadangi jis yra rezervate, žmonių lankymasis šioje teritorijoje yra ribojimas. Reikia eiti arba su gidu, arba gavus raštišką leidimą. Visas taisykles rasite čia. Bet susiplanuoti tokią ekskursiją tikrai verta, tikina A.Dotas.
„Įdomu išgirsti apie gamtą, apie augalus, kai kurių net paragauti. Labiausiai dukrai įsiminė galimybė pabraidyti po raistą ir tas jausmas, kai lipo ant kupsto, o iš po kojų trykšta vanduo“, – dukros žodžius perdavė pamatykLietuvoje.lt įkūrėjas.
Šeimyniškių atodanga ir konglomerato uola
Daugiau informacijos ir koordinatės čia.
Kartais net nebūtina, kad vieta būtų kuo nors labai išskirtinė, gausi atrakcijų ar interaktyvių pramogų vaikams. Kartais apsilankymo sėkmė priklauso nuo visai paprastų dalykų – gero oro, kompanijos ar tiesiog... žemuogių.
„Čia jų radom labai daug, ir iki šiol dukra atsimena, kaip buvo skanu ir smagu jas rinkti“, – skanią vietą išdavė A.Dotas.
Daugiau idėjų kelionėms rasite čia.