Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pakruojo dvaras šiemet paruošė kaip niekad įspūdingą šviesų festivalį, bet negali parodyti

Kasmet žiemą lankytojus šviečiančiais žibintais stebinantis Pakruoji dvaras šiemet pasipuošė kaip niekad įspūdingai. Tačiau lankytojai nuo pat vasaros ruošto šviesos ir didžiųjų šilko žibintų festivalio „Stebuklų šalyje“ vis dar negali pamatyti. Viliamasi, kad savo vartus dvaras atvers po karantino.

Šiais metais Pakruojo dvare buvo daug įdomių renginių, tačiau džiaugiantis tuo, kas visgi įvyko, neapleidžia slogi nuotaika apie tai, kas po ilgų pasiruošimų visgi neįvyko – bene ryškiausias festivalis, kuriuo kasmet tradiciškai dvare užbaigiamas sezonas.

Nuo pat vasaros ruošto, o gruodžio pradžioje galutinai baigto montuoti ir mėnesį jau papuošiančio dvaro teritoriją – šviesos ir didžiųjų šilko žibintų festivalio „Stebuklų šalyje“ – lankytojai šiais metais jau nebepamatys, rašoma pranešime spaudai.

Tikimasi, kad šis festivalis, apjungiantis stebuklų, iliuzijų, šviesos ir naujausių technologijų pasaulius, lankytojų sulauks ateinančiais 2021 metais.

2020-ieji metai jau įėjo į istoriją kaip laikas, sukrėtęs visą pasaulį, sustabdęs daugelyje sričių gyvenimą, o ypač turizmo sityje. Pakruojo dvaras – vienas populiariausių ir ryškiausių objektų Lietuvoje, kurį tai irgi palietė, nors ir nesustabdė kūrybinio proceso: čia vyko festivaliai, parodyta keli šimtai spektaklių ir koncertų, atidarytos naujos, unikalios istorinės ekspozicijos.

2020-ieji metai buvo kupini iššūkių pandemijos pašonėje. Po visą pavasarį trukusių pasiruošimų, vos atėjus vasarai, dvaras, garsėjantis unikaliais Europoje festivaliais, visgi atvėrė vartus į Viljamo Šekspyro pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėptą, to paties pavadinimo gėlių festivalį. „Kad visa tai vyko pandemijos pašonėje jautėsi – per vasarą turistų srautas buvo mažesnis maždaug 40 procentų dėl užvertų sienų turistams, jų grupėms iš užsienio. Turėjome pergalvoti visus savo darbus ir siūlomas veiklas, kad persiorientuotume bene vien tik į lietuviškąją auditoriją. Žinoma, iki pakartotinių suvaržymų, gan gausiai mus lankė ir kaimynai latviai, – sako Pakruojo dvaro hofmaršalas Vadim Ovčinko.

– Kad mūsų lankytojai kuo mažiau pasiilgtų šiltų kraštų ir kelionių į juos, dvare atsirado net tikrų palmių ir alyvmedžių pavėsis“, – priduria dvaro atstovas. Festivalio metu įvyko gėlių kompozicijų konkursas „Žiedų valdovai“, geriausių Lietuvos floristų konkursas „Meilės arkos“ ir tradicinė šventė „Bumbulinės“.

Pakruojo dvaro vardas šiemet skambėjo ir užsienyje, kur stiprusis gėrimas „Čiobrelių su medumi ir šafranu“ buvo pripažintas prestižiškiausiuose JAV „American Distilling Institute“ rinkimuose ir pelnė auksą savo kategorijoje, o žinia apie tai pasauliui buvo paskleista įtakingiausio verslo žurnalo „Forbes“ puslapiuose. Įsibėgėjus rudeniui, dvaras galėjo džiaugtis dar vienu pasiekimu – čia buvo atidarytas didžiulio susidomėjimo sulaukęs, provokuojantis Panoptikumas, kuris atskleidžia slaptas, egzotiškas ir net keistas aristokratų rinktas, išskirtinio skonio kolekcijas...

Pakruojo dvaras – ne tik didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje bei „Metų turizmo objektas 2019“ Lietuvoje, kur atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?