Pakruojo dvaras lankytojams yra geriausiai žinomas dėl organizuojamų didžiausių Šiaurės ir centrinėje Europoje pavasario ir vasaros gėlių, o žiemą – šviesos ir didžiųjų šviesos žibintų festivalių. Dvare taip pat ištisus metus verda įtraukiantis, atkurtas XIX a. gyvenimas.
Visgi didžiausias Lietuvos dvaras pastebi, kad užsitęsęs karantinas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos atvykstamajame turizme, kuris lemia vis dar sunkų turizmo atsigavimą.
Pasak Pakruojo dvaro valdytojo Giedriaus Klimkevičiaus, „pastebima ryški tendencija Lietuvos turizme – yra skatinamas ne atvykstamasis, o išvykstamasis turizmas. Viešoje erdvėje džiaugiamasi, kad turizmas Lietuvoje atsigavo, tačiau, deja, viršun šoktelėjo tik išvykstamasis turizmas. O Lietuvai naudos iš to mažai – pinigai išvežami į kitas šalis. Pandemijos metu kelių išvykstamojo turizmo įmonių išsaugojimui buvo investuojami milijonai, o dabar dar didesni milijonai Lietuvos gyventojų yra išvežami svetur. Ir tuo yra didžiuojamasi.
Džiaugiamasi, kad turizmas Lietuvoje atsigavo, tačiau, deja, viršun šoktelėjo tik išvykstamasis turizmas.
Lyginant su artimiausiomis Skandinavijos šalimis, ten atvykstamojo turizmo rodiklis normalizavosi jau praėjusį sezoną ir yra beveik grįžęs į priešpandeminį lygį, o tuo tarpu Lietuvoje skaičiai kyla lėtai. Prie to, žinoma, prisidėjo ir karo Ukrainoje šešėlis.“
„Akivaizdu, kad Lietuva šiandien – gilioje atvykstamojo turizmo komoje ir jį atgaivinti strategijos nematyti. Norėtųsi, kad dar artimiausiais mėnesiais Ekonomikos ir inovacijų ministrė ryžtingai imtųsi iniciatyvos atgaivinti Lietuvos atvykstamąjį turizmą, kuris labai greitai į Lietuvos ekonomiką atneštų didelius finansus iš užsienio.
Įspūdingi sėkmingo darbo pavyzdžiai yra visai šalia – Vilniuje, vos už kelių kvartalų – „Go Vilnius“ ofisas, su kurio kolektyvu bendromis jėgomis būtų galima nuveikti didžius darbus Lietuvos turizmo labui“, – sako vieno ryškiausių turizmo objektų Lietuvoje valdytojas.
Pakruojo dvaras – viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, Lietuvos vienas sėkmingiausių turimo objektų 2018, 2019, 2021, 2022 metais. Šis didžiausias dvaro kompleksas Lietuvoje su daugiau nei 30 veikiančių pastatų, siūlo dviejų viešbučių, restoranų, SPA, renginių organizavimo ir kitas paslaugas. Dvaro istorinės spirito varyklos ir alaus daryklos produktai jau kelerius metus yra nominuojami ir pelno aukščiausius įvertinimus svarbiausiose pasaulio stipriųjų gėrimų parodose.