„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Pamokos gamtoje Trakuose: kviečia pažinti įdomius gyvūnus ar įveikti painius labirintus

Geografijos, chemijos, biologijos, kūno kultūros bei istorijos pamokos tikrai gali vykti gamtoje. Nekasdieniškai, įdomiai, kitaip. Truputis iniciatyvos bei kūrybiškumo planuojant veiklas kitoje aplinkoje ir rezultatai džiugins – juk ne veltui sakoma, kad geriau vieną kartą pamatyti ar patirti, negu šimtą kartų išgirsti, rašoma pranešime spaudai.
„Kukurūzų kaimas“
„Kukurūzų kaimas“ / Trakų TIC nuotr.

„Neišradinėkime dviračio, pasekime Estijos ar Islandijos pavyzdžiu – ten ir miškai, ir fjordai dūzgia nuo žiūronais apsiginklavusių kuprinėtų moksleivių, – teigia žinomas keliautojas, „Hoperfy.com“ kelionių startuolio bendraįkūrėjas Tadas Kertenis.

– Mokinukams pašerti Pietų Amerikos alpaką Trakų rajone kur kas įdomiau, nei keletą pamokų „sausai“ mokytis apie Čilę.“

T.Kerteniui pritaria Trakų turizmo informacijos centro vadovė Laima Balčytienė.

„Sulaukiame tikrai daug telefonų skambučių ir džiaugiamės, kad esame patrauklūs jaunimui. Susidaro įspūdis, kad mokytojai iš visos Lietuvos bandomuoju pamokų „poligonu“ pasirinko būtent Trakų rajoną. Gal tai lemia unikali šio krašto gamta, jos vertybės, istorinių objektų gausa,“ – Trakų ypatumus skaičiuoja L.Balčytienė.

Trakų TIC nuotr. / Šilauogių ir levandų ūkis
Trakų TIC nuotr. / Šilauogių ir levandų ūkis

Moksleiviams taip pat svarbi ir pramoginė dalis, galima pažintinę veiklą suplanuoti, taip, kad būtų judesys, smagi nuotaika. Kad ir apsilankymas Seimėnų kaime įsikūrusiame alpakų ūkyje: šiems gyvūnams abejingų nelieka, ir maži, ir vyresni mielai pasinaudoja galimybe sužinoti, iš kur kilo ir kaip į Lietuvą atkeliavo pirmosios alpakos, kuo jos minta, kuo ypatingos, paglostyti, pavedžioti ar paliesti jų vilną, pasigrožėti linksmais jaunikliais.

Judrios pramogos visai klasei 3 ha „Kukurūzų kaime“ – tai lyg fizinio lavinimo ir technologijų pamokų samplaika. Kasmet labirinto tema ir motyvas keičiasi, šiemet kviečiama įveikti labirintą ,,Klondaiko auksas“, pabuvoti mažesniame 0,5 ha labirinte ,,Lietuvos krepšiniui – 100 metų“.

„Kukurūzų kaimo“ lankytojams siūloma susipažinti su vandens malūno veikimo principu, apžiūrėti fazanų ūkį, sumalti grūdų tikromis rankinėmis girnomis. Ant laužo virtos kukurūzo burbuolės skonis taip pat ne kiekvienam pažįstamas, tad miestietiškas jaunimas bus sudomintas naujomis patirtimis.

Trakų TIC nuotr. / „Kukurūzų kaimas“
Trakų TIC nuotr. / „Kukurūzų kaimas“

Užutrakio dvaro sodyboje įkurtas Istorinių parkų pažinimo centras puikiai tinka vyresnių moksleivių žinioms apie istorinį Trakų peizažą gilinti, supažindinti su šio krašto gamtos ir kultūros vertybėmis, primenant, kad į Trakus vykstama ne vien kibinų paragauti. Interaktyvi centro ekspozicija – tarsi raktas į Trakų pažinimą, padedanti suprasti, kas lemia šios vietos išskirtinumą. Jauni žmonės nuo pat pradžių turi būti skatinami prisidėti prie krašto istorijos bei kultūros vertybių išsaugojimo ir tai daryti verta moderniomis šiuolaikinėmis priemonėmis.

Trakų TIC nuotr. / Užutrakio dvaras
Trakų TIC nuotr. / Užutrakio dvaras

Aukštadvario regioninio parko lankytinus objektus taip pat būtų galima įtraukti į pamokoms gamtoje tinkamų vietų TOP penketuką. Į 100 labiausiai saugomų Europos gamtos paminklų įtraukta Velnio duobė, aplink ją nutiestas Paslapčių takas, apžvalgos aikštelės, mažoji Velnio duobės sesė Strėvos įgriuva su pažintiniu taku, Spindžiaus miškas – tai natūrali aplinka ir gamtos erdvės, kuriose gali vykti tiesioginė mokinių pažintis su ledynmečio laikotarpiu, termokarstiniais reiškiniais, biologine augalų ir gyvūnų įvairove.

Nuobodoką muziejų lankymą moksleiviai mielai iškeis į saldžius atradimus Šokolado muziejuje. Kvapais ir patraukliais eksponatais viliojančiame muziejuje eksponuojama daugiau nei 100 per pastaruosius metus meistrų sukurtų skulptūrų. Muziejuje įrengti keturi kambariai. Kiekviena salė – skirtinga: Majų, Kolumbo, filmų „Šokoladas“ ir „Smagaus gyvenimo“. Kūriniai pagaminti iš saldžios masės ir yra natūralaus dydžio. Mažiausia skulptūrėlė – maždaug žmogaus delno. Saldieji kūriniai skatina plačiau pasidomėti šokolado atsiradimo istorija, jo gamybos paslaptimis – tai nekasdieniška ir įdomu.

,,Vietinis turizmas tampa vis paklausesnis tarp įvairių amžiaus grupių keliautojų. Tikrai galima rinktis įvairias alternatyvas, o išmaniomis technologijomis galima teoriją suderinti su praktika“, – dar labiau populiarinti pamokas gamtoje siūlo T.Kertenis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų