Qalb Lozeh kaimelyje stovinti katedra vadinama įspūdingiausiu Sirijos Bizantijos eros architektūros pavyzdžiu. Mokslininkai teigia, kad ji tapo įkvėpimu romaniško ir gotikinio stilių katedroms Europoje, įskaitant ir Notre-Dame.
Anot Artimųjų Rytų kultūros ekspertės Dianos Darke, tai yra anksčiausias žinomas tokio fasado pavyzdys – kai du bokštai stovi šalia aukštos įėjimo arkos, kuri dekoruota įmantriomis detalėmis. Ši Sirijos bažnyčia yra romaniško stiliaus pirmtakė, o šis stilius vėliau išsivystė į gotikinį, su kuriuo ir siejama Dievo Motinos katedra.
Sirijos ir Paryžiaus katedros turi ir daugiau panašumų – ne tik bokštus ir arką, teigė ekspertė. Panašios ir kolonos, kurios bažnyčios vidaus erdvę suskirsto į tris dalis, skliautai, langai ir stogas. Tiesa, Sirijoje jo jau seniai nebėra.
Apleista bažnyčia yra tarp 40 kaimelių, kuriuos UNESCO 2011 m. įtraukė į pasaulio paveldo sąrašą. Po dviejų metų Sirijoje prasidėjus karui, šios vietos buvo įtrauktos į sąrašą vietų, kurioms kyla grėsmė.
Qalb Lozeh bažnyčią pastatė Sirijos krikščionys, kurie praturtėjo iš vyno ir alyvuogių aliejaus. Ji buvo dažnai lankoma piligrimų, vienuolių ir pirklių, kurie jos dizaino idėjas pamažu nunešė į Europą. Šis architektūrinis stilius Europoje ypač išplito po Kryžiaus žygių.
Ši bažnyčia Sirijoje yra gerokai mažesnė nei Paryžiaus Dievo Motinos katedra. Šį regioną dabar kontroliuoja džihadistai, o bažnyčia virtusi vaikų žaidimų aikštele ir grafitininkų bandymų erdve.
Bažnyčią prižiūrėjusieji Siriją paliko netrukus po karo pradžios 2011 m., nuo to laiko ji palikta užmarščiai.