1. Guanachuatas, Meksika
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Kolonijinės epochos miestas Guanachuatas įsikūrė Siera de Guanachuato kalnuose. Miestas pradėtas kurti apie 1716-uosius, šalia turtingiausių sidabro žemių. Vaikydamiesi brangiojo metalo į šią Meksikos vietovę pradėjo plūsti pasaulio turtingieji. Jie statėsi sau gražiausias vilas ir margus kolonijinio stiliaus pastatus. Kadangi didžioji dalis transporto eismo šioje vietovėje eina per požeminius tunelius, miestas tapo puikia vieta ilgiems pasivaikščiojimams pėstute per gėlėmis apsodintas ir gražiai sutvarkytas gatveles.
2. Valparaisas, Čilė
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Kaip tik žmonės nebuvo pakrikštiję čilietiško Valparaiso: ir „Vandenyno meilė“, ir „Ramiojo vandenyno perlas“, ir „Miestas, vedantis į rojų“. Šalies kultūros sostine vadinamas miestas visas išdažytas įvairiausiomis spalvomis. Jame nėra pilkų spalvų. Miestas nuo vandenyno palengva ropščiasi į kalnus, taip nudažydamas juos margomis dėmėmis. Savo spalvine gama miestas turi dėkoti tiems laikams, kai vietos uoste dažnai remontui sustodavo daugybė laivų. Dažus, likusius po laivų remonto, miesto gyventojai išgraibstydavo su malonumu, mat jie nieko nekainuodavo. Todėl namai šiame mieste mirga marga kaip vaivorykštė.
3. Vroclavas, Lenkija
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Nepaisant sudėtingos miesto istorijos Vroclavas mirga linksmomis spalvomis. Praėjusiame amžiuje šis miestas dažnai tapdavo karų epicentru, todėl spėjo pabuvoti ir Vokietijos, ir Austrijos ir, galų gale, Lenkijos valdžioje. Visi pastatai šio miesto centre nuspalvinti įvairiausiomis pastelinėmis spalvomis. Šie dažai, užtepti ant griežtų klasikinių pastatų, padaro Vroclavą vienu ryškiausių Europos miestų.
4. Džodpuras, Indija
123.com nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Iš paukščio skrydžio Džodpuras atrodo kaip didelis žydras taškas Tar dykumos viduryje. Istorikai iki šiol ginčijasi, kodėl namai istoriniame miesto centre nudažyti būtent žydra spalva. Vieni mano, jog žydra spalva kadaise savo namus žymėdavo dvasininkų luomo atstovai, kiti gi įsitikinę tvirtina, jog tarp žydrų sienų po kepinančia Indijos saule geriau išsilaiko vėsa. Kad ir kaip ten bebūtų, tačiau šiandien visi miesto svečiai aikteli iš nuostabos, kai pamato, jog šiame geltonai rudų dykumų mieste kiekviena namo plyta nudažyta šia ryškia, ramia ir vėsia spalva.
5. Džaipuras, Indija
123rf.com nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Kaip ir ankstesnis miestas, Džaipuras yra vienos spalvos, tik ne žydros, o rožin4s. Radžastano valstijos sostinės pastatai – nuo tvirtovių ir rezidencijų iki mažyčių krautuvėlių – pastatyti iš rožinio kalkakmenio. Miesto gatvėmis laisvai vaikštinėjantys drambliai, kupranugariai ir karvės papildo šį siurrealistinį miesto paveikslą, kur viskas paskęsta rožinėje spalvoje.
6. Lima, Peru
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Skirtingai nei kiti šio sąrašo miestai, Lima pirmiausiai yra ūžiantis pramonės miestas. Dėl vietos ir kolonijinės kultūrų samplaikos, Lima garsėja savo architektūrinių stilių įvairove. Čia vienoje gatvelėje pamatysite ir ispaniško baroko, ir prancūzų neoklasicizmo, ir art nouveau stiliaus pastatų. Jie paverčia miestą milžiniška spalvų, atspalvių ir formų palete.
7. San Franciskas, Kalifornija
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
San Franciskas garsėja pirmiausiai tuo, jog yra kultūriškai pats pažangiausias miestas visoje Amerikoje. Tačiau tai nėra vienintelis miesto privalumas. Šį tankiai apgyvendintą miestą išskiria marga architektūra ir gatvės, kurių spalvos keičiasi kiekviename žingsnyje. „The Painted Ladies“ (liet. „Išdažytos damos“), namų eilė Lover Hit – spalviškai viena labiausiai atpažįstamų San Francisko vietų, tačiau ir kitose miesto rajonuose galima atrasti itin įdomių spalvotų ir margų gatvelių.
8. Manarola, Italija
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Manarola – seniausias italų Chinkve-Terre provincijos miestas. Pati provincija garsėja margais miesteliais ir kaimeliais. Šis vaizdingas kraštas yra įsikūręs Italijos rivjeroje. Čia atsiveria įvairiaspalviai kraštovaizdžiai, todėl foto mėgėjams nebus laiko žiovauti.
9. Sent Džonsas, Kanada
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Ryški Njufaundlendo sostinės architektūra meta žaismingą kontrastą sudėtingam vietos klimatui. Tai vienas seniausių anglų įkurtų miestų visoje Šiaurės Amerikoje. Be to, tai labiausiai į Rytus nutolęs žemyno taškas. Margi miesto pastatai pastebimi toli iš lėktuvo ir laivo.
10. Villemstad, Nyderlandų Antilų salos
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Villemstad – pagrindinis Antilų Kiurastao salos miestas. Kolonijinė olandų miesto architektūra nuostabiai susipina su Karibų jūros pakrante ir vandenimis, o vietinių žmonių tradicijų dėka visi namai šiame mieste išdažyti įvairiausiomis smagiomis spalvomis.
11. Rio de Žaneiras, Brazilija
Wikimedia.org nuotr./11 margiausių pasaulio miestų |
Rio de Žaneiro favelos arba vargšų kvartalai – vietos ne iš saugiųjų. Tačiau, šios gatvės traukia turistų būrius ne mažiau nei Kristaus statula ar Kopakabanos paplūdimys. Kodėl? Dėl savo spalvotų pastatų ir įdomių margaspalvių piešinių ant lūšnelių sienų. Šitos gatvės, tiesa, ne visuomet buvo tokios spalvotos. Gyvybingas spalvas ir nuotaikas į sudėtingą favelų kasdienybę įnešė olandų dailininkai. Jie surengė didžiulį projektą „Favela Painting“, ir jo metu išdažė kvartalo namų sienas. Labdaringo projekto metu atsirado vieni ryškiausių pasaulio miestų kvartalai.