Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pasaulio didmiesčiai: kuriuose jų gyventi brangiausia

Oslas, Ciurichas ir Tokijas yra brangiausi pasaulio didmiesčiai, skelbia Šveicarijos bankas „UBS“, atlikęs tyrimą.
Ciurichas Šveicarijoje
Ciurichas Šveicarijoje / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Šveicarijos bankas kiekvienais metais nagrinėja kainas 72-uose didžiausiuose pasaulio miestuose. Ir kasmet Oslas būna aukštoje pozicijoje. Šiemet Oslui atiteko brangiausio miesto pasaulyje titulas. Miestus bankas nustatė remdamasis 122 prekių ir paslaugų kainomis, pavyzdžiui, kiek kainuoja sumuštinis „Big Mac“, mat jį galima įsigyti visuose tyrinėtuose metropoliuose. Vėliau šveicarai kainas palygino. 

Antroje brangiausių pasaulio miestų vietoje – Ciurichas. Nors kainos mieste itin aukštos, gyventojai sau gali daug leisti, niekur nėra tokie aukšti atlyginimai kaip čia dirbančiųjų. 

Brangiuose miestuose, natūralu, žmonės uždirba daugiau. Tai galioja ir Japonijos sostinei Tokijui, kuris kartu su Oslu ir Ciurichu šiemet sudaro trejetuką. 

Didžiausias kainų kilimas, anot šveicarų ,pernai pastebėtas Niujorke bei Dubajuje. Kartu su jais Honkongas yra tarp tų metropolių, kuriuose pragyvenimas pastaraisiais metais gerokai pabrango. Vertinant nuomos kainas, šie trys didmiesčiai, pasak šveicarų, yra brangiausi. 

Aukštos kainos yra ir kai kuriuose Vokietijos miestuose. 12 vietą šveicarai paskyrė Frankfurtui, 13 Miunchenui. Šiuose miestuose vidutinis gyventojas per 15 minučių užsidirba sumuštiniui „Big Mac“. Kai tuo metu Kenijos sostinėje reikėtų dirbti 84 min. 

Banko „UBS“ studija skelbiama jau nuo 1970 metų. Miestai įvertinimo viršūnėje ir pabaigoje kone visais metais liko tie patys. Pastebimai pakilo P.Korėjos sostinė Seulas, o nukrito Atėnai ir Dublinas. Juose gyvenimas atpigo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos