1. Provincijose argentiniečiai viską daro neskubėdami ir neskaičiuodami laiko. Todėl norintieji išspręsti įvairius reikalus keliauja į sostinę – ten sprendimai priimami greičiau. Apskritai, remiantis 2008-ųjų surašymo duomenimis, miestuose gyvena apie 88% visų šalies gyventojų.
2. Be to, žodis „manana“, reiškiantis „rytoj“, iš tikrųjų yra temperamento ir būdo savybė, reiškianti „niekada“.
3. Vienintelė valstybinė Argentinos kalba yra ispanų. Tačiau Korienteso provincijoje valstybinės kalbos statusą turi ir gvaranių kalba. Be to, kai kurie imigrantai ir vietiniai gyventojai (indėnai) yra išlaikę savo kalbas. O ispanų kalba Argentinoje labai skiriasi nuo tikros ispanų kalbos, įvairiuose regionuose ji susimaišiusiu su vietos tarmėmis. Todėl kalbinis Argentinos paveikslas atrodo itin margas.
Wikimedia.org nuotr./Naujojo popiežiaus gimtasis miestas Buenos Airės kviečia turistus |
4. Argentinoje nesutiksite susiraukusių žmonių. Jie nuolat šypsosi. Taip, galbūt jų šypsena ne visuomet atrodo itin nuoširdi, tačiau ji spinduliuoja gerą nuotaiką.
Psichologai tikina, kad argentiniečiai – reta pasaulio tauta, kuri jaučiasi laiminga ir patenkinta gyvenimu. Kiekvienoje parduotuvėje su jumis būtinai draugiškai pasisveikins ir atsisveikins.
5. Iki europiečių pasirodymo dabartinės Argentinos teritorijoje egzistavo keliolika skirtingų indėnų kultūrų. Skirtingai nuo daugumos Pietų Amerikos valstybių (bet panašiai kaip ir Urugvajuje), dauguma argentiniečių yra europiečių palikuonys: ispanų kolonistų palikuonys bei vėlesniais laikais imigravę italai ir ispanai. 97% gyventojų yra baltaodžiai. Didžiausios europiečių imigrantų bangos atvyko į Argentiną XIX amžiaus pabaigoje ir XX amžiuje. Be kita ko, Argentinoje gyvena ir nedidelė lietuvių bendruomenė (daugiausia Aveljanedoje).
Rungtynių akimirka |
6. Darbo diena argentiniečiui prasideda 7-9 val. ryto lengvais pusryčiais, vadinamais „desayuno“. Vėliau, 13-16 val. pusryčiaujama antrąkart, kur kas sočiau ir tai vadinama „almuerso“, o štai vakarienės „sena“ argentiniečiai eina 19-21 val.
7. Argentiniečiai vyrai dažnai laiko save itin seksualiais ir patraukliais. Jie negali gyventi be futbolo, mėsos, alaus ir moterų. O pačios moterys tai pat mėgsta išgerti vyno ir alaus. Jos akylai seka mados tendencijas, mėgsta atrodyti patraukliai.
Wikimedia.org/Argentiniečiai – temperamentingi ir aistringi gyvenimo mylėtojai |
8. Tango – vienas temperamentingiausių ir aistringiausių pasaulio šokių. Be jo neįsivaizduojamas flirtas, bendravimas, vakarėlis, vestuvės ir net oficialūs renginiai. Tai kūno, muziko ir žvilgsnių kalba, kuria argentiniečiai pasako viską, ką galvoja ir kodėl.
9. 93% Argentinos gyventojų save laiko Romos katalikais. Todėl šalyje veikia gana griežtos religinės taisyklės. Čia draudžiami abortai ir vėlyvoji kontracepcija. Todėl iki šiol čia itin daug ankstyvųjų santuokų. Jauni žmonės susitikinėti pradeda labai anksti. Tiesa, argentiniečiai turi „nobio“ terminą – tai savotiškos sužadėtuvės ir pasiruošimas vestuvėms, kuris gali trūkti iki 8-erių metų.
10. Geria argentiniečiai dažniausiai matę, jų kraštuose auginamą arbatą. Ją jie geria per specialų metalinį šiaudelį iš specialaus matės induko. Matės argentiniečiai geria neskaičiuodami. Gal net atrodyti, jog jie daugiau nieko ir neveikia. Įdomus pats matės gėrimo ritualas. Arbata užpilama specialiu būdu ir vėliau siunčiama ratu. Tai draugystės ir tarpusavio surištumo simbolis.